Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby Matki Bożej z Fatimy

"Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy"

1. Pokuta

"Odwróć się od swoich grzechów! Szczerze wyznaj je Jezusowi w spowiedzi świętej i proś Go o miłosierdzie. Pokutuj za swe winy i wynagrodź krzywdy, które swoim grzechem wyrządziłeś innym. Radykalnie zmień swoje życie: »odstąp od złego, czyń dobrze!«.

Wszystkie Twoje prace, trudy i cierpienia dnia codziennego niech staną się wynagrodzeniem za Twoje grzechy i modlitwą za tych, którzy są jeszcze daleko od Boga".

2. Różaniec

"Odmawiaj codziennie różaniec! Czyń to zwłaszcza w swojej rodzinie! Kto będzie służył Maryi przez odmawianie różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski. Różaniec stanie się jego bronią przeciw piekłu. Dusza, która poprzez odmawianie różańca poleci się Maryi, nie zginie. A wszystkich tych, którzy rozpowszechniają różaniec, Maryja będzie wspomagała we wszystkich ich potrzebach. Każdy dziesiątek kończ Modlitwą Anioła z Fatimy, aktem wynagrodzenia: »O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia«".

3. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

"»Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia«. Wynagradzaj Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy niewiary i walki z Bogiem, które są źródłem wszelkiego zła; za zabijanie nienarodzonych dzieci, za zamykanie się małżonków na dar nowego życia, za grzechy antykoncepcji; za wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste: cudzołóstwo, pornografię, homoseksualizm; za okradanie i wykorzystywanie bliźniego; za wszelkiego rodzaju oszczerstwa i fałszywe oskarżenia.

W kolejne pierwsze soboty miesiąca wynagradzaj Maryi za jedną z podanych wyżej zniewag. Przyjmij w tej intencji Jezusa w Komunii św. (spowiedź św. nie jest konieczna, jeśli trwasz w stanie łaski uświęcającej), odmów cząstkę różańca św. i przez piętnaście minut rozmyślaj w zjednoczeniu z Matką Bożą o jednej lub kilku tajemnicach różańca. Rozważanie możesz odprawić w następujący sposób: zaproś Maryję do swej modlitwy, by była miła Bogu i owocna dla zbawienia dusz. Odczytaj fragment Pisma św. dotyczący danej tajemnicy (np. dla tajemnicy pierwszej radosnej - Łk 1, 26-38). Zjednocz się z Maryją w ufnej modlitwie (np. odmawiając Litanię loretańską), a na koniec wzbudź w sobie duchowe postanowienie (np. »będę gorącym sercem miłować Matkę Najświętszą i każdego dnia oddawać Jej cześć« »będę uczyć się od Maryi posłusznego wypełniania woli Bożej, jaką Pan mi ukazuje co dnia« itp.".

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 mama: 02.02.2017, 21:07
 prosze o laski zdrowia dla synowej i rodz
 MARIA PARAFIA ŚW BARTŁOMIEJA Ś: 02.02.2017, 20:47
 Mateczko miej go męża w swojej opiec o łaskę uzdrowienia żeby jutro wrócił do domu ,a nie do szpitala proś bardzo żona
 Beata: 31.01.2017, 22:01
 Mateczko kochana, Blagam Cie o Blogoslawienstwo i zdrowie dla mego ojca stanislawa, mamy Jadwigi i brata Zbigniewa. Prosze Cie mateczko, pomoz bratu memu w trudny mu czas, ukaż mu drogę ktorą ma iść, pomoc w sprawach sądowtch, uwolnoj aresztowane bogactwo, daj mu sil w walce z sobą i z trudnościzmi, przyszlij mu dobrych ludzi, pomoc. Blagam o chęc życiA dla brata, o chęć tworzenia, o wiarę w siebie i w Boga. Rownież blagam o silę i zdrowie dla rodzicow , potrzebujemy pomocy Boga.Amen
 Czcicielka: 30.01.2017, 20:05
 Matko proszę Cię o pomoc w zdaniu egzaminu poprawkowego mojej córki tylko Ty zrozumiesz matkę proszaca za swoim dzieckiem błagam o pomoc Twoja
 barbara: 26.01.2017, 19:06
 Prosze o modlitwe za sakramentalne malzenstwo Magdy i Grzegorza w sprawie rozwodowej,ochrone nierozerwalnosci malzenskie,cudowne uzdrowienie i nawrocenie--za Marcina o stala prace i pomoc w trudnych sprawach i wyborach,by odnalazl sens zycia--za Grzegorza i Rafala o uzdrowienie duchowe i psychiczne ze zranien i zniewolen,oraz Aline i Tadeusza z pijanstwa i laske nawrocenia.
 babcia: 25.01.2017, 21:56
 Proszę o łaskę zdrowia dla mojej malutkiej wnusi Marysi która jest wcześniakiem Proszę o modlitwe.
 Celina: 24.01.2017, 10:56
 Pani Fatimska dziękuję za udaną operację i proszę jeżeli jest zgodne z wolą Bożą ulecz moje serce
 Łucja . : 23.01.2017, 15:52
  Pani Fatimska błogosław mi w czasie robienia badań .
 Prosząca .: 23.01.2017, 15:47
  Cudowna Najlepsza z Matek okaż miłosierdzie i spraw by syn poznał odpowiednią dziewczynę na dalszą drogę życia


 babcia: 21.01.2017, 09:31
 Prosze o dar łaski zdrowia dla malutkiej Marysi i Boże Błogosławieństwo dla całej rodziny
 mama: 21.01.2017, 09:28
 Prosze o zdrowie dla córki i jej synka Proszę o modlitwę.
 Czesława: 19.01.2017, 13:02
 Matko Boża proszę, o łaskę uzdrowienia z choroby nowotworowej mojej Mamy, siłę psychiczną i fizyczną w chorobie oraz Boże błogosławieństwo.
 Kasia : 19.01.2017, 00:55
 Bardzo proszę o modlitwę za Anetę Bączkowską z nawrotem choroby nowotworowej oraz za nienarodzone dziecko Anny Chocian u którego zachodzi prawdopodobieństwo zespołu Downa. Bóg Zapłać za modlitwę. Katarzyna
 Rafał: 12.01.2017, 15:01
 Proszę o pomoc w znalezieniu dziewczyny.
 Joanna: 10.01.2017, 20:58
 Ukochana Mateńko, na wstępie dziękuje Ci "ocalenie mojego zwiazku"i zepchniecie ze złwj drogi mojego chlopaka.Jednak prosze miej go w swohej opiwce nieustannie,otocz go swoim,plaszczem matczynnej milosci,szczególnie teraz w tym ciezkim czasie proby dla,nas kiedy wylwcial do Angli w poszukiwaniu pracy i,lepszego bytu.Matenko,spraw by sie nie załamywal a walczył,natchnij go duchem swietym w waznych rozmowach i sprawach,chron przed Złem,ktore czycha na kazdym rogu,umacnian jego wole w postanowieniu ,daj mi takze aile wspuerania go i czystej miłosci.Pomagaj Mateczko,zawierzam Ci moje egzaminy na studiach,moja obrone,zawierzam Ci moja rozmowe o prace oraz moje,prawo jazdy.Ufam Ci ,wstawiaj sie za,mną,twoja grzeszna córka, Asia
 mama: 10.01.2017, 01:28
 Matenko daj mi sily do przeciwstawianiu sie wszystkim problemom ktore spadly na mnie prosze pomoz znalesc mi prace odpowiedniom do mojej choroby .Matenko prosze o modlitwe .
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 bezradna: 05.01.2017, 09:21
 Matko, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwym. Spójrz z miłością na wszystkie moje potrzeby duszy i ciała. Uproś Boga, który udzieli mi łaski, o którą Cię z ufnością proszę: o dar spokojnej pracy, która da mi radość i o pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji zawodowej. Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Amen.
 Twa Czcicielka: 05.01.2017, 09:18
 Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Dopomóż Matko, abym dała radę przetrwać trudny czas w pracy. Błagam o pracę, która dałaby mi radość. Daj mi siłę i zdrowie fizyczne i psychiczne.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

NowościLitania do Najświętszego Serca Pana JezusaKult Serca Bożego

Historia kultu Najświętszego Serca JezusaHistoria kultu Najświętszego Serca Jezusa

Historia kultu Najświętszego Serca Jezusabł. Karol Leisner

Religia to światopogląd czy część kultury? Czym jest religiaReligia to światopogląd czy część kultury? Czym jest religia

Nawrócenie Włodzimierza i chrzest RusiNawrócenie Włodzimierza i chrzest Rusi

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej