Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby Matki Bożej z Fatimy

"Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy"

1. Pokuta

"Odwróć się od swoich grzechów! Szczerze wyznaj je Jezusowi w spowiedzi świętej i proś Go o miłosierdzie. Pokutuj za swe winy i wynagrodź krzywdy, które swoim grzechem wyrządziłeś innym. Radykalnie zmień swoje życie: »odstąp od złego, czyń dobrze!«.

Wszystkie Twoje prace, trudy i cierpienia dnia codziennego niech staną się wynagrodzeniem za Twoje grzechy i modlitwą za tych, którzy są jeszcze daleko od Boga".

2. Różaniec

"Odmawiaj codziennie różaniec! Czyń to zwłaszcza w swojej rodzinie! Kto będzie służył Maryi przez odmawianie różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski. Różaniec stanie się jego bronią przeciw piekłu. Dusza, która poprzez odmawianie różańca poleci się Maryi, nie zginie. A wszystkich tych, którzy rozpowszechniają różaniec, Maryja będzie wspomagała we wszystkich ich potrzebach. Każdy dziesiątek kończ Modlitwą Anioła z Fatimy, aktem wynagrodzenia: »O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia«".

3. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

"»Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia«. Wynagradzaj Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy niewiary i walki z Bogiem, które są źródłem wszelkiego zła; za zabijanie nienarodzonych dzieci, za zamykanie się małżonków na dar nowego życia, za grzechy antykoncepcji; za wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste: cudzołóstwo, pornografię, homoseksualizm; za okradanie i wykorzystywanie bliźniego; za wszelkiego rodzaju oszczerstwa i fałszywe oskarżenia.

W kolejne pierwsze soboty miesiąca wynagradzaj Maryi za jedną z podanych wyżej zniewag. Przyjmij w tej intencji Jezusa w Komunii św. (spowiedź św. nie jest konieczna, jeśli trwasz w stanie łaski uświęcającej), odmów cząstkę różańca św. i przez piętnaście minut rozmyślaj w zjednoczeniu z Matką Bożą o jednej lub kilku tajemnicach różańca. Rozważanie możesz odprawić w następujący sposób: zaproś Maryję do swej modlitwy, by była miła Bogu i owocna dla zbawienia dusz. Odczytaj fragment Pisma św. dotyczący danej tajemnicy (np. dla tajemnicy pierwszej radosnej - Łk 1, 26-38). Zjednocz się z Maryją w ufnej modlitwie (np. odmawiając Litanię loretańską), a na koniec wzbudź w sobie duchowe postanowienie (np. »będę gorącym sercem miłować Matkę Najświętszą i każdego dnia oddawać Jej cześć« »będę uczyć się od Maryi posłusznego wypełniania woli Bożej, jaką Pan mi ukazuje co dnia« itp.".

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 mama: 09.08.2017, 09:32
 Proszę o zdrowie dla córki chorej na raka i jej synka aby zaczął chodzic i mówić proszę o modlitwę.
 Sylwia: 02.08.2017, 21:52
 Kochana Matko proszę o zdrowie dla mojego wnuka i dobre wyniki
 Halina: 01.08.2017, 23:31
 Błagam o uzdrowienie mojego męża z nałogu alkoholowego i palenia papierosów ulecz mnie ze schizofrenii z lęków ozieblosci emocjonalnej miej w opiece nasze dzieci Julie i Maksa Tobie oddaje swoje trudności Maryjo otocz nas swoją Marczyna opieką amen
 Sylwia: 01.08.2017, 10:41
 Mateńko kochana proszę o zdrowie i dobre wyniki dla mojego wnuczka Oliwera otoczony go płaszczem Twojej opieki
 Sylwia: 30.07.2017, 21:02
 Mateńko proszę Cie o szczęśliwy poród dla mojej synowej zdrowego wnuka twoja czcicielka
 MARIA: 30.07.2017, 19:34
 NAJUKOCHANSZA MOJA MATENKO FATIMSKA PRAGNE Z CALEGO SERCA DZIEKOWAC CI ZA TWE LASKI I ZDROWIE BLAGAM CIE NIE OPOSZCZAJ MNIE I PRZYJDZ Z MOCA SWA ZAWSZE KIEDY CIE PROSZE.BARDZO CIE KOCAM UFAM I BEZGRANICZNIE,POMOZ MI TERAZ W SPRAWIE MIESZKANIA,BOG ZAPLAC
 Małgorzata: 29.07.2017, 09:09
 Proszę o b. dobre przygotowanie Agnieszki i Michała do ślubu, o zdrowie i siły dla całej rodziny, o napisanie pracy magisterskiej dla Agnieszki, o wyjście z depresji dla Dominika i Mateusza, o siły dla Ireny, o zlecenia w pracy i pokój na całym świecie i za zmarłych rodziców, mariusza, pawła, kasie, magde, kazimierza,zdzisława i wszystkich
 ewa: 25.07.2017, 22:12
 Prosze o modlitwe za mateusza
 żaneta: 20.07.2017, 09:47
 Matko Boża proszę cie aby tata przestał pić , miej w opiece naszą rodzine i uchroń nas od zła. pomóz tacie aby nie pił , nie jeździł po alkoholu i nie robił awantur. prosze cie wysłuchaj nas bo wiem że nam pomożesz. Proszę cie , Porosze o zdrowie do babci i błogosławieństwo Boże w naszej rodzinie. Miej nas w opiece i chroń od zła.


 Barbara: 19.07.2017, 00:21
 Kochana Matenko prosze ciebie o cud dla Nas o szczescie i zdrowie .Prosze ochron moje dzieci przed zlem i prowadz ku dobremu .Prosze o modlitwe dla mojej corki Jessici zeby nie miala problemow z nauka i o dobrych przyjaciol dla niej zeby nie czula sie osamotniona ..Bog Zaplac.
 Maria: 18.07.2017, 11:04
 Matko Boza Fatimska blagam Cie o ratunek dla mnie i dla rodziny o uwolnienie mojego mieszkania od skutkow negatywnego dzialania przez mezczyzn z pobliskiego otoczenia. Spraw,abysmy nie zyli w leku i nie doznawali szkod oraz w pewnej intencji Tobie i Panu Bogu wiadomej. W intencji uzdrowienia syna i jego matki oraz bezpieczenstwa dla dzieci. Z podziekowaniem za otrzymane laski dla mnie i dla rodziny.
 Barbara : 14.07.2017, 22:17
 Kochana Matenko Fatimska prosze o spokoj i szczesci i sile zebym miala dobra prace i zapewnila szczescie i spokoj swoim dziecia Prosze o cud dla Jacka zeby wszedl z alkocholizmu i byl dobrym czlowiekiem odnalazl sens swojego zycia ,Bog Zaplac .
 Aga: 13.07.2017, 20:55
 Matko Boska fatimska błagam cię o pomoc żebyśmy wyszli z tych problemów finansowych błagam cię matusiu niemamy już siły nie opuszczak and matusiu
 Bogusława: 13.07.2017, 07:14
 Matko Fatimska z całego serca błagam,pomóż tak jak to uczyniłaś 3 lata temu.Pomóż zachować moją pracę jedyne źródło utrzymania.Wiem ,że proszę o cud,ale też wierzę iż dla Boga nie ma nic niemożliwego.
 ŁUCJA: 12.07.2017, 20:36
 Matko Fatimska ,uproś łaski dla moich dzieci Ani Tomasza wnuczki Nadii i synowej Iwony aby mieli siłę i zdrowie do pokonywania codziennych trudności życia.Proszę o Boże Błogosławieństwo i obfitości Jego łask oraz światła Ducha Świętego na kazdym kroku życia
 Barbra: 08.07.2017, 21:19
 Kochana Matenko prosze o modllitwe dla nas zebysmy dojechaly szczesliwie do Polski i szczesliwy pobyt tam oraz zalatwienie pozytywnie wszystkich spraw na czas .Bog Zaplac.
 czciciel: 08.07.2017, 07:50
 Matko Boża wypraszaj zdrowie,opieke Bożą i błogosławieństwo Boże dla mnie i rodziny.Dziekuje!
 Krzysztof: 02.07.2017, 21:32
 Proszę bardzo o modlitwę za wiktorie ma 10 lat mamy bardzo wielkie problemy.krzysztof pozdrawiam serdecznie
 b: 01.07.2017, 15:38
 Najdroższa Matko błagam Cię aby Natalka dostała się na studia lekarskie.
 Bożena: 30.06.2017, 13:55
 Droga Matko, gdy widzę rozpaczliwe prośby innych ludzi, to ogarnia mnie wstyd. Jednak i ja proszę o pomoc finansową w spłacie żyrowanego kredytu, o dobrze zdane egzaminy, dzięki którym mogłabym mieć stypendium, a przede wszystkim o dobro dla mojej rodziny.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Po co objawienia Matki Bożej?Po co objawienia Matki Bożej?

Wiersze dzieci o wakacjachWiersze dzieci o wakacjach

Fenomen świętego AntoniegoFenomen świętego Antoniego

Matko Boska Berdyczowska - panuj w swojej świątyniMatko Boska Berdyczowska - panuj w swojej świątyni

O granicy między dniem a nocąO granicy między dniem a nocą

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej