Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Prośby Matki Bożej z Fatimy

"Przyszłam upomnieć ludzkość, aby zmieniła życie i nie zasmucała Boga ciężkimi grzechami. Niech ludzie odmawiają różaniec i pokutują za grzechy"

1. Pokuta

"Odwróć się od swoich grzechów! Szczerze wyznaj je Jezusowi w spowiedzi świętej i proś Go o miłosierdzie. Pokutuj za swe winy i wynagrodź krzywdy, które swoim grzechem wyrządziłeś innym. Radykalnie zmień swoje życie: »odstąp od złego, czyń dobrze!«.

Wszystkie Twoje prace, trudy i cierpienia dnia codziennego niech staną się wynagrodzeniem za Twoje grzechy i modlitwą za tych, którzy są jeszcze daleko od Boga".

2. Różaniec

"Odmawiaj codziennie różaniec! Czyń to zwłaszcza w swojej rodzinie! Kto będzie służył Maryi przez odmawianie różańca św., otrzyma wyjątkowe łaski. Różaniec stanie się jego bronią przeciw piekłu. Dusza, która poprzez odmawianie różańca poleci się Maryi, nie zginie. A wszystkich tych, którzy rozpowszechniają różaniec, Maryja będzie wspomagała we wszystkich ich potrzebach. Każdy dziesiątek kończ Modlitwą Anioła z Fatimy, aktem wynagrodzenia: »O mój Jezu, przebacz nam nasze grzechy, zachowaj nas od ognia piekielnego, zaprowadź wszystkie dusze do nieba i dopomóż szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojego miłosierdzia«".

3. Nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca

"»Przybędę w godzinie śmierci z łaskami potrzebnymi do zbawienia do tych wszystkich, którzy przez pięć miesięcy w pierwsze soboty odprawią spowiedź, przyjmą Komunię św., odmówią jeden różaniec i przez piętnaście minut rozmyślania nad piętnastoma tajemnicami różańcowymi towarzyszyć mi będą w intencji zadośćuczynienia«. Wynagradzaj Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny za grzechy niewiary i walki z Bogiem, które są źródłem wszelkiego zła; za zabijanie nienarodzonych dzieci, za zamykanie się małżonków na dar nowego życia, za grzechy antykoncepcji; za wszelkiego rodzaju grzechy nieczyste: cudzołóstwo, pornografię, homoseksualizm; za okradanie i wykorzystywanie bliźniego; za wszelkiego rodzaju oszczerstwa i fałszywe oskarżenia.

W kolejne pierwsze soboty miesiąca wynagradzaj Maryi za jedną z podanych wyżej zniewag. Przyjmij w tej intencji Jezusa w Komunii św. (spowiedź św. nie jest konieczna, jeśli trwasz w stanie łaski uświęcającej), odmów cząstkę różańca św. i przez piętnaście minut rozmyślaj w zjednoczeniu z Matką Bożą o jednej lub kilku tajemnicach różańca. Rozważanie możesz odprawić w następujący sposób: zaproś Maryję do swej modlitwy, by była miła Bogu i owocna dla zbawienia dusz. Odczytaj fragment Pisma św. dotyczący danej tajemnicy (np. dla tajemnicy pierwszej radosnej - Łk 1, 26-38). Zjednocz się z Maryją w ufnej modlitwie (np. odmawiając Litanię loretańską), a na koniec wzbudź w sobie duchowe postanowienie (np. »będę gorącym sercem miłować Matkę Najświętszą i każdego dnia oddawać Jej cześć« »będę uczyć się od Maryi posłusznego wypełniania woli Bożej, jaką Pan mi ukazuje co dnia« itp.".

Red.

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 4-2007

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2021


   

Wasze komentarze:
 Rafał: 12.01.2017, 15:01
 Proszę o pomoc w znalezieniu dziewczyny.
 Joanna: 10.01.2017, 20:58
 Ukochana Mateńko, na wstępie dziękuje Ci "ocalenie mojego zwiazku"i zepchniecie ze złwj drogi mojego chlopaka.Jednak prosze miej go w swohej opiwce nieustannie,otocz go swoim,plaszczem matczynnej milosci,szczególnie teraz w tym ciezkim czasie proby dla,nas kiedy wylwcial do Angli w poszukiwaniu pracy i,lepszego bytu.Matenko,spraw by sie nie załamywal a walczył,natchnij go duchem swietym w waznych rozmowach i sprawach,chron przed Złem,ktore czycha na kazdym rogu,umacnian jego wole w postanowieniu ,daj mi takze aile wspuerania go i czystej miłosci.Pomagaj Mateczko,zawierzam Ci moje egzaminy na studiach,moja obrone,zawierzam Ci moja rozmowe o prace oraz moje,prawo jazdy.Ufam Ci ,wstawiaj sie za,mną,twoja grzeszna córka, Asia
 mama: 10.01.2017, 01:28
 Matenko daj mi sily do przeciwstawianiu sie wszystkim problemom ktore spadly na mnie prosze pomoz znalesc mi prace odpowiedniom do mojej choroby .Matenko prosze o modlitwe .
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 mama: 06.01.2017, 13:14
 Mateczko dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opieke nad chora na raka córką i jej małym synkiem zeby dobrze sie rozwijal i zaczął chodzić ,jest lepiej dzięki tobie Mateczko kochana.
 bezradna: 05.01.2017, 09:21
 Matko, Twoja moc rozciąga się na wszystkie nasze sprawy. Ty umiesz uczynić możliwym to, co wydaje się być niemożliwym. Spójrz z miłością na wszystkie moje potrzeby duszy i ciała. Uproś Boga, który udzieli mi łaski, o którą Cię z ufnością proszę: o dar spokojnej pracy, która da mi radość i o pomoc w rozwiązaniu trudnej sytuacji zawodowej. Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Amen.
 Twa Czcicielka: 05.01.2017, 09:18
 Proszę o łaskę wyjścia z kryzysu zawodowego. Dopomóż Matko, abym dała radę przetrwać trudny czas w pracy. Błagam o pracę, która dałaby mi radość. Daj mi siłę i zdrowie fizyczne i psychiczne.
 Błagająca: 05.01.2017, 09:17
 Matko pomóż! Uwolnij mnie od zazdrości innych, intryg, plotek innych osób na mój temat. Błagam strzeż mnie od złych ludzi, nieprzyjaciół. Błagam o Boże Miłosierdzie dla mnie i moich nieprzyjaciół.
 koleżanka: 05.01.2017, 09:16
 Proszę o łaskę zdrowia dla mojej koleżanki Patrycji. Boże obdarz ją zdrowiem duszy i ciała. Postaw Boże na jej drodze dobrych lekarzy, którzy pomogą jej uzyskać sprawność i wrócić do zdrowia. Pomóż jej Matko Boża w tym trudny w czasie, oczekiwania na wyniki i diagnozę.


 Rafał: 04.01.2017, 18:13
 Proszę o pomoc w znalezieniu pracy.
 mama: 29.12.2016, 21:41
 prosze o zdrowie dla córki i jej synka .
 Twa Czcicielka: 28.12.2016, 14:11
 Proszę o dar spokojnej pracy oraz aby moje lęki i obawy nie utrudniały mi wykonywania zadań zawodowych. Postaw na mojej drodze dobrych ludzi i życzliwych współpracowników. Proszę o poprawę atmosfery w pracy. Tobie polecam moje trudne sprawy zawodowe.
 Anna: 27.12.2016, 20:08
 Proszę pokornie o pomoc w nauce i błogosławieństwo w dniu zdawania egzaminów zawodowych przez moje wszystkie uczennice. Miej je w swojej Boskiej Opiece. Oddaje je pod Twoją Cudowną Opiekę
 mama: 26.12.2016, 21:25
 Dziękuję za okazane łaski i proszę o dalszą opiekę nad chorą córką i jej synkiem Proszę o modlitwę
 Zdzisław: 26.12.2016, 21:07
 Przenajświętsza Matko Boża Proszę o Twoją modlitwę wstawienniczą do Pana naszego Jezusa Chrystusa w intencji prawidłowego rozwoju duchowego, psychicznego i fizycznego mojego nowonarodzonego wnuczka Konrada. Proszę, aby trudny poród, podczas którego przyszedł na świat ok. 5 tygodni temu nie wpłynął w żaden sposób na jego dalszy rozwój i życie. Matko Boża, Twoją modlitwą i opieką uchroń małego Konradka od chorób i nieszczęść, bardzo o to proszę.
 mama: 22.12.2016, 17:16
 Dziekuje za okazane łaski i prosze o dalszą opiekę nad chorą córką i jej synkiem Proszę o modlitwe.
 MARIA PARAFIA ŚW BARTŁOMIEJA Ś: 21.12.2016, 21:32
 Mateczko proszę cie o zdrowie dla mojego męża i dla mje i dla całej rodziny wysłuchaj jak matka dzieci BY SŁAWEK WRÓCI DO KOŚCIOŁA I ZNALAS SOBIE DZIEWCZYNĘ PROSZE MIEJ NAS W SWOJEJ OPIECE PROŚ MARIA
 Cyryl: 19.12.2016, 23:28
 Dziękuję za wsparcie i nadal proszę Cię Matko bądź przy mnie
 mama: 10.12.2016, 20:06
 Matko Boża prosze cię o dar uzdrowienia małego wnuka i jego mamę chora na raka ,jest bardzo potrzebna swojemu synkowi .Proszę o modlitwe.
 mama: 10.12.2016, 20:06
 Matko Boża prosze cię o dar uzdrowienia małego wnuka i jego mamę chora na raka ,jest bardzo potrzebna swojemu synkowi .Proszę o modlitwe.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] (21) [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]


Autor

Treść

Nowości

Po co objawienia Matki Bożej?Po co objawienia Matki Bożej?

Wiersze dzieci o wakacjachWiersze dzieci o wakacjach

Fenomen świętego AntoniegoFenomen świętego Antoniego

Matko Boska Berdyczowska - panuj w swojej świątyniMatko Boska Berdyczowska - panuj w swojej świątyni

O granicy między dniem a nocąO granicy między dniem a nocą

Najbardziej popularne

Litania do Najświętszej Maryi PannyLitania do Najświętszej Maryi Panny

Modlitwy do św. RityModlitwy do św. Rity

Litania do św. JózefaLitania do św. Józefa

Jezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się JezusowiJezu, Ty się tym zajmij - Akt oddania się Jezusowi

Modlitwa o CudModlitwa o Cud

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Modlitwy | Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda | Psychotesty |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej