Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

patrona dzieci i młodzieży

Modlitwa o prawdziwą miłość

Boże, który jesteś Miłością i obficie nas nią obdarzasz, wysłuchaj łaskawie próśb naszych i spraw, byśmy - za przykładem Świętego Stanisława codziennie świadcząc o Tobie, życie nasze miłością Boga i bliźniego wypełniali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o wierność Bogu

Wszechmogący Boże, który przedziwnym zrządzeniem wybrałeś Świętego Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie, wejrzyj, na naszą słabość i niestałość. Spraw łaskawie, abyśmy - dzięki wstawiennictwu i opiece Świętego Stanisława - do końca naszego życia w wierności Tobie wytrwali. Amen.

Modlitwa o świętość życia

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy - w przyjaźni z Tobą wzrastając - za wstawiennictwem Świętego Stanisława - przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dar mądrości

Prosimy Cię, Panie, za wstawiennictwem Świętego Stanisława, oświeć światłem swej mądrości umysły nasze i daj nam pomoc potrzebną w nauce, by prawda którą zdobywamy, utwierdziła nas przy Tobie. Spraw, byśmy wykorzystując zdobytą wiedzę, służyli Tobie w braciach naszych i wespół z Tobą pracowali nad doskonaleniem świata. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o zachowanie czystości

Ojcze Niebieski, serdecznie Cię prosimy, oczyść sumienia i za wstawiennictwem Świętego Stanisława racz nas zachować w nieustannej opiece, byśmy, jak On, służyli Tobie w czystości ciała i duszy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dobrą śmierć

Wysłuchaj, Panie prośby nasze, które za przyczyną Świętego Stanisława zanosimy: użycz łaski szczęśliwego przejścia do wieczności i radosnego spotkania z Tobą. Wzmocnij w nas wiarę, że po zmartwychwstaniu żyć będziemy w chwale wśród świętych wybranych Twoich. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o miłość do Maryi

Boże, któryś świętego Stanisława w cnocie nieskalanej czystości zachował i serce jego serdeczną synowską miłością ku najświętszej Matce Zbawiciela, Maryi Pannie, zapalić raczył, udziel nam łaskawie, abyśmy przez jego zasługi i przyczynę w prawdziwej niewinności i czystości duszy i ciała tobie służąc, codziennie w nabożeństwie ku Maryi postępować mogli. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.

Modlitwa dziecka do św. Stanisława Kostki

Dobry Boże! Z katechezy wiem, że Stanisław Kostka urodził się w Rostkowie na Mazowszu w Polsce, w rodzinie szlacheckiej. Jako kilkuletni chłopiec pojechał do Wiednia i zamieszkał w internacie wraz ze swoim bratem. Pilnie uczył się w szkole, poznawał obce języki, wkuwał nowe słówka z niemieckiego, łaciny, greki, a łaska Boża kształtowała jego serce i ducha. Był wielkim czcicielem Eucharystii i Matki Bożej, której powierzył czystość swej duszy i serca. Był też odważny i stanowczy, pokonał pieszo setki kilometrów, by dotrzeć do Rzymu, gdzie rozpoczął nowicjat w zakonie jezuitów. Dużo się modlił i miał wielu kolegów, którzy bardzo go szanowali. Gdy zachorował, mówił bez lęku o swej śmierci. Umarł, mając osiemnaście lat.

Proszę Cię, Boże! Niech św. Stanisław pomaga mi być dobrym chłopcem, odważnym i zawsze kochającym Maryję. Niech codziennie dbam o świętość mego młodego życia i z tym Świętym rozeznaję moje powołanie. Boże, daj mi dobre natchnienia i pociągaj swoją miłością do Jezusa wielu moich kolegów i koleżanek. Niech ten Święty będzie dla dzieci, młodzieży i naszej Ojczyzny orędownikiem i wspomożeniem. Wysłuchaj, Boże, tej mojej ufnej modlitwy. Amen.

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

Zobacz także:
[ św. Stanisław Kostka ]
[ Litania do św. Stanisława Kostki ]

   

Wasze komentarze:
 Asia: 09.05.2022, 23:11
 Św. Stanisławie wstaw się u Boga za moim synrm by nikt przez niego nie cierpiał. I mi daj chwilę oddechi od jego złycb zachowań
 Renata: 11.03.2022, 13:28
 Prosze o zdrowie dla mojego Syna Maxa i dla Michelle, a takze o zdrowie dla mnie i calej Rodziny. Bog zaplac
 Hala: 09.03.2022, 20:49
 Święty. Stanisławie pomóż nam proszę
 Maria: 18.09.2021, 20:43
 Sw.Stanislawie prosze Cie o powrot do zdrowia dla mnie i dla dzieci:M.G. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych.Uchron nas i rodzine od nieszczesc.koronawirusa,nekania ze strony nieprzyjaciol. Pomoz nam. Dziekuje bardzo.
 Maria: 04.08.2021, 18:44
 Sw.Stanislawie prosze Cie w intencji zdrowia oraz pomocy Bozej w pogromieniu wystepkow alkoholika/by mnie i rodziny nie nekal,o jego oddalenie/ oraz kobiety/o udaremnienie zlych planow /by nie zostawila rodziny bez domu i nie tylko. Amen.
 Kasia33: 14.07.2021, 20:47
  Sw Stanislawie Kostko prosze cie pomoz mojemu 6 latniemu synowi wspieraj go w nauce w zyciu zebyvw jego szkole do ktotej pojdzie zeby mu tam pomogli psychicznie i fizycznie mial w szkole logopede i terapeute i wsparcie nauczycieli zebysmy juz wiecej niemusieli miec doczynienia z opieka spoleczna
 Mama: 11.06.2021, 06:26
 Święty Stanisławie. Proszę Cię o opiekę nad Agnieszką. Niech nigdy nie błądzi w życiu i zawsze pamięta, że jedynie droga do nieba jest właściwa. Pomóż jej zdać sesję i wybrać właściwy horyzont w życiu. Opiekuj się nią. Mama
 Teresa: 08.05.2021, 11:38
 Swiety Stanislawie prosze Cie w intencji zdrowia dla syna oraz o pomoc w Duchu Swietym w znalezieniu dobrej pracy dla niego ,jak tez dobrej katolickiej zony/o dobra wole M,o nowe talenty,o technicznosc dla syna./ Amen.
 Maria: 08.05.2021, 11:15
 Sw.Stanislawie prosze Cie o cud uzdrowienia Grzegorza oraz jego matki. W intencji bezpieczesntwai blog.Bozego dla dzieci i dla mnie w pomyslnym rozwiazaniu naszych problemow:zawodowo-ekonomicznych,osobistych,mieszkaniowych.. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziony.

 Ada: 21.03.2021, 20:16
 Święty Stanisławie Kostko, miej w opiece moich synów, pomóż im znaleźć drogę życia. Daj im poznać prawdziwych przyjaciół. Amen
 justice: 19.03.2021, 14:13
 Sw Stanisławie jeśli masz wpływ na twoich imienników, zrób coś z Don Stanislao, niech nie gorszy dłużej ludzi wierzących swoim grzechem zaniechania i zaprzeczaniem prawdy w żywe oczy
 Kasia: 14.06.2020, 10:21
 Sw.Stanisławie proszę o pomoc w egzaminie ósmoklasisty mojemu synowi Bartoszowi oraz o to aby wybrał odpowiedni zawód i szkołę do swoich możliwości gdzie znajdzie zrozumienie i dobrych przyjaciół.
 Agnieszka: 08.06.2020, 06:31
 Św.Stanisławie dziękuję za wszystko i bardzo proszę o zdanie matury dla Pawła .
 Agnieszka: 10.01.2020, 06:19
 Święty Stanisławie dopomóż w dzisiejszych egzaminach synowi żeby zdał wszystko bardzo proszę.
 Agnieszka: 09.01.2020, 08:24
 Święty Stanisławie bardzo proszę cię o pomoc dla mojego syna Pawła aby zdał jutro egzaminy zawodowe o dar mądrości dla niego o dary Ducha świętego żeby wszystko pozdawał zaliczył praktyki pozdawał przedmioty i zdał maturę znalazł dobrą pracę w Polsce i poszedł na studia .o zdrowie dla niego.bardzo proszę o pomoc.Amen.
 Jadzia: 29.12.2019, 17:01
 Święty Stanisławie Kostko proszę za moje dzieci, proszę za syna, czuwaj nad nim, prowadź go bezpiecznymi drogami, pomóż mu znaleźć swoje miejsce, pomóż mu realizować swoje marzenia, tak bardzo chciał być piłkarzem, pomóż mu, to dobry chłopiec tylko pomóż mu Święty Stanisławie odnaleźć się w dorosłym życiu, proszę też o pomoc dla córki, o dary Ducha Świętego dla wszystkich moich dzieci i dla mnie. AMEN
 Sylwia: 10.11.2019, 22:50
 Św. Stanisławie Kostko patronie dzieci i młodzieży proszę Cię abyś wstawił się u Boga za moim synem Grzegorzem aby powrócił na właściwą ścieżkę życia, proszę Cię żeby moje dzieci wyrosły na mądrych , kochających i pełnych empatii ludzi, proszę aby były posłuszne Bogu i rodzicom. Bóg zapłać
 Babcia: 08.11.2019, 14:37
 Święty Stanisławie Kostko, uproś u Pana Boga zdrowie i potrzebne łaski dla malutkiego Wiktorka i jego mamy.amen
 Miroslawa: 18.09.2019, 15:49
 Święty Stanisławie Kostki upros u Boga potrzebne łaski dla syna Piotra dar głębokiej żywej wiary aby znalazł dobrą pracę niedaleko poznał dobra dziewczynę aby nawiązał kontakt z rodzicami.
 D.: 18.09.2019, 07:07
 SW Stanisławie, Proszę Cię o litość nade mną abym wiedziała gdzie mam mieszkać.Daj mi poznać Wolę Bożą.Dziekuje jeśli możesz wysłuchać mnie,wymodl mi pokorę,abym rozumiała Wolę Bożą i bez szemrania wykonywała to co Bóg ode mnie chce. Miej w opiece dzieci Beaty.Jesli to możliwe, proszę o Chrzest dla Daniela.Jeszcze raz błagam, pomóż mi rozeznać gdzie mam mieszkać, oddaję Ci też moje zdrowie i starość, której boję się.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej