Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

patrona dzieci i młodzieży

Modlitwa o prawdziwą miłość

Boże, który jesteś Miłością i obficie nas nią obdarzasz, wysłuchaj łaskawie próśb naszych i spraw, byśmy - za przykładem Świętego Stanisława codziennie świadcząc o Tobie, życie nasze miłością Boga i bliźniego wypełniali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o wierność Bogu

Wszechmogący Boże, który przedziwnym zrządzeniem wybrałeś Świętego Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie, wejrzyj, na naszą słabość i niestałość. Spraw łaskawie, abyśmy - dzięki wstawiennictwu i opiece Świętego Stanisława - do końca naszego życia w wierności Tobie wytrwali. Amen.

Modlitwa o świętość życia

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy - w przyjaźni z Tobą wzrastając - za wstawiennictwem Świętego Stanisława - przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dar mądrości

Prosimy Cię, Panie, za wstawiennictwem Świętego Stanisława, oświeć światłem swej mądrości umysły nasze i daj nam pomoc potrzebną w nauce, by prawda którą zdobywamy, utwierdziła nas przy Tobie. Spraw, byśmy wykorzystując zdobytą wiedzę, służyli Tobie w braciach naszych i wespół z Tobą pracowali nad doskonaleniem świata. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o zachowanie czystości

Ojcze Niebieski, serdecznie Cię prosimy, oczyść sumienia i za wstawiennictwem Świętego Stanisława racz nas zachować w nieustannej opiece, byśmy, jak On, służyli Tobie w czystości ciała i duszy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dobrą śmierć

Wysłuchaj, Panie prośby nasze, które za przyczyną Świętego Stanisława zanosimy: użycz łaski szczęśliwego przejścia do wieczności i radosnego spotkania z Tobą. Wzmocnij w nas wiarę, że po zmartwychwstaniu żyć będziemy w chwale wśród świętych wybranych Twoich. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o miłość do Maryi

Boże, któryś świętego Stanisława w cnocie nieskalanej czystości zachował i serce jego serdeczną synowską miłością ku najświętszej Matce Zbawiciela, Maryi Pannie, zapalić raczył, udziel nam łaskawie, abyśmy przez jego zasługi i przyczynę w prawdziwej niewinności i czystości duszy i ciała tobie służąc, codziennie w nabożeństwie ku Maryi postępować mogli. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.

Modlitwa dziecka do św. Stanisława Kostki

Dobry Boże! Z katechezy wiem, że Stanisław Kostka urodził się w Rostkowie na Mazowszu w Polsce, w rodzinie szlacheckiej. Jako kilkuletni chłopiec pojechał do Wiednia i zamieszkał w internacie wraz ze swoim bratem. Pilnie uczył się w szkole, poznawał obce języki, wkuwał nowe słówka z niemieckiego, łaciny, greki, a łaska Boża kształtowała jego serce i ducha. Był wielkim czcicielem Eucharystii i Matki Bożej, której powierzył czystość swej duszy i serca. Był też odważny i stanowczy, pokonał pieszo setki kilometrów, by dotrzeć do Rzymu, gdzie rozpoczął nowicjat w zakonie jezuitów. Dużo się modlił i miał wielu kolegów, którzy bardzo go szanowali. Gdy zachorował, mówił bez lęku o swej śmierci. Umarł, mając osiemnaście lat.

Proszę Cię, Boże! Niech św. Stanisław pomaga mi być dobrym chłopcem, odważnym i zawsze kochającym Maryję. Niech codziennie dbam o świętość mego młodego życia i z tym Świętym rozeznaję moje powołanie. Boże, daj mi dobre natchnienia i pociągaj swoją miłością do Jezusa wielu moich kolegów i koleżanek. Niech ten Święty będzie dla dzieci, młodzieży i naszej Ojczyzny orędownikiem i wspomożeniem. Wysłuchaj, Boże, tej mojej ufnej modlitwy. Amen.

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

Zobacz także:
[ św. Stanisław Kostka ]
[ Litania do św. Stanisława Kostki ]

   

Wasze komentarze:
 Ela.D.: 30.01.2014, 16:54
 Św. Stanisławie Kostka proszę pomóż mi i wstaw się za mną do Matki Przenajświętrzej w widomej sprawie, chcę się cieszyć dziećmi i wnukami,nie chcę,aby mieli przezemnie i mojego męża kłopoty.Wstaw się do Matki Przenajświętrzej za mną jeszcze raz gorąco proszę,bo ja nie jestem godna sama prosić.
 strapiona matka: 02.12.2013, 19:32
 Sw. Stanislawie, patronie mlodziezy, wez moja corke w swoja opieke i sprowadz do rodziny i na droge wiary i cnoty, modl sie za nami!
 bożenka: 11.10.2013, 14:26
 Św. Stanisławie Kostko wstaw się za mną, wyjednaj laski potrzebne dla mnie i mojej małej rodziny, oraz ratunek w wiadomej Ci sprawie.amen
 bożenka: 10.10.2013, 20:48
 Św. Stanisławie Kostko wstaw się za mną i wyjednaj mi upragnione łaski.amen
 mama: 06.10.2013, 19:21
 święty Stanisławie, proszę o łaski dla mojego syna ,pomóż mu w rozwiązaniu kłopotów
 mama: 06.10.2013, 19:21
 święty Stanisławie, proszę o łaski dla mojego syna ,pomóż mu w rozwiązaniu kłopotów
 mama: 06.10.2013, 19:17
 święty Stanisławie, proszę o łaski dla mojego syna ,pomóż mu w rozwiązaniu kłopotów
 Kazimiera: 20.09.2013, 07:57
 Św. Stanisławie Kostko proszę Cię wstaw się u naszego Boga Wszechmogącego za Arturkiem który dzisiaj będzie miał operację na swoim małym serduszku i jego rodzicami Kamilą i Maćkiem niech Miłosierny Bóg zsyła na nich Ducha Świętego z siłami do walki z chorobą umacnia ich i uzdrawia.Błagam o łaskę powrotu do zdrowia ich małego synka aby mogli się cieszyć Tym darem Bożym jakim jest dziecko .Proszę o to w Imię Jezusa Chrystusa i Maryję Matkę wszystkich dzieci.Stanisławie Kostko módl się za Arturkiem i jego rodzicami. Amen
 Danuta: 18.09.2013, 23:17
 Sw.Stanisławie Kostko proszę o wstawiennictwo u Pana Boga za moimi dziećmi o potrzebne łaski w nauce i pracy,o silną wiarę,o zdrowie,o wzajemną pomoc.Proszę też o błogosławiństwo w pracy dla męża i zdrowie duszy i ciała dla mnie i sily do pełnienia moich obowiązków.

 Asia Krasa: 18.09.2013, 16:47
  kochamy pana boga i kto gra w msp prosze mnie zapraszaci
 asia: 18.09.2013, 16:44
 modlitwa: stanisławie kostko prośmy cię o zdowie dla wszystkich dzieci i młodzieży
 asia: 18.09.2013, 16:35
 Aniele boży
 Terenia: 18.09.2013, 14:44
 Święty Stanisławie proszę o opiekę, zdrowie i potrzebne łaski dla naszej całej rodziny.
 m: 12.08.2013, 23:26
 Proszę o oddalenie wszelkich pokus ode mnie i An. Proszę abyśmy założyli szczęśliwą, trwałą i kochającą się rodzinę. Proszę o oddalenie ode mnie Artura i wszystkich którzy pragną zniszczyć mój związek
 kasia: 18.04.2013, 09:50
 Św Stanisławie Kostko proszę o łaskę małżeństwa i macierzyństwa proszę abym wkrótce poznała dobrego i odpowiedzialnego człowieka.Proszę także abym uleczyła traumę z dzieciństwa
 Prosząca mama.: 21.03.2013, 18:57
  Sw Stanis
 Mama.: 18.11.2012, 13:58
 Św Stanisławie Kostko proszę wstaw się za synem do Jezusa i daj łaskę by poznał dobrą wierzącą dziewczynę i założył rodzinę Bogiem silną. Zabierz od niego samotność.Otocz swoją miłością błagam Cię.
 Lucyna: 04.11.2012, 10:22
 Święty Stanisławie Kostko proszę Cię o zdrowie mojej wnuczki Gabrysi i opiekę nad moimi dziećmi niech ich Pan Bóg prowadzi przez życie .
 angel: 20.09.2012, 19:41
 Święty Stanisławie Kostko ponieważ jesteś patronem dzieci i młodzieży pragnę cię poprosić o zdrowie i pienądze dla chorych dzieci w krajacz misyjnych
 Tata: 17.09.2012, 06:19
 Św. Stanisławie Kostko pokornie proszę Ciebie, Patrona dzieci, o modlitwę i wstawiennictwo u naszego Boga Wszechmogącego za moim chorym synkiem Maksymilianem. Błagam uproś Mu łaski, które są teraz dla Niego najbardziej potrzebne. Aby Miłosierny Bóg zesłał na Niego Ducha Świętego z siłami do walki z chorboą, umocnił Go, dodał odwagi i cierpliwości. Błagam o łaskę powrotu mego Synka do zdrowia, normalnego dzieciństwa i życia w zdrowiu i łasce Boskiej. Proszę o to w Imię Jezusa Naszego Zbawiciela. Św. Stanisławie Kostko módl się za mym synkiem. Polecaj naszą rodzinę opiece i Miłosierdziu Bożemu. Amen.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej