Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

patrona dzieci i młodzieży

Modlitwa o prawdziwą miłość

Boże, który jesteś Miłością i obficie nas nią obdarzasz, wysłuchaj łaskawie próśb naszych i spraw, byśmy - za przykładem Świętego Stanisława codziennie świadcząc o Tobie, życie nasze miłością Boga i bliźniego wypełniali. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o wierność Bogu

Wszechmogący Boże, który przedziwnym zrządzeniem wybrałeś Świętego Stanisława Kostkę i uzdolniłeś go do wierności Tobie, wejrzyj, na naszą słabość i niestałość. Spraw łaskawie, abyśmy - dzięki wstawiennictwu i opiece Świętego Stanisława - do końca naszego życia w wierności Tobie wytrwali. Amen.

Modlitwa o świętość życia

Boże, któryś wśród wielu cudów swojej mądrości udzielił Stanisławowi Kostce w młodzieńczym wieku łaskę dojrzałej świętości, spraw, prosimy, abyśmy - w przyjaźni z Tobą wzrastając - za wstawiennictwem Świętego Stanisława - przezwyciężali nieprawości nasze i dobrze w życiu czyniąc coraz bardziej upodabniali się do Ciebie. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dar mądrości

Prosimy Cię, Panie, za wstawiennictwem Świętego Stanisława, oświeć światłem swej mądrości umysły nasze i daj nam pomoc potrzebną w nauce, by prawda którą zdobywamy, utwierdziła nas przy Tobie. Spraw, byśmy wykorzystując zdobytą wiedzę, służyli Tobie w braciach naszych i wespół z Tobą pracowali nad doskonaleniem świata. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o zachowanie czystości

Ojcze Niebieski, serdecznie Cię prosimy, oczyść sumienia i za wstawiennictwem Świętego Stanisława racz nas zachować w nieustannej opiece, byśmy, jak On, służyli Tobie w czystości ciała i duszy. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o dobrą śmierć

Wysłuchaj, Panie prośby nasze, które za przyczyną Świętego Stanisława zanosimy: użycz łaski szczęśliwego przejścia do wieczności i radosnego spotkania z Tobą. Wzmocnij w nas wiarę, że po zmartwychwstaniu żyć będziemy w chwale wśród świętych wybranych Twoich. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o miłość do Maryi

Boże, któryś świętego Stanisława w cnocie nieskalanej czystości zachował i serce jego serdeczną synowską miłością ku najświętszej Matce Zbawiciela, Maryi Pannie, zapalić raczył, udziel nam łaskawie, abyśmy przez jego zasługi i przyczynę w prawdziwej niewinności i czystości duszy i ciała tobie służąc, codziennie w nabożeństwie ku Maryi postępować mogli. Przez Pana naszego, Jezusa Chrystusa. Amen.

Modlitwa dziecka do św. Stanisława Kostki

Dobry Boże! Z katechezy wiem, że Stanisław Kostka urodził się w Rostkowie na Mazowszu w Polsce, w rodzinie szlacheckiej. Jako kilkuletni chłopiec pojechał do Wiednia i zamieszkał w internacie wraz ze swoim bratem. Pilnie uczył się w szkole, poznawał obce języki, wkuwał nowe słówka z niemieckiego, łaciny, greki, a łaska Boża kształtowała jego serce i ducha. Był wielkim czcicielem Eucharystii i Matki Bożej, której powierzył czystość swej duszy i serca. Był też odważny i stanowczy, pokonał pieszo setki kilometrów, by dotrzeć do Rzymu, gdzie rozpoczął nowicjat w zakonie jezuitów. Dużo się modlił i miał wielu kolegów, którzy bardzo go szanowali. Gdy zachorował, mówił bez lęku o swej śmierci. Umarł, mając osiemnaście lat.

Proszę Cię, Boże! Niech św. Stanisław pomaga mi być dobrym chłopcem, odważnym i zawsze kochającym Maryję. Niech codziennie dbam o świętość mego młodego życia i z tym Świętym rozeznaję moje powołanie. Boże, daj mi dobre natchnienia i pociągaj swoją miłością do Jezusa wielu moich kolegów i koleżanek. Niech ten Święty będzie dla dzieci, młodzieży i naszej Ojczyzny orędownikiem i wspomożeniem. Wysłuchaj, Boże, tej mojej ufnej modlitwy. Amen.

Modlitwy do św. Stanisława Kostki

Zobacz także:
[ św. Stanisław Kostka ]
[ Litania do św. Stanisława Kostki ]

   

Wasze komentarze:
 Mara: 22.07.2009, 00:17
 Swiety Staniłsawie prosze i milosc i nawrocenie milosci mego chlopaka zebysmy mogli byc jeszce razem.Prosze wysluchaj mnie
 Błażej: 03.06.2009, 18:57
 sw Stanisławie Kostko proszę Cię o miłość dziewczyny którą kocham aby wróciła do mnie i znów mnie pokochała i była ze mną.Bardzo mi jej brakuje czuje się smutno że ją straciłem i Błagam Cię o wysłuchanie i powrót jej do mnie.Byśmy byli zdrowi i szczęśliwi i zawsze razem.
 zdzisław: 08.04.2009, 09:44
 Patronie mój od bieżmowania chroń mnie przed złem i błogosław nam
 M-A: 08.03.2009, 22:38
 Św.Stanisławie pokornie proszę o szczególną opiekę i zdrowie dla malutkiej Ani, która jest wcześniaczkiem
 FRANCISZKA: 22.02.2009, 18:03
 SWIETY STANISLAWIE UPRASZAJ NAM LASKI U BOGA ABYSMY SIE STAWALI TAKIMI JAKICH BOGHCE NAS WIDZIEC LUDZMI DOBRYMI LUDZMI KTORYCH BOG OBDARZY SWOJA WIECZNA OPIEKA KTORY NAS POPROWADZI DROGA KU ZBAWIENIU DROGA WYBRANA PRZEZ NIEGO ABY W NASZE ZYCIE BYLO RADOSCIA DLA PANA NASZEGO JEZUSA CHRYSTUSA OJCA NIEBIESKIEGO I MATKI NAJSWIETRZEJ MARYJI
 Viola: 17.01.2009, 23:09
 Święty Stanisławie, proszę Cię, abyś pomógł mi wrócić do Boga.
 GOŚĆ : 11.01.2009, 22:26
 ŚWIĘTY STANISŁAWIE KOSTKO PROSZĘ UPROŚ BŁOGOSŁAWIEŃSTWO BOŻE, OPIEKĘ I MIŁOSIERDZIE NAD GRZECHAMI, ZDROWIE DUCHA I CIAŁA , UPROŚ ŁASKĘ ZBAWIENIA WIECZNEGO Z BOGIEM I MARYJĄ NIEPOKALANĄ I ŚWIĘTYMI W NIEBIE DLA MNIE I CAŁEJ MOJEJ RODZINY.ORAZ ZNALEZIENIE ODPOWIEDNIEJ PRACY I DZIEWCZYNY. . MAM MODLITWY - LITANIE- HYMNY DO RÓŻNYCH ŚWIĘTYCH NP. ST. KOSTKI. OJCA PIO. FAUSTYNY. ŚW. MICHAŁA ARCHANIOŁA NA TELEFON W MMS. WYŚLE ALE W ORANGE 506262220
 Patrycja M.: 07.01.2009, 19:49
 Św. Stanisławie Kostko proszę ci o wstawiennictwo u Boga aby próbę naszego związku z Krzysztofem przetrwali. I by nasze serca były wierne sobie ,Byśmy zapomnieli o wszystkich złych rzeczach i nieporozumieniach jakie sobie nawzajem wyrządzilismy Amen.
 Kasia: 21.11.2008, 16:45
 Jest jedna sprawa, która jest dla mnie bardzo ważna. Chciałabym prosić o modlitwę za mnie przed bardzo ważnym egzaminem, który czeka mnie 24 listopada 2008 roku. Bardzo pragnę pozytywnie przejść ten egzamin i prosić Pana Boga o to, by czuwał nade mną w tym ważnym dla mnie dniu. Jeśli On będzie przy mnie, to na pewno sobie poradzę. Ja wiem, że Pan Bóg pomaga mi zawsze, kiedy Go o to proszę,jest dla mnie dobry i jest przy mnie i czuwa nade mną. W tym wyjątkowym dla mnie dniu proszę Go o szczególną pomoc i opiekę. Jeśli jednak będzie odwrotnie, niż tego pragnę, to dlatego, że Bóg tak chce i wiem, że tak musi być. Dziękuję Ci Panie Boże, że jesteś zawsze ze mną, nawet, kiedy ja sprawiam Ci problemy. Wspomóż mnie i oświeć, bym wybrała odpowiednią w życiu drogę. Kasia

 isa: 18.11.2008, 18:23
 Sw. Stanisławie kostko- proszę Cię o wstawiennictwo dla mnie o miłość mężczyzny którego nie widziałam długo, bardzo za nim tęsknie czuje sie samotna, wysłuchaj mych prosb.
 Kasia 18.09.2008: 18.09.2008, 21:53
 Sw.Stanislawie Kostko-prosze Cie o wstawiennictwo dla mojej coreczki Juleczki,by wyzdrowiala z cukrzycy.Prosze spraw by byla znowu zdrowa dziewczynka.Prosze Cie o zdrowie dla mojej calej rodzinki.Bysmy byli zdrowi i szczesliwi i zawsze razem.
 Stanisława: 15.09.2008: 15.09.2008, 14:38
 Święty Stanisławie Kostko wstawiaj się do Boga za naszą rodziną, użycz łaski zdrowia i pracy dla syna i zdanych egzaminów odla córki
 Łukasz Żaczkowski: 07.04.2008, 00:37
 Święty Stanisławie kostko proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 Irena: 17.09.2007, 14:46
 SW. STANISLAWIE prosze o wstawiennictwo u PANA BOGA w intencji mojej corki JOASI, aby mogla zdobywac wiedze na wymarzonej uczelni bez problemow i wyzdrowiala z choroby,ktora bardzo utrudnia jej codzienne zycie.SW.STANISLAWIE patronie mlodziezy wysluchaj tych prosb.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9)

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2021 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej