Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 marzena aneta: 06.11.2023, 12:58
 o modlitwie dziękuję proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję proszę o dobre modlitwy dla wszystkich dziękuję proszę żeby modlili się wszyscy bo są tacy którzy się nie modlą albo którzy się modlą źle dziękuję proszę o dobre modlitwy dla wszystkich nas dziękuję proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szacunek szczęśliwość szacunek uczciwość szacunek ufność szacunek wiare szacunek zdrowie na całym świecie dziękuję proszę dla mnie o dobrą spowiedź świętą dobrego domu kupno małego dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie prawo jazdy samochód dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni szczerość cuda czyni szacunek cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Z. : 04.09.2022, 22:23
 Jezu jaki to wszystko ma sens.. Jaki ma sens i cel moje życie.. Jaki ma sens moja modlitwa, skoro i tak nic nie zmienia. Jestem bardzo samotna, choć wokół wielu ludzi. Kiedyś wierzyłam w kościół św., wierzyłam w uczciwych księży, dziś już nie wierzę. Zabrano mi to co najcenniejsze, wiarę w człowieka. Jeszcze Zostałeś Ty Panie Jezu i Maryja. Czy starczy mi wiary?!
 Mirosława : 10.04.2021, 00:00
 Jezu Ty się tym Zajmi
 SARA: 14.01.2021, 19:54
 MATKO BOŻA ❤️📿DZIĘKUJĘ TOBIE ZA TWOJĄ MIŁOŚĆ I OPIEKĘ TWOJĄ. DZIĘKUJĘ ZA : DAR ŻYCIA , ZA MÓJ ODDECH, RODZINĘ, DZIECI, RODZICÓW, BABCIĘ I DZIADZIUSIA, ZA KOŚCIÓŁ I KAPŁANÓW, SPOWIEDŹ ŚW I EUCHARYSTII, WIARĘ I BŁOGOSŁAWIEŃSTWO ORAZ WSZELKIE ŁASKI NAM WSZYSTKIM UCZYNIONE ❤️❤️❤️❤️📿📿📿📿📿AMEN.
 Polka : 19.07.2020, 09:51
 Panie Jezu proszę ratuj Polskę i Polskie rodziny. Od pijanstwa, ateizmu masonerii, komunizmu, faszyzmu, nazizmu i wszelkich przekleństw wybaw nas Panie. Od złych wzorców wybaw nas Panie, od złych nauczycieli wybaw dzieci i szkoły, od złych projektantów ubrań wybaw nas Panie, od ducha rozwiezlosci wybaw nas Panie, od ducha homoseksualizmu i wszelkich zboczeń wybaw nas Panie, od partneskich, nie Błogosławionych związków wybaw nas Panie. Jezu Ty się tym zajmij. Jezu ufam Tobie.
 Weronika 03 .08.2020.0:08: 08.03.2020, 23:05
 Maryjo módl siè za mojej ćórki Ireny,
 Joanna: 18.02.2020, 11:22
 Panie,prosze w intencji mnie i mojego partnera o umocnienie naszej relacji,milosc,szacunek i wiernosc. Dziekuje.
 Joanna: 13.02.2020, 10:20
 Jezu UFam Tobie,wysluchaj mnie prosze. Dziekuje.
 Joanna: 07.02.2020, 10:00
 Panie, blagam w intencji mnie i mojego partnera o umocnienie naszej relacji,milosc,wiernosc,lojalnosc i Prosze,abym byla dobrym czlowiekiem,ktory daje mu szczescie i radosc.Bardzo pragne dac mu wszystko co najlepsze,jednak jestem za slaba i potrzebuje Panie Twojej pomocy,zebym nie popelniala juz wiecej bledow.Dziekuje.

 Joanna: 30.01.2020, 13:48
 Panie,blagam wybacz mi moje cale zlo,daj mi sile do walki z moimi slabosciami i Prosze uratuj relacje z moim partnerem,bo bardzo go kocham,a ciagle ranie.Dziekuje.
 Joanna: 14.01.2020, 10:50
 Panie,blagam w intencji mnie i mojego partnera o umocnienie naszej relacji,zebysmy przetrwali blagam i dziekuje.
 Joanna: 13.01.2020, 13:39
 Blagam w intencji mnie i mojego partnera o umocnienie relacji,wzajemna milosc,lojalnosc,dobroc i zrozumienie oraz legalizacje zwiazku.Dziekuje.
 Z. : 03.01.2020, 10:05
 Panie Jezu oddaję Tobie całą siebie, wszystko co mam i czym jestem. Jezu Ty się tym zajmij.
 Joanna: 31.12.2019, 10:58
 Blagam z calego serca Panie wlej w serce mojego partnera milosc do mnie taka jaka wlales w moje serce do niego.Prosze o milosc miedzy nami oraz szacunek,lojalnosc i wiernosc i abysmy sie nigdy nie zranili tylko nawzajem wspierali i zalegalizowali nasz zwiazek oraz zyli spokojnie razem.Dziekuje.
 Joanna: 31.12.2019, 05:48
 Bardzo prosze o wszystkie laski potrzebne dla moich rodzicow i brata z rodzina.Prosze,aby zyli spokojnym,zdtowym zyciem i nic zlego im sie nie stalo. Dziekuje.
 kasia m.: 28.11.2019, 19:05
 Jezu, proszę Cię o powrót mojego ukochanego Tomasza. Aby przemyślał wszystko, aby znów chciał budować nasze wspólne szczęście. Uproś dla nas potrzebne łaski.
 Matka : 20.10.2019, 14:59
 Proszę o modlitwę w intencji Pauliny o łaski uwolnienia od internetu i zniewolenia telefonem. Bóg zapłać za modlitwy.
 Bogu znana: 10.09.2019, 13:22
 Panie Jezu,tak wiele razy zawiodłam się na bliskich,wiele razy zostałam bardzo zraniona,pewnie ja także raniłam,zawodziłam,tak niewiele zostało we mnie wiary w człowieka,nie potrafię już się otworzyć przed nikim,boję się zaufać,by znów nie cierpieć.Najbardziej bolą rany zadane przez ojca,braci,męża,tak bardzo ,że nie potrafię sobie wyobrazić dobrego mężczyzny.Panie Boże ,ja nawet Ciebie sie boję,choć tak wiele razy okazałeś mi miłość,jednak tak do końca nie potrafię zaufać,chociaż pragnę.Pomóż mi Panie Boże uporać się z moimi uczuciami,których nie potrafię okazać ani wyrazić.Jezu rozbij ten mór,otwórz moje serce ,a tą pustkę zapełnij sobą,swoją miłością i pokojem.Daj mi Panie znak,że czuwasz,że jesteś,potrzebuję Ciebie ,Ojca,prawdziwego,który kocha,który jest i który zawsze będzie,który nigdy nie zawiedzie i nie opuści w potrzebie.Przyjdź Panie Jezu
 Jadwiga: 24.08.2019, 19:44
 Proszę o modlitwę w intencji rychłego rozwiązania moich osobistych problemów i wyjaśnienia wszelkich niedomówień.
 Matka : 18.08.2019, 16:01
 Proszę o modlitwę za moją córkę Karolinę i jej bliskich o łaski uwolnienia od wszelkiego złego, o Dary Ducha Świętego i Dar modlitwy i błogosławieństwo Boże.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej