Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 Król : 27.06.2013, 17:10
 Jezus jest Panem. Niech się dzieje wola Twoja w moim życiu. Alleluja
 ralf: 07.06.2013, 23:10
 panie, prosze cie o wsparcie dla mnie i mojego brata, aby znalazl to czego szuka.amen.
 Barbara: 29.05.2013, 14:53
 Boże proszę pomóż mi wyjść z moich problemów, błagam Cię ulituj się nade mną,niech jeszcze zaświeci słońce w moim życiu.
 c: 05.11.2012, 09:56
 Boze prosze o laske zrozumienia w naszej rodzinie
 Myszka: 16.10.2012, 00:16
 Boże podaruj mi męża który będzie mnie szczerze kochał, dla którego to ja będę najważniejszą osobą na ziemi. I daj mi dobrą pracę. Chcę tylko kochać i być kochaną, ale tak naprawde. Amen.
 agnieszka: 15.07.2012, 00:44
 popłakałam się... PANIE JEZU mój
 G: 09.07.2012, 12:17
 Panie Jezu, przywróć mi wiarę i nadzieję, siłę woli i działania dla mnie i dla Męża, abyśmy umieli na nowo się odnaleźć....
 Mariola: 05.07.2012, 17:17
 Panie Jezu tak wiele razy się poddawałam,traciłam nadzieję i sens w dalsze życie.Ty wiesz jaka jestem słab,a,a życie mnie nie oszczędzało,nie spełniły się moje marzenia,miałam tyle niepowodzeń które mnie załamały Ty wiesz jakie prawda?czuję się nic nie wartym człowiekiem...proszę pomóż mi bardzo Cię o to błagam pomóż mi ułożyć to moje nędzne życie napełnij je szczęściem,wiarą miłością,spraw proszę abym podołała temu co mnie spotyka i proszę nie odwracaj się ode mnie nawet kiedy ja to robię bo wtedy potrzebuję Cię najbardziej proszę otocz mnie i moja rodzinę swoją opieką,oddal ode mnie wszelkie zło,pech ,niepowodzenie,przywróć mi wiarę jaką miałam bedąc dzieckiem,wspieraj mnie i prowadż bezpiecznymi ścieżkami....AMEN
 Mb: 12.06.2012, 15:37
 kazdy kto prosi o powrot ukochanej(ego) nigdy nie zostanie wysluchany sam modle sie i prosze codziennie sam sobie tylko nadzieje robie tyle prosb oto widzialem a ani jednego swiadectwa! Ze ktos zostal wysluchany w tej intencji ani jednego swiadectwa niema w internecie

 Mb: 12.06.2012, 15:37
 kazdy kto prosi o powrot ukochanej(ego) nigdy nie zostanie wysluchany sam modle sie i prosze codziennie sam sobie tylko nadzieje robie tyle prosb oto widzialem a ani jednego swiadectwa! Ze ktos zostal wysluchany w tej intencji ani jednego swiadectwa niema w internecie
 A.: 11.06.2012, 22:29
 Panie Boże... Nigdy o nic nie będę więcej prosić dla siebie. Jedyne czego pragnę to jego- jego ramion, uśmiechu, jego oczu i jego głosu. Wierze, że dałabym mu prawdziwe szczęście, na które zasługuje. Jezu proszę cię tylko o to, aby w jego sercu pojawiłam się ja... Jezu Ufam Tobie
 Artur: 03.06.2012, 16:24
 Boże błagam Cię o łaskę dla mojej rodziny i dla mnie za największą głupotę jaką w życiu kilka miesięcy temu zrobiłem. Boże błagam pomóż mi wyjść z tego aby życie się ułożyło bo dzieci jeszcze małe - błagam ,błagam, błagam .......
 Paulina: 10.04.2012, 12:48
 Panie Boze tak bardzo skrzywdzilam mojego narzeczonego Ty wiesz w jaki sposob. Panie Jezu prosze cie o laske nawrocenia i przebaczenia mi przez Mateusza on jest moim sensem zycia i bardzo zaluje ze pomimo ze go kocham nadzycie to zrobilam mu takie cos. Jezu zlituj sie nademna i pomoz mi w tym zeby mateusz mi wybaczyl. Bog zaplac Jezu.
 Paulina: 10.04.2012, 12:45
 Panie Boze tak bardzo skrzywdzilam mojego narzeczonego Ty wiesz w jaki sposob. Panie Jezu prosze cie o laske nawrocenia i przebaczenia mi przez Mateusza on jest moim sensem zycia i bardzo zaluje ze pomimo ze go kocham nadzycie to zrobilam mu takie cos. Jezu zlituj sie nademna i pomoz mi w tym zeby mateusz mi wybaczyl. Bog zaplac Jezu.
 Gosia: 21.02.2012, 12:46
 Boże, dziękuję Ci za łaski otrzymywane każdego dnia. Proszę gorąco o łaskę pojednania i wybaczenia w Naszej Rodzinie
 Joanna: 02.02.2012, 20:55
 Kochane Siostry! otóż 10 lutego tego roku zdaję na prawo jazdy - egzamin państwowy bardzo mi na tym zalezy, ogólnie nie mam pracy więc prawo jazdy może mi w tym pomóc, bardzo prosze o wyproszenie łask tego dnia bym jechała spokojnie, uważnie w skupieniu bym nie byla haotyczna bo z natury jestem roztrzepaną istotą by Bóg mnie prowadził a instruktor okazał sie dobrym człowiekiem i sprawiesliwym! proszę o modliwtę ja też modlę sie gorliwie!
 Ja: 30.01.2012, 20:14
 Boże Ty znasz mój problem...pomóż mi proszę...
 Olga: 22.01.2012, 02:18
 Panie Jezu! Ogromnie Cie przepraszam za wszystkie te cięzkie grzechy, które popełniłam. Przepraszam za kłamstwa, przepraszam, że nie umiem walczyć ze słabościami. Nie jestem godna Twojego miłosierdzia. Ale proszę przebacz mi! Ratuj i wspieraj! Błagam pomóż mi naprawić zepsute relacje! Dodaj odwagi i wytwałości! Dziękuję Ci Panie Jezu za Twoją miłość! Pozostań ze mną na zawsze. Amen
 dorota: 12.01.2012, 08:26
  Panie Boże tak pragne założyć rodzine ale ta osoba nie chce daj mu wiary i dużo miłosci w to że jest sens na jej stworzenie żebysmy byli razem ja go tak bardzo kocham chce być z nim mimo wszystko i żeby dziecina miała obojga rodziców Boże jedyny zlituj sie
 ania: 26.11.2011, 23:34
 Panie Jezu przepraszam za wszystko, za nieustanne zło jakie wyradzam innym , za to, że Cię obrażam, z to nie ptrafie, Cie kochac tak jakbys tego chcial, kocham Cię, przepraszam, za wszytsko, żałuje, bez Ciebie nie ma niczego, wszytsko co najlepszego mnie spotkalo bylo od Ciebie, a ja to niszcze, nie potrafilam docenic, tak bardzo zaluje, zabraklo mi ufności w Ciebie by podejmowac wezwania.przepraszam za tyle zmarnowanych łask. Błagam Ciebie Jezu nie opuszczaj mnie, daj mi wytrwałosci, litości dla mnie, przebaczenia, milosci, wzmacniaj mnie, kochaj, badz zawsze przy mnie,mniej dusze w czysccu cierpiace przy sobie w raju.uratuj wszytskich grzesznikow konajacych.Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] (7) [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej