Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 Joanna : 20.04.2016, 09:50
 Boże błagam Cie niech wróci do mnie Krzysiek, umieram bez niego a serce rozerwane mam na kawałki. Amen
 Joanna : 20.04.2016, 09:50
 Boże błagam Cie niech wróci do mnie Krzysiek, umieram bez niego a serce rozerwane mam na kawałki. Amen
 Joanna : 20.04.2016, 09:50
 Boże błagam Cie niech wróci do mnie Krzysiek, umieram bez niego a serce rozerwane mam na kawałki. Amen
 Marta: 19.04.2016, 20:02
 Boże wiesz że wielkim uczuciem darzę mojego ukochanego, błagam Cię spraw aby mój ukochany do mnie wrócił i rozpal w nim to uczucie do mnie
 ANETA: 18.04.2016, 11:49
 Panie rozwiej wszelkie przeszkody stajace na drodze do zwiazku z MIchałem, bez szkody dla kogokolwiek.amen
 Ewelina: 11.04.2016, 23:59
 Proszę Cię Jezu o powrot Michała i żeby do mnie napisał, błagam wysłuchaj mnie. Amen
 Ewelina: 11.04.2016, 00:31
 Panie Jezu proszę Cię o powrót Michała, o to abyś otworzył jego serce,by odnalazł w nim miłość do mnie oraz aby On mnie kochał tak bardzo jak ja jego, abyśmy już na zawsze byli razem i wytrwałość w modlitwie do Ciebie. Ojcze Mój proszę Cię nie odmawiaj mi tej łaski, nie opuszczaj mnie. Bardzo mocno dziękuję. Amen
 renata: 27.03.2016, 18:56
 Błagam o trwałą , wieczną miłość ze Stefanem, aby on mnie kochał tak bardzo jak ja jego i abyśmy już na zawsze byli razem. Błagam
 Aneta: 30.12.2015, 14:03
 Panie Jezu proszę cie o powrót Pawła i aby pokochał mnie proszę aby zaczoł pisać do mnie Jezu Proszę Cie

 Aneta: 30.12.2015, 13:52
 Proszę cie Maryjo Królowo o powrót Pawła prosze aby pokochał mnie tak jak ja go kocham
Proszę cie Maryjo Królowo aby napisał do mnie tak długo czekam na jego wiadomość wysłuchać mnie
 Piotr: 03.12.2015, 13:41
 Panie Jezu prosze o powrot ukochanej mi osoby, prosze aby wszelkie animozje i nieporozumienia miedzy nami znikly i zamienily sie w sile ktora napedzi nasza dwojke. Jesli taka Twoja wola niechaj tak sie stanie jak prosze.
 paulina: 20.11.2015, 11:50
 Błagam Cię Jezu.upros mi u Pana Boga łaskę dla Michała. Aby Pan Bóg pozwolił mu dostać upragniony dokument.
 Joanna: 30.10.2015, 13:20
 Bardzo proszs w intencji Marka i umocnienie relacji.O milosc,dobro,piekno i wyjatkowosc.
Blagam Matko i dziekuje.
 Adam: 16.09.2015, 22:42
 Błagam Cię Panie Boże aby ukochana Julia wróciła do mnie. Kocham ją.
Amen
 Aga: 20.08.2015, 00:34
 Prosze o uratowanie zwiazku i wyjscie ukochanego z depresji
 Ewa: 09.08.2015, 20:51
 Panie Boże, proszę o powrót ukochanego, abyśmy potrafili sobie przebaczyć. Proszę, aby Maciek dał jeszcze jedną szansę naszej miłości, bo wiem, że nadal nie jesteśmy sobie obojętni.
 Ania: 01.08.2015, 22:07
 Panie, proszę Cię o powrót ukochanego, o to byś otworzył jego serce, by odnalazł w nim miłość do mnie i wytrwałość w modlitwie do Ciebie.. Ojcze Mój nie odmawiaj mi tej łaski, nie opuszczaj mnie.

Amen
 Ania: 11.06.2015, 15:46
 Bardzo mocno
proszę o modlitwę, abym otrzymała wymarzoną pracę,
której już tyle lat szukam. Nie dlatego zależy mi na niej, bo są z tego duże pieniądze, ale pragnę się rozwijać, w kierunku moich skończonych studiów.
Błagam, aby Pan sprawił, abym nie musiała już fizycznie pracować, bo ta praca mnie już po prostu wykańcza,
zwłaszcza, że jestem chora.
Bardzo mocno dziękuję
 Ania: 11.06.2015, 15:44
 Bardzo mocno
proszę o modlitwę, abym otrzymała wymarzoną pracę,
której już tyle lat szukam. Nie dlatego zależy mi na niej, bo są z tego duże pieniądze, ale pragnę się rozwijać, w kierunku moich skończonych studiów.
Błagam, aby Pan sprawił, abym nie musiała już fizycznie pracować, bo ta praca mnie już po prostu wykańcza,
zwłaszcza, że jestem chora.
Bardzo mocno dziękuję
 aldona: 16.03.2015, 20:50
 Panie Boze uczyn aby ewa wrocila do arka
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej