Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 Babcia: 11.09.2018, 12:28
 Proszę o modlitwę w intencji Jasia o łaski uzdrowienia. Bóg zapłać
 Bratowa: 07.08.2018, 11:06
 Proszę o modlitwę w intencji Bożeny o łaski uzdrowienia ciała i ducha. Bóg zapłać
 Małgorzata : 05.08.2018, 20:39
 Panie Bożę kocham Dawida i bardzo bym chciała, abyśmy do siebie wrócili. On raz mówił kocham raz nie kocham więc nie do końca wiem co myśleć. Jeśli nie możemy być razem to chciałbym chociaż jakikolwiek kontakt, abyśmy mieli choćby telefoniczny raz w tygodniu.
 Ania: 30.07.2018, 07:40
 Panie Boże daj mi wiarę w powrót ukochanego proszę pomóż nam na nowo się się odnaleźć spraw abyśmy zrozumieli obecną sytuację w której się znaleźliśmy ......Daj mi łaskę wiary.
 Żona : 28.07.2018, 19:26
 Proszę w intencji mojego męża o łaski wybaczenia, nawrócenia, całkowitego nawrócenia na drogę Kościoła Św. o łaski szczerej spowiedzi i odpuszczenia grzechów, pokoju serca i duszy, miłości i uzdrowienia całego życia od samego poczęcia. Amen.
 Matka : 28.07.2018, 09:04
 Jezu Twojemu miłosierdziu polecam siebie samą,oraz całą rodzinę ,nasze parafie ,naszych duchownych. Jezu Ty się tym zajmij. Bóg zapłać.
 Modlitwa : 25.07.2018, 21:14
 Jezu proszę okaż swoje Miłosierdzie i uwolnij dusze w czyśćcu cierpiące ,pomóż proszę, szczególnie tym, którzy najbardziej potrzebują Twojej łaski ,przebaczenia i Miłosierdzia Bożego .Obdarz wszystkie dusze radością i pokojem wiecznym.Amen.
 Anonim : 15.07.2018, 23:28
 Proszę o modlitwę za Alicję,Ryszarda, Zenobie,Stanisława, Zbigniewa, Krystnę,za ich rodziców , rodzeństwo ,dzieci i ich przyjaciół o łaski przebaczenia grzechów jak obmawianie , szkodzenie innym, kłamstwa .Proszę o łaski nawrócenia na drogę światła ,łaski spowiedzi i komunii św. oraz błogosławieństwa Bożego. Przepraszam Pana Boga Ojca jeśli ja lub ktoś z rodziny przyczyniliśmy się do złego i proszę o wybaczenie i błogosławieństwo Boże. Bóg zapłać za modlitwę.
 A.: 15.07.2018, 18:05
 Miłosierny Panie Jezu, błagam Cię o uzdrowienie mojego ukochanego z choroby, o przemianę jego serca, by kochał mnie jak dawniej, bysmy mogli być razem i byś Ty nam pobłogosławił w sakramencie małżeństwa. Zmiłuj się nad moim bratem i uzdrów naszą relację. Jezu, opiekuj się nami

 Zosia : 09.07.2018, 10:55
 Panie Jezu odetnij naszą rodzinę od źródła zła .Spraw niech nasze domy,rodziny staną się bezpieczne i przyjazne. Jezu Ty się tym zajmij. Dziękuję za wszystkie otrzymane łaski. Bóg zapłać.
 Sylwia: 27.06.2018, 01:46
 Panie Boze prosze aby Krzysztof do mnie wrocil. Bardzo go kocham i chcialabym sie z Nim zestarzec.
 Zofia : 22.06.2018, 13:18
 Jezu, Maryjo proszę pomóżcie mnie i moim bliskim. Nienawiść próbuje zniszczyć naszą rodzinę, małżeństwa, teraz moje.Pomóżcie nam uwolnić się od złego. Kocham męża nawet jeśli nie jest doskonały .Jednak nie wiem czy i jemu na mnie zależy. Mój brat mu naublżał,na mnie się gniewa.Nie pozwólcie, by alkohol i alkoholicy niszczyli życie innym. Oni muszą wyrazić zgodę by się leczyć. Ale dlaczego nikt nie spyta rodziny, czy chcą z własnej woli cierpieć z powodu alkoholizmu bliskich. Jezu, Maryjo pomóżcie, bo ludzie nie potrafią. Jezu Ty się tym zajmij. Maryjo Matko nasza módl się za nami.
 Sąsiadka : 21.06.2018, 08:44
 Panie Jezu pomóż Ali naprostować życie. Pomóż jej i jej bliskim.Podaj jej rękę Ojcze. Dziękuję Jezu za wszystkie łaski. Bóg zapłać.
 Żona : 20.06.2018, 12:07
 Panie Jezu, mój mąż gdy tylko kogoś widzi zaczyna obmawiać mojego brata .Brat nie jest doskonały, ale w mężu też są wady.Każdy, a szczególnie córki mają go dosyć.Nie lubią własnego ojca,ale mają powód. Spraw dobry Ojcze,żeby mój mąż przestał zajmować się sprawami innych, by zaczął naprawiać świat zaczynając od siebie .Amen.
 Anonim: 23.04.2018, 09:48
 Proszę o modlitwę za wszystkie dzieci i rodziców w naszej rodzinie. Szczególnie proszę o łaski mądrości i miłości dla matek i żon.Niech Duch Święty rozświetla wszystkie drogi i rozpala miłością i mądrością wszystkie serca. Bóg zapłać .
 Matka : 14.04.2018, 11:16
 Proszę o modlitwę w intencji moich córek. Proszę o łaski zdrowia,cierpliwość, pokoju serca i miłości Bożej oraz orędownictwa Matki Pszenajświętrzej .Proszę by były zawsze szczęśliwe w małżeństwie,a dzieci,żeby były radością i błogosławieństwem Bożym.Proszę także o modlitwę za mnie o łaski żywej wiary, zdrowie ,siły i by wypełniła się Wola Boża w naszym życiu. Bóg zapłać.
 Kris: 12.03.2018, 20:34
 Witam, czy ktoś mógłby się pomodlić, poprosić Boga, kogoś bardzo ważnego, kogoś kto go słucha tam na górze i wysłucha i tym razem.Tak za mnie. Kocham jedną kobietę, rozstaliśmy się niedawno.Pragnę by odezwała się do mnie i schowała w kieszeń swój honor. Chciałbym się przy niej zestarzeć. Czy to tak wiele?
 Kris: 12.03.2018, 20:32
 Witam, czy ktoś mógłby się pomodlić, poprosić Boga, kogoś bardzo ważnego, kogoś kto go słucha tam na górze i wysłucha i tym razem.Tak za mnie. Kocham jedną kobietę, rozstaliśmy się niedawno.Pragnę by odezwała się do mnie i schowała w kieszeń swój honor. Chciałbym się przy niej zestarzeć. Czy to tak wiele?
 Piotr: 04.01.2018, 00:10
 Panie Jezu zeslij pokorą proszę o powrót żony do mojego życia. Żałuję wszystkich grzechów które się do tego przyczyniły. Proszę o łaskę nA pełnienia serca mojej żony Kasi miłością do mnie oraz o zmianę jej decyzji odnośnie rozwodu. Ufam Tobie Jezu. Przyjdź mi z pomocą.
 Agnieszka : 04.11.2017, 18:11
 Panie Boze kocham Lukasza i chce z nim być, jednak chce widziec w tym wszystkim Twoja wole. Prosze Cie zrob tak aby cokolwiek sie stanie bylo to dobre dla nas obojga,żebyśmy byli szczęśliwi.
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej