Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 Synowa.: 17.08.2019, 11:18
 Proszę o modlitwę w intencji mojej teściowej Heleny i ej córek o Boże błogosławieństwo i przewodnictwo Matki Bożej .Bóg zapłać
 Zosia : 17.08.2019, 08:14
 Jezu, Twojemu Miłosierdziu i opiece zawierzam wszystkich zniewolonych krewnych ,dzieci i ich bliskich, rodzeństwo i ich rodziny oraz siebie i męża. Jezu, Maryjo kocham Was!Dziękuję Wam!
 Zosia : 12.08.2019, 10:30
 Jezu, proszę obdarz mnie charyzmatami,darami Ducha Świętego, silną modlitwą ,wiarą i ufnością. Daj siły bym uniosła mój krzyż, mądrość bym rozumiała, pogodę ducha, bym była Twoim Światłem. Amen
 Żona : 09.08.2019, 06:08
 Panie Jezu Miłosierny oddaję Tobie mojego męża. Ja już nie wytrzymuję jego zmian nastrojów. Wiem Ojcze sama go wybrałam z tłumu, teraz narzekam, nie powinnam. Ale do kogo mogę pójść jak nie do Ciebie Tato.Jeśli Ty Panie nie pomożesz, to kto?Ciągłe jego pretensje, podzielił rodzinę na swoją, moją, lepszych, gorszych. Jezu, tak być nie powinno. Mąż powinien być przyjacielem, kimś najbliższym. Często krzyczy, dopomina się o szacunek, miłość, ale kim ja dla niego jestem? Jezu Ty się tym zajmij. Amen.
 Joanna: 08.08.2019, 11:53
 Bardzo prosze o modlitwe w intencji mojego partnera Marka i mnie,abysmy sie nigdy nie zranili tylko nawzajem wspierali i szanowali.Bardzo go kocham i pragne jego szczescia.Dziekuje za nasza milosc.
 Anna: 26.06.2019, 11:52
 Panie ukochany . Proszę Cię aby serce Bartka wybaczylo mi wszystko czym go zranilam. Niech do mnie powróci i do Konradka. Proszę Cię z całego serca.
  Mama . : 20.06.2019, 17:18
  Panie Jezu błagam ulituj się ,spraw by syn założył rodzinę.Sama już nie mogę uprosić.
 Siostra : 24.01.2019, 15:15
 Panie Jezu dziękuję za Twoją obecność i pomoc mojemu bratu Ryśkowi w ostatnich chwilach życia. Proszę,udziel mu łaski miłosierdzia, obdarz go łaskami miłości i pokoju wiecznego ,amen.Jezu ufam Tobie.
 Zosia : 23.01.2019, 11:49
 Miłosierny Ojcze, przepraszam, że nie zawsze jestem dobra, złoszczę się, ale nikomu źle nie życzę. Proszę Panie Jezu uzdrów Arkadiusza i innych, którzy źle się mają, jeśli to możliwe. Oddał od nas wszystkich wszelkie niebezpieczeństwa i choroby. Amen

 Siostra : 27.12.2018, 12:33
 Jezu Twojemu Miłosierdziu i Twojej Woli oddaję brata Ryśka. Jezu udam Tobie. Bóg zapłać.
 Rozwierziona: 13.12.2018, 16:48
 Jezu pomóż w naprawieniu relacji rodzinnych,żeby były mąż byl dobry dla dzieci i dla mnie jako rozwodnik chwilę matki, żeby zrozumiał że to my jesteśmy najważniejsi i żeby przestał lubić alkohol.Kiedy odsunie się od pustych intryg i alkoholu jest dobrym człowiekiem pozwól nam na cud rodziny
 Rozwierziona: 13.12.2018, 16:24
 Jezu pomóż w naprawieniu relacji rodzinnych,żeby były mąż byl dobry dla dzieci i dla mnie jako rozwodnik chwilę matki, żeby zrozumiał że to my jesteśmy najważniejsi i żeby przestał lubić alkohol.Kiedy odsunie się od pustych intryg i alkoholu jest dobrym człowiekiem pozwól nam na cud rodziny
 Rozwierziona: 13.12.2018, 16:21
 Jezu pomóż w naprawieniu relacji rodzinnych,żeby były mąż byl dobry dla dzieci i dla mnie jako rozwodnik chwilę matki, żeby zrozumiał że to my jesteśmy najważniejsi i żeby przestał lubić alkohol.Kiedy odsunie się od pustych intryg i alkoholu jest dobrym człowiekiem pozwól nam na cud rodziny
 Krewna: 27.11.2018, 19:57
 Proszę o modlitwę w intencji Elżbiety i jej męża o łaski uzdrowienia ich życia, przebaczenia dawnych słów wypowiedzianych w złości i w żalu po stracie dziecka.Niech Pan Bóg im wybaczy i nawróci na drogę prawdy, pokoju i miłości ,a dzieciątko obdarzy wiecznym pokojem i miłością. Amen. Bóg zapłać.
 Wnuczka : 05.11.2018, 00:38
 Proszę o modlitwę w intencji naszego zmarłego dziadka Antoniego o łaski miłosierdzia Bożego, pokoju i szczęścia wiecznego .Niech Pan Bóg wybaczy wszystkie przewinienia i obdarzy wieczną radością amen.Bóg zapłać.
 Wierna : 19.10.2018, 22:24
 Proszę o modlitwę w intencji ks.Ryszarda S.o łaski miłosierdzia Bożego, przebaczenia i błogosławieństwa Bożego ,oraz przewodnictwa Ducha Świętego.
 Zofia : 25.09.2018, 09:48
 Proszę o modlitwę w intencji mojej zmarłej mamy Danuty o łaski wybaczenia, pokoju i szczęścia wiecznego. Bóg zapłać.
 Zofia : 25.09.2018, 09:45
 Proszę o modlitwy w intencji Piotra o łaski nawrócenia, uwolnienia od nałogów i wszelkiego złego oraz uzdrowienia życia, małżeństwa oraz łaski błogosławieństwa Bożego. Bóg zapłać.
 Zosia: 22.09.2018, 09:58
 Proszę o modlitwę za mnie o łaski wiary i cierpliwości .Bóg zapłać za modlitwy, życzę błogosławieństwa Bożego.
 Anonim : 12.09.2018, 13:53
 Panie Jezu oddaję Tobie całą moją rodzinę ,o której zawsze myślałam, że dobra,kochająca,uczciwa.Myliłam się Panie Jezu, a może nie chciałam dopuścić do świadomości, źe jest inaczej, że jesteśmy złodziejami, kłamcami,oszustami, pijakami,oszczercami,niewiernymi katolikami, małżeństwami i ludźmi bez honoru. Ojcze tak strasznie mi wstyd,przepraszam. Zasłużyliśmy na wszystkie cierpienia,które nas dotknęły. Przyjmij Ojcze wszystkie nasze nieszczęścia,ale takźe to co dobre ,oraz nasze modlitwy jako zadośćuczynienie za nasze zło .Proszę Ojcze uzdrów nasze dusze,serca,uzdrów naszą grzeszną rodzinę. Dziękuję.
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej