Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

O modlitwie

Przedstawiamy kolejny fragment zapisków Cataliny Rivas, współcześnie żyjącej mistyczki z Boliwii. Tym razem są to słowa Pana Jezusa, zachęcające nas do wytrwałej, ufnej modlitwy zanoszonej z pokorą. Pragniemy przypomnieć, że władze kościelne w Cochabamba, z arcybiskupem Renę Fernandezem Apaza, uznały doświadczenia mistyczne Cataliny oraz jej pisma za prawdziwe znaki Boże, dlatego zezwoliły na ich publikację.

Powiedziałem: Proście, a otrzymacie. Nie zapominajcie jednak, że, abyście zostali wysłuchani, musicie w odpowiedni sposób prosić. Wielu prosi, ale nie każdy otrzymuje, ponieważ nie prosi tak, jak powinien to czynić, czyli: z pokorą, z wiarą i z wytrwałością.

Nie toleruję pychy. Wiedzcie, że nie będą wysłuchane modlitwy tych, którzy ufaj ą tylko swojej sile i wierzą, że są lepsi od innych. Nie jestem natomiast głuchy na wołania ludzi pokornych. Modlitwy skruszonych wznoszą się do nieba i nie wracają, dopóki nie zostaną wysłuchane przeze Mnie. Wiedzcie, że kiedy uniżacie się, bezzwłocznie zmierzam do was, by was objąć. Ale jeśli stajecie się zarozumiali i dumni z powodu waszej mądrości i czynów, oddalam się od was i pozostawiam was samych sobie. Nie gardzę nawet największymi grzesznikami, gdy prawdziwie żałują za grzechy i uniżają się w Mojej obecności, wyznając, że są niegodni Moich łask. Nikt, kto wierzy we Mnie, nie zostanie zlekceważony. Niech wiedzą o tym wszyscy grzesznicy. Nigdy nie zdarzyło się, żeby ktoś Mi zawierzył i został opuszczony, i to bez względu na to, jak wiele grzechów popełnił. Kto zwraca się do Mnie z wiarą prosząc o łaski, które są natury duchowej i są pożyteczne dla jego duszy, może być pewien, że je otrzyma. Ja nie czynię jak ludzie, którzy obiecują, a potem nie dotrzymują słowa. Oni tak robią, ponieważ bądź kłamali przy składaniu obietnicy, bądź z upływem czasu zmienili zdanie. Ja jednak nie mogę kłamać, ponieważ jestem prawdą; nie mogę zmienić zdania, ponieważ jestem sprawiedliwością i prawością i znam konsekwencje własnych czynów. Jak więc mógłbym nie dotrzymać danych wam obietnic?

Zachęcam was, byście prosili mnie o potrzebne łaski. To dlatego powiedziałem: Proście, a otrzymacie; szukajcie a znajdziecie; kołaczcie, a otworzą wam. Jak mógłbym nawoływać was, byście prosili mnie o łaski, jeśli Moją wolą nie byłoby udzielanie ich? Jeśli będziecie prosić Mnie o rzeczy, które są pożyteczne dla waszego zbawienia i będziecie modlić się z wiarą, wysłucham was. Nie mogę spełnić natomiast próśb, które dotyczą rzeczy szkodliwych dla waszych dusz. Dla przykładu: jeśli ktoś myśli o tym, aby się zemścić za jakieś zranienie albo dokonać jakiejś obrazy i modli się o Moje wsparcie, nie zostanie wysłuchany. Prosząc bowiem o coś złego lub niesprawiedliwego, grzeszy się przeciwko Mnie.

Podobnie, jeśli przywołujecie Bożą pomoc, bo chcecie, abym was wspierał, nie możecie stawiać jakiejkolwiek przeszkody w waszej modlitwie. Na przykład, jeśli prosicie o siły do pokonania pokus, a jednocześnie nie chcecie rezygnować z okazji do popełnienia grzechu, nie liczcie na to, że spełnię waszą prośbę. Gdy więc pomimo modlitwy zgrzeszycie, nie możecie winić za to Mnie, mówiąc: Pro-siłam(em) Boga, aby dał mi siły do pokonania grzechu, ale mnie nie wysłuchał. To wy sami, stawiając przeszkody, sprawiacie, że wasza modlitwa jest bezużyteczna i że nie mogę spełnić waszej prośby.

Doczesne łaski (np. zwycięstwo w sporze, dobre żniwa, wolność od chorób czy prześladowań) będą udzielone jedynie wtedy, jeśli będzie to pożyteczne dla waszego zdrowia duchowego. W przeciwnym wypadku, odrzucę takie prośby, ponieważ kocham was, a wiem, że takie łaski mogłyby spowodować szkody w waszych duszach. Nie daję pewnych łask kierowany Moim miłosierdzia, a inne udzielam dla kary. Jeśli zatem nie otrzymujecie łask, o które prosicie, cieszcie się, ponieważ lepiej jest dla was, że takie łaski nie zostały wam udzielone... Wielokrotnie prosicie o truciznę, która by was zabiła. To dlatego musicie pozwolić, aby to Moja Wola spełniała wasze prośby, bo ona wie, czy dotyczą one czegoś, czego naprawdę potrzebujecie.

O duchowe łaski, takie jak: przebaczenie grzechów, wytrwałość w cnocie czy miłość do Mnie, trzeba prosić w sposób pewny i bezwarunkowy, z głęboką nadzieją, że się je otrzyma. Grzesznicy! Jeśli nie zasługujecie, aby otrzymać łaski, proście w Moje Imię, ja mam bowiem wielkie zasługi przed Moim Ojcem. Ze względu na nie otrzymacie wszystko, o co poprosicie.

Proście wytrwale, przede wszystkim nie ulegajcie znużeniu z powodu ciągłego ponawiania próśb. Właśnie dlatego powiedziałem: Nie ustawajcie w modlitwie, uczyńcie całe wasze życie modlitwą. Nie pozwólcie, aby cokolwiek powstrzymało was od modlitwy, ponieważ zaprzestając zwracania się do Mnie, sami pozbawiacie się Boskiego wsparcia i wystawiacie się na pokusy.

Wytrwałość w łasce jest darem całkowicie darmo danym, który otrzymujecie nie ze względu na wasze zasługi, ale dzięki waszym modlitwom. Łańcuchowi Boskiego wspomożenia musi odpowiadać łańcuch modlitw, bez którego rzadko udzielam łask. Jeśli przerwiecie modlitwy i przestaniecie prosić, ja również wstrzymam łańcuch mojego wstawiennictwa i w ten sposób utracicie wytrwałość. Przeczytajcie: Dalej mówił do nich: Ktoś z was, mając przyjaciela, pójdzie do niego o północy i powie mu: Przyjacielu, użycz mi trzy chleby, bo mój przyjaciel przyszedł do mnie z drogi, a nie mam, co mu podać. Lecz tamten odpowie z wewnątrz: Nie naprzykrzaj mi się! Drzwi są już zamknięte i moje dzieci leżą ze mną w łóżku. Nie mogę wstać i dać tobie. Mówię wam: Chociażby nie wstał i nie dał z tego powodu, że jest jego przyjacielem, to z powodu natręctwa wstanie i da mu, ile potrzebuje (Łk 11,5-8).

Ludzie denerwują się, kiedy ktoś im się naprzykrza i prosi o coś. Mnie nie drażni wasze natręctwo w modlitwie, wręcz przeciwnie, cieszę się z waszej wytrwałości i zachęcam was, abyście przedstawiali mi swoje prośby wielokrotnie. Mówiąc: szukajcie, kołaczcie, chciałem, abyście zrozumieli, że musicie być jak biedni żebracy, którzy proszą o jałmużnę i którzy nawet wtedy, gdy ludzie ich odprawiają z niczym, nie przestają prosić i domagać się, aż nie zostanie im cokolwiek podarowane.

Proście o wytrwałość w każdym momencie: kiedy się budzicie, modlicie, uczestniczycie we Mszy św., adoracji Najświętszego Sakramentu, kładziecie się spać... a zwłaszcza wtedy, gdy zły namawia was do popełnienia grzechu. Zawsze módlcie się słowami: Pomóż mi, wspieraj mnie, oświeć mnie, daj mi siłę, nie opuszczaj mnie. Proście mnie o łaski za pośrednictwem Mojej Matki, ponieważ Jej niczego nie odmawiam. Ona jest osłodą dla grzeszników, ratunkiem dla cierpiących i źródłem wszelkiej łaski.

Catalina
Świecka Misjonarka
Eucharystycznego Serca Jezus
(tłum. i oprac. Maria Zboralska)

Publikacja za zgodą redakcji
Miłujcie się!, nr 1-2005

Wasze komentarze:
 Anna: 14.03.2015, 19:24
 Dziękuję za dar dzisiejszej spowiedzi, proszę o modlitwę abym nie oszalała ze smutku i poradziła sobie w życiu z córkami bo mąż i tata nas opuścił.
 Wojtek: 23.02.2015, 19:35
 Błagam Cię Jezu o powrót mojej kochanej Bożeny.Aby nasze życie było jednością do ostatnich dni.
 Mariusz: 23.02.2015, 14:00
 Proszę Cię Najświętsza Panno o ratunek dla miłości mojej i Moniki. Błagam Cię Matko Nieustającej Pomocy.
 magdalenka: 19.02.2015, 18:59
 Proszę Cię Królowo Różańca Świętego o powrót Kacpra i ocalenie naszej miłości.
 kaśka: 09.02.2015, 15:44
 Bardzo proszę o łaske,żeby mój ukochany przebaczył mi to co mu powiedziałam,żeby zrozumiał ze tak naprawde ja go kocham,modle się z całego serca żebyśmy byli razem az do końca naszych dni i szczęßliwy i tworzyli szczęßliwą rodzine amen
 kaśka: 09.02.2015, 15:43
 Bardzo proszę o łaske,żeby mój ukochany przebaczył mi to co mu powiedziałam,żeby zrozumiał ze tak naprawde ja go kocham,modle się z całego serca żebyśmy byli razem az do końca naszych dni i szczęßliwy i tworzyli szczęßliwą rodzine amen
 A: 21.01.2015, 23:41
 Panie Boze prosze przywroc wiare w nasz zwiazek mojemu ukochanemy aby dal nam szanse na milosc bardzo go kocham
 Natalia: 26.12.2014, 00:01
 Panie Jezu, proszę Ciebie by mój ukochany Kuba nie bał się i nie wachał w swej miłości do mnie zachwianej przez jego Ojca. Proszę z całego serca przywróć mu wiarę w nasza miłość Amen
 Ania: 20.11.2014, 13:45
 Proszę o powrót ukochanego

 dom: 04.08.2014, 16:01
 Boże wiem że mam u Ciebie względy tak powiedział ksiądz,i Boże kochaj mnie.
 Gosc: 11.07.2014, 10:32
 Prosze w intencji Marka
 Asia: 09.07.2014, 10:52
 Prosze o radosc w Panu i uwolnienie sie z sidel milosci,jezeli taka jest wola Pana.
 Asia: 10.06.2014, 10:12
 Dziekuje za cala obfitosc w moim zyciu,zdrowue,piekno,nilosc,szacunek,przyciaganie. Bardzo dziekuje Ci Panue.
 Andrzej: 24.04.2014, 20:34
 Bardzo skrzywdziłem swoją kobietę która odeszła.Panie Boże spraw abym umiał poprawić swoje błędy,i zaczął podążać ścieżką dobra,także Cię proszę o Dobry Panie ,aby moja kobieta wybaczyła mi wszystkie krzywdy i chciała dać mi ostatnią szanse.Bóg Ci zapłać.
 asia: 10.12.2013, 21:13
 Panie jezu dziekuje za 2 szanse zycia amen.
 Raf: 17.11.2013, 23:04
 Panie Boże, proszę przebacz mi to co zrobiłem, być może zniszczyłem sobie życie lub nie, ale prosze Cię tylko abyśmi dał jeszcze jedną szanse w życiu, o nic tak bardzo Cię nie proszę jak o to.. Zagubiłem się, ale proszę Cię byś mi pomógł odnaleźć właściwą droge, i dał jeszcze jedną szanse .. Amen.
 Donia: 11.11.2013, 15:27
 Panie Boże ksiądz z mej parafii uważa że mam u ciebie względy,ksiądz z naszej parafii jest moim spowiednikiem. czy moje życie się Tobie Boże podoba?
 f: 04.11.2013, 10:12
 Boze wspieraj mnie, i wskaz mi droge ktora mi przeznaczyles. Jestem chyba slepa, bo nie moge jej odnalesc.Prosze nie zostawij mnie samej. Prosze Cie o kochanego meza, ktory bedzie dla mnie dobry.Amen
 A: 12.08.2013, 23:57
 Błagam o pomoc, czy ktoś mógłby się pomodlić za to, aby osoba na której tak mi zależy wróciła i chciała ze mną utrzymywać kontakt, nie umiem żyć bez tej osoby, jestem w silnej depresji, boję się o siebie. Błagam o modlitwę żeby ta osoba chciała chociaż ze mną porozmawiać. Dzięki tej osobie wyszłam z poważnego nałogu a teraz znowu sobie nie radzę, błagam :(
 A: 12.08.2013, 23:57
 Błagam o pomoc, czy ktoś mógłby się pomodlić za to, aby osoba na której tak mi zależy wróciła i chciała ze mną utrzymywać kontakt, nie umiem żyć bez tej osoby, jestem w silnej depresji, boję się o siebie. Błagam o modlitwę żeby ta osoba chciała chociaż ze mną porozmawiać. Dzięki tej osobie wyszłam z poważnego nałogu a teraz znowu sobie nie radzę, błagam :(
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej