Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Agnieszka : 21.01.2021, 21:04
 Św. Józefie błagam Cie o zdrowie wszelkie potrzebne laski opiekę Matki Bozej dary Ducha Świętego madrosc szczescie we wszystkich sprawach dla mojego Przyjaciela i dla mnie .Prosze miej nas w swej opiece i prowadzi swoją droga
 Sława: 18.01.2021, 12:17
 Św Józefie proszę Cię o wszelkie potrzebne łaski, prosze o dobra pracę.
 Siostra: 17.01.2021, 18:57
 Sw Józefie proszę Cię upros zdrowie dla naszego brata Jozia u Jezusa Miłosiernego i Naszej ukochanej Mateczki
 Maria: 16.01.2021, 15:00
 Swiety Jozefie prosze Cie w intencji blagalnej o wybawienie moich dzieci i ch matki z chorob, nieprzyjaciol,strat,szkod,nieszczesc i wszelkiego zla./epidemii/. W intencji pomocy Twojej w odzyskaniu dokumentow dla syna oraz zdanie egzaminu i odbycie stazu. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymane.
 Barbara: 15.01.2021, 21:45
 Błagam, Św Józefie o nawrócenie dla moich bliskich, o rozwiązanie problemów finansowych, o pomoc podczas sesji, o zdrowie i determinację w pokonywaniu trudów każdego dnia. Proszę o zbawienie wieczne dla Sławka i wszystkich bliskich którzy odeszli do wieczności.Amen
 Gabriela: 29.12.2020, 22:31
 Święty Józefie proszę o Twoje wstawiennictwo i Boga w opiece nad moją rodziną żebyßmy byli zdrowi, zgodnie żyli i mieli mocną wiarę. Dla mojej bratanicy Kamili proszę p dobrà pracę. Dla siebie prosz6o dom chociaż z małym ogrodem w mojej wsi. Wysłuchaj mnie proszę 🌹🌹🌹
 Tomek: 28.12.2020, 22:45
 Św. Józefie proszę Cię o pojednanie mojej rodziny i wyzwolenie mnie z nałogów o dobry kontakt z żoną dziećmi i wszystkimi bliskimi. Proszę też miej w opiece wszystkich ludzi którzy przychodzą do Ciebie po pomoc.Bóg zapłać
 Mama: 03.12.2020, 14:30
 Proszę o pomoc porzucenia nałogu przez mojego 19 letniego syna 🙏 O tchnienie na umysł i możliwość nauki , zadania dobrze egzaminów i zdanie matury, w tym ciężkim czasie pandemii edukacja jest mizerna. Proszę Ciebie wysłuchaj mnie 🙏🙏🙏
 Mama: 01.12.2020, 16:54
 Proszę o jedność z siostrą i rozwiązanie problemu nas dotyczącego, abyśmy znowu były rodziną

 Matka: 27.11.2020, 10:32
 sw Józefie dziękuje Ty wiesz za co , proszę o pracę w jednej szkole dla mnie , dobre studiowanie dla syna Marka , zdrowie dla mamy i brata i jeśli jest taka wola bym spotkała w zyciu człowieka dobrego uczciwego odpowiedzialnego dziękuje za wszystko
 Matka: 27.11.2020, 09:36
 Sw Józefie proszę o pozytywne zaliczenia dla syna na studiach o zdanie egzaminów pomoc w nauce bądź jego opiekunem bo wychowuje się bez ojca ulecz go z lęku , strach i agresji
 Michał: 08.11.2020, 10:14
 Józefie kochany wstaw się za mną i pracę i Jezusa Miłosiernego i pracę dla mnie na stałe jeśli JEST TAKA ŚWIĘTA WOLA BOŻA U UMOWĘ NA CZAS NIEOKREŚLONY. I ZDROWIE DLA NAS WSZYSTKICH I MOICH RODZICÓW. I O DOM SALA NAS O ZAMIESZKANIE NA STAŁE. AMEM JEZU UFAM TOBIE. BŁAGAM O MĄDROŚĆ, UMIEJETNOSC PRACY DLA MNIE I WSZELKA POTRZEBNA POMOC. JEZU UFAM TOBIE.
 Teresa: 03.09.2020, 16:11
 Swiety Jozefie prosze Cie o wybawienie mnie i moich dzieci z chorob. W intencji dobrej synowej oraz zdrowych wnukow.Dopomoz nam tez w sprawach zawodowych,ekonomiczno-remontowych. Amen.
 Teresa: 03.09.2020, 13:40
 Swiety Jozefie prosze Cie o powrot do zdrowia dla Ryszarda i jego brata oraz ich ojca. W intencji wybawienia ich i mnie z nienawisci ze strony kobiet i nieprzyjaciol .O udaremnienie ich zlych zamiarow wobec rodziny. Pomoz n am sw.Jozefie.
 Maria: 03.09.2020, 13:26
 Swiety Jozefie prosze Cie o zdrowie i strzezenie mnie i moich dzieci oraz rodzine od nieszczesc ze strony kobiety/epidemii/ i wszelkiego zla,zlych ludzi,strat i szkod. Amen.
 teresa orik : 17.08.2020, 22:27
 SW Józefie proszę o opiekę nad rodziną syna .
 teresa o: 17.08.2020, 22:11
 SW Józefie ,proszę aby Ania została wyleczona z alkoholizmu .Proszę o spokój w syna domu
 Renata: 24.07.2020, 23:05
 Sw Jozefie prosze o prace dla syna pomoz przy rozmowie o prace o dobre warunki I zarobki .dziekuje za pomoc
 Ewa Z: 15.07.2020, 19:51
 Sw. jJozewie wspieraj nas w modlitwach o spokoj w naszej Ojczyznie i o sile dla naszzego Pana Prezydenta.
 katoliczka: 13.07.2020, 08:39
 Sw.Jozefie - dziekuje bardzo, za wstawiennictwo u Twojego Syna w sprawie światla Ducha Sw. dla wyborcow o madry wybor Prezydenta.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej