Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Ewa K: 31.01.2023, 22:43
 Sw Jozefie prosze Cie o opieke nad moimi dziecmi aby ich zycie bylo szczesliwe prowadz ich bezpiecznie przez zycie blogoslaw im wstaw sie za nimi u sw rodziny proosze Cie sw Jozefie
 Kinga: 20.01.2023, 21:49
 Kochany św. Józefie, dziękuję Ci za wszystko i wszystko Ci powierzam, z Maryją i Jezusem. Mnie, sprawy mojego rodzeństwa, moją drogę z Bogiem. Ty znasz Go, Ty widzisz więcej, pomóż nam być takimi, jakimi On by nas chciał mieć.
 Julia: 19.01.2023, 20:59
 Św Józefie proszę Cię przynieś moje skradzione pieniądze i pomóż mi w wybudowaniu domu. Proszę o zdrowie dla całej rodziny i pomóż w ciężkiej sytuacji siostrze Ani.
 Iza : 08.01.2023, 00:37
 Sw. Jozefie proszę pomoz moje rodzinie rozwiązać trudną sprawę finansową.
 Krystyna : 07.01.2023, 22:54
 Św Józefie proszę Cię o zdrowie całej mojej rodziny i o dobrego wierzącego męża dla mojej córki żeby zdążyła założyć szczęśliwą kochającą rodzinę 🙏
 Iza: 01.01.2023, 21:44
 Sw. Józefie patronie rodzin błagam Cię pomoz mojej rodzinie rozwiazac trudna sprawę finansowa.
 Ania: 27.12.2022, 22:14
 Św. Józefie proszę Cię o to żebym w końcu po 3 latach zaszła w ciążę z mężem i ją donosiła szczęśliwie...
 Elżbieta : 27.12.2022, 20:59
 Święty Józefie proszę z całego serca pomóż znaleźć pracę dla mojego syna Huberta. Zaopiekuj się nim.Pomóż mu ..Bardzo potrzebuje Twojej pomocy.
 Iza: 26.12.2022, 23:07
 Św. Józefie patronie rodzin błagam opiekuj się moją rodziną i pomóż nam w pracy.

 marzena aneta: 12.11.2022, 15:23
 Święty Józefie módl się za nami dziękuję kocham Cię ocal mnie ocal nas dziękuję proszę o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego dziękuję modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to droga którą docieramy do marzeń dziękuję
 J.K: 08.11.2022, 06:48
 Sw.Jozefie proszę zeby dzidiejszy dzien szczesliwie dla mnia się zakonczyl. Mniej nie i moją rodzinę pod swoją opieką. JEZU UFAM TOBIE TY SIĘ TYM ZAJMNIJ.
 Jk : 07.11.2022, 05:45
 SW.jozefie wspieraj mnie w codziennej modlitwie żeby Bóg wszechmogący mnie wysłuchał.
 Maria: 04.11.2022, 19:21
 Swiety Jozefie prosze Cie w intencji otrzymania dla dzieci i dlaamnie w calosci dobr ziemskich i duchowych.Pomoz nam we wszystkim co potrzebuje Twojej pomocy/prosze udaremnij zlo ze strony nieprzyjaciol/.. Dziekuje bardzo.
 Mama : 04.11.2022, 02:30
 Sw.Jozefie proszę o wstawiennictwo u Pana wszechmogącego o Lepszy kontakt z moją córką i zgodę w rodzinie. Jezu ufam Tobie Ty się Tym zajmnij.
 Janina : 03.11.2022, 00:51
 Sw.Józefie proszę o wstawiennictwo żeby Bóg wszechmogący mnie wysłuchał i żebym nie straciła mojej pracy. Jezu am Tobie uu
 Krystyna: 29.10.2022, 09:44
 Swiety Jozefie prosze o pomoc by miec wlasne mieszkanie staram sie wiele lat i nic Za Joasie i Pawla o powiekszenie rodziny Za Malgosie by zw niesakranentalnego nie uznawala za malzenstwo i chciala walczyc o sakramenty i laske uswiecajaca gdy juz jest po dwoch operacjach
 Gabriela : 20.10.2022, 12:28
 Święty Józefie proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga o dalsze zatrudnienie mojej bratanicy. Niech sprawy się tak ułożą, że będzie nadal pracować najlepiej z umową na stałe🌹
 Mama: 19.10.2022, 10:59
 Proszę Ciebie mój Kochany Patronie Św. Józefie wysłuchaj mojego błagania. Pomóż mojej córce.
 Natalia : 11.10.2022, 23:09
 Święty Józefie, dziękuję za Twoje wstawiennictwo 🙏🙂 Za pracę która dzisiaj dostałam. Święty Józefie opiekuj się moja rodziną. I wypraszaj potrzebne nam łaski, okryj nas swoim płaszczem.
 Katarzyna: 04.10.2022, 22:41
 Św Józefie proszę żebyśmy mieli razem z synkiem mieszkanie ciepłe i z łazienką
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej