Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Gala: 12.07.2020, 17:12
 SW.Jòzefie prosze Cie o laski dla moich dzieci,za zgode miedzy nimi ,zdrowie wnuczek,chron ich od zla i nalogow I pokus.Kieruj ich Twoja se droga, aby braly przyklad z Ciebie, jaka Ty okazywales swoje rodzinie.AMEN.
 Ewa Zakrzewska: 10.07.2020, 19:14
 Sw. Jozefie prosze Cie z calego sarca abys oswiecil umysly wszystkich moich rodakow i aby wybierajac naszego Prezydenta kierowali sie haslem Bog, Honor i Ojczyzna.
 katoliczka: 08.07.2020, 15:35
 Sw Jozefie , prosze Cie bardzo wypros łaske swiatla Ducha Sw dla wyborcow, aby zagłosowali na Andrzeja Dude - naszego Prezydenta, ktory troszczy sie o wszystkie rodziny Polskie. Prosze Cie bardzo, wysluchaj mnie.
 Danuta: 04.07.2020, 20:50
 Swsiety Jozefie - prosze Cie bardzo upros u Twojego Syna Jezusa Crystusa, łaskę wskazania drogi, aby moje dzieci i wnuki powrocily do Jezusa Chrystusa, dopomoz im w przywroceniu wiary. Prosze Cie bardzo wysluchaj mnie.
 Danuta: 03.07.2020, 18:57
 Święty Józefie proszę cię pomóż mi
 Krystyna:24.06.2020: 24.06.2020, 11:15
 Święty Józefie miej w opiece wszystkich chorych wzmagających się z pandemią.W szczególności wyproś łaski dla sióstr Elżbietanek,które walczą z koronawirusem-aby mogły znowu nieść pomoc biednym i potrzebującym.Dziękuję Bóg zapłać:)
 Mama: 21.06.2020, 03:07
 Sw. Jozefie , patronie bezrobotnych, blagam Cię o szczesliwe rozwiazanie nowej pracy dla mojej corki Ewy. Pokieruj tak sprawami, aby mogła zaczac nowa pracę, wyjechać do Włoch, do hotelu, żeby trafila na uczciwego pracodawcę. Proszę o to by nigdy nie braklo nam pieniędzy na chleb i na oplaty, o zdrowie dla nas, ochronę przed wirusem. Twoja czcicielka
 Agnieszka: 14.06.2020, 16:19
 Św Józefie proszę Cię o opiekę nad moją rodziną,o nawrócenie dla męża i dzieci,żeby mąż nie stracił pracy i żeby przestał pić...proszę Cię o uleczenie mnie z ciężkiej depresji i nerwicy,bądź z nami w życiu i w chwili smierci
 A: 07.06.2020, 01:01
 Świat.Józefie błagam Cię o wysłuchanie moich próśb.Prosze o zdrowie dla Marka i dla mnie oraz o to aby moja miłość zwyciężyła wszystko.Amen ❤️❤️❤️

 A: 07.06.2020, 00:59
 Świat.Józefie błagam Cię o wysłuchanie moich próśb.Prosze o zdrowie dla Marka i dla mnie oraz o to aby moja miłość zwyciężyła wszystko.Amen
 Matka: 02.05.2020, 22:12
 Św Józefie upros córce Monice pomoc w sprawach urzędowych Ty wiesz wszystko wstawiaj się za nią u Jezus Milosiernego i Kochanej Mateczki Posredniczki Wszelkich Lask
 Ola: 29.04.2020, 21:14
 Za wstawienictwem sw Jozefa prosze o wyzwolenie mnie z grzechu, ze zla, zlych duchow, przeklenstwa(rowniez dla innych osob z tym zwiazanych), o zdrowie duszy i ciala, o przywrocenie wszystkiego co w nas umarlo a co zlo zabralo, zabierz serca kamienne a daj serca podobne do serca Twojego. Pomóż mi rozplątać ścieżki mojego życia, wesprzyj, dopomoż Święty Józefie!
 Monika : 24.04.2020, 21:49
 Św. Józefie módl się o zdrowie mojej siostry Agnieszki jest młoda a tyle nieszczęścia ją spotyka św Józefie módl się o szczęście i zdrowie w naszych rodzinach. Jezu miłości moja bądź uwielbony zmiłuj się na demną i nad moją rodziną
 Paulina: 01.04.2020, 15:45
 Ukochany Święty Józefie błagam Cię o miłość i jedność w moim małżeństwie. Proszę o pracę dla mojego męża. Pomóż nam w tym trudnym czasie .
 mama: 27.03.2020, 19:14
  sw Sw Jozefie uchron moja rodzine, nasz kraj i caly swiat przed pandemia koronawirusa, innych plag i obysmy wyciagneli z nich stosowne wnioski . Dopomoz moim synom w znalezieniu pracy zdalnej, ktora utracili oraz o ich nawrocenie...
 Deborah: 23.03.2020, 17:59
 Jezu, przed którym zegnie się każde kolano istot ziemskich niebieskich i podziemnych Błagam cię zmiłuj się i uchroń moją rodzinę Polskę i świat przed zagładą
 Grażyna: 19.03.2020, 07:03
 🌹🌹🌹Dla Ciebie św.Józefie🌹🌹🌹
 Jadwiga: 18.03.2020, 23:22
 Św. Józefie uchroń Polskę i świat przed wirusem i pandemią. Uproś chorym łaskę zdrowia a zmarłym szczęście wieczne.
 Anonimowy: 18.03.2020, 17:30
 Sw Jozefie proszę przyjdz z pomocą w zdobyciu pracy bezpiecznego miejsca przed koronawirusem dls mnie ,Aleksandry i syna Ewy MackaPomiz mu proszę wyjsc z depresjiRatuj nas w trudnrj drodze tez fuchowej i finsnsowej Ratuj nasz kraj i swiat ,uwolnij nas od epidemiijsk dobry opiekun rodzinyOchraniaj lekarzy i cały personel medyczny w posłudze czlowiekowi w obliczu zagrozeniaPomiż pr.rządoei s zdobyciu niezbędnego dorzętu medycznego ochrsniającego i ratującego ludzkie zycie Proszę o pomoc w utrzymaniu rodziny w tym trudnym czasiei rozwiazanie problemow finsns Proszę Cię o pomoc w nawroceniu Agaty Patryka Aleksandry
 Elżbieta: 17.03.2020, 17:27
 Święty Józefie, proszę Cię o wstawiennictwo u Pana naszego Jezusa Chrystusa by do mojej siostry dotarła moja pomoc, a także o szczególną opiekę nad całą naszą rodziną i wsparcie finansowe.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej