Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Jarek: 18.04.2023, 16:23
 Św. Józefie proszę módl się za mną żebym wyzdrowiał z trądziku różowatego i żeby mój nos się nie zminiał wskutek choroby.
 Ewa: 28.03.2023, 02:55
 sw.Juzefie opiekunie Jezusa Chrystusa zwracam sie do ciebie z prosba ktora ty znasz. Prosze wstaw sie za nami do BOGA NAJWYSZEGO w mojej intencji. Amen
 Irena: 19.03.2023, 21:46
 Św. Józefie proszę o nawrócenie moich dzieci, powrót do zdrowia i pracę Karolinie i Piotrowi.
 Basia: 19.03.2023, 21:14
 Moja modlitwa została wysłuchana, otrzymałam łaskę, odmawiałam nowennę 30 dniową do Św. Józefa dwukrotnie, dziś 30 dzień modlitwy i otrzymałam wiadomość... Piszę to świadectwo dla tych, którzy wątpią Dziękuję za otrzymaną łaskę
 Mama: 19.03.2023, 00:32
 Jezu Maryjo Józefie Święty ratujcie duszę pomóżcie Mikołajowi ogarnąć godną bezpieczną i dobrze płatną pracę pomóżcie kupić piękne mieszkanie
 Barbara: 18.03.2023, 22:04
 Święty Józefie proszę Cię o łaskę przemiany mnie i moich dzieci, a szczególnie naszego nawrócenia. Miej nas proszę w swojej opiece. Proszę o powrót naszego syna. Dla Svena znalezienie dobrej kobiety na żonę. Błagam
 Iza : 17.03.2023, 06:10
 Sw Józefie patronie rodzin błagam opiekuj się moją rodziną i pomóż nam w trudnej sprawie finansowej
 Babcia: 16.03.2023, 15:19
 Święty Józefie proszę o wstawiennictwo, aby mój wnuczek Jaś został ochrzczony
 Mama : 16.03.2023, 04:35
 Święty Józefie błagam o dobrą pracę dla syna pomóż nam i uwolnij s tej nędzy i biedy

 Karolina : 15.03.2023, 15:36
 Święty Józefie błagam Cię o uzdrowienie jajnika i uwolnienie od bólu .Miej mnie w opiece i zabierz ten ból ode mnie.Jezu Ty się tym zajmij
 Basia : 15.03.2023, 04:28
 Święty Józefie proszę o pracę dla syna i o swoje mieszkanie Święty Józefie Ty się tym zajmij
 Małgorzata : 13.03.2023, 18:36
 Święty Józefie proszę zaopiekuj się moją rodziną a szczególnie synem Jakubem. Pomóż mu w trudnych sytuacjach i wyborach życiowych.🙏🙏🙏
 Basia: 13.03.2023, 04:50
 Święty Józefie przyjdź mi z pomocą Pomóż mi w wiadomych Ci sprawach
 W: 13.03.2023, 00:01
 Święty Józefie błagam Cię wyjednaj pojednanie z żoną i wskaż do niego drogę. Wyjednaj nawrócenie żony
 Mama : 11.03.2023, 18:23
 Święty Józefie pokornie proszę o pracę dla syna i pomóż nam w sprawie domu
 Agnieszka: 10.03.2023, 05:53
 Dziękuję Ci św Józefie za wszystko za opiekę , za pomoc
 Aga : 09.03.2023, 20:00
 Proszę cię święty Józefie opiekuj się nami w pracy i o zdanie matury dla curki
 marzena aneta: 09.03.2023, 15:04
 Józefie Święty kocham Cię dziękuję Józefie Święty módl się za nami dziękuję Józefie Święty kocham Cię proszę o miłość uczciwość sprawiedliwość na świecie tym dziękuję Józefie Święty proszę dla mnie o domu kupno dobrą mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Jola: 07.03.2023, 08:59
 Święty Józefie proszę o wstawiennictwo u Boga w mojej intencji proszę o pomoc w znalezieniu dobrej, stabilnej pracy. Święty Józefie opiekuj się moją rodziną.
 zosia@gmail.com: 06.02.2023, 12:12
 Prosze o pomoc w splacie kredytu bankowego na mieszkanie. Prosze o nawrocenie meza oraz o wiare dla dzieci i wnukow.Prosze za Krzysiem aby Twoja wole wypelnial..i ulozyl sobie zycie..
[1] [2] (3) [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej