Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Basia: 05.10.2023, 17:55
 Proszę o pomyślne zakończenie sprawy. Zostaliśmy oszukani przy zakupie auta Amen
 marzena aneta: 15.09.2023, 23:46
 Nowenna do Józefa Świętego dziękuję Józefie Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szacunek szczerość szczęśliwość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Józefie Święty módl się za nami dziękuję Józefie Święty kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrą spowiedź świętą prawo jazdy samochód dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie proszę jeszcze raz o dobrą spowiedź świętą to najważniejsze choć wszystko ważne ale jak dobra spowiedź to dobre życie tak chce żeby dobrze było wszystko dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
  Marta: 11.09.2023, 20:54
 Wspaniały opiekunie rodzin Sw Józefie Wstaw się u Boga za nami przez sakrament małżeństwa . Pomóż aby Olenka i Kasia otworzyły swe serca na Boga i rodzinę. Proszę oczyść ich ciała i duszę. AMEN
 Danuta : 05.09.2023, 11:26
 Święty Józefie błagam o łaskę zdrowia dla mnie. Święty przyjdz mi z pomocą, ufam i wierzę że nie opuścisz mnie w tej mojej potrzebie.
 Żona: 04.08.2023, 14:34
 Sw Józefie zlituj się nad moim małżeństwem, blagamnpomoz aby maz podjął leczenie, bo jego alkoholizm niszczy nasza rodzinę. Amen
 Barbara: 13.07.2023, 16:38
 Sw. Józefie, błagam o pomoc dla chorych w mojej Rodzinie. Proszę o pomoc dla moich dzieci, męża i wnuków! Proszę tez żeby jedna moja córka zaczęła normalnie karmić swoje dzieci. błagam Ciębie o pomoc! Bede modlic sie i blagac Twoja sługa
 Basia: 28.06.2023, 05:51
 Święty Józefie błagam o pomoc i opiekę
 W.: 16.06.2023, 08:09
 Św. Józefie ratuj!! Proszę o dyskresję i godność . dziękuję
 Ewelina: 15.06.2023, 11:52
 Św. Józefie błagam o pomoc w sprawie, którą zanoszę...

 Ewelina: 13.06.2023, 05:03
 Św. Józefie proszę Cię o łaskę godności poradzenia sobie z tymi problemami za pomocą środków dostępnych w prowadzonej działalności.
 Ewelina: 10.06.2023, 14:24
 Św. Józefie dopomóż po stokroć !! Amen.
 Ewelina: 08.06.2023, 18:37
 Św. Józefie ratuj i dopomagaj, prosimy.
 Ewelina: 31.05.2023, 06:50
 Św. Józefie!! Proszę Cię! dopomóż wyjść z tej sytuacji z godnością i wyjednaj mi cud dostatku finansowego i uregulowania wszystkich zobowiązań.
 Ewa Zofia Maria: 22.05.2023, 09:07
 Święty Józefie błagam Cię przyjdź z pomocą 🙏❤ Błagam o cud uzdrowienia mojego męża Darka, ma następny przerzut😪 Święty Józefie pomocy 🙏❤❤❤ Panie Jezu Ty się tym zajmij 🙏❤❤❤
 Kasia: 16.05.2023, 11:16
 Sw Józefie przytul mojego me,a, uchron nasze małżeństwo od rozwodu i rozpadu. Proszę aby wrocil do sakramentalnego małżeństwa. Amen
 Zofia: 02.05.2023, 01:01
 Sw. Jozefie pomoż mi w sprawie Ci znanej ,proszę,dziękuję
 Ksenia: 02.05.2023, 00:04
 Święty Jóżefie proszę o potrzebne łaski dla mnie i mojej rodziny :) Proszę również, abyś opiekował się i chronił Gabriele
 Matka 26.04.2023r.: 26.04.2023, 20:14
 Święty Józefie proszę o wstawiennictwo do Miłosiernego Boga Wszechmogącego o łaskę wiary, powrót do Kościoła mojego Syna a także o dobrą katolicką żonę dla Niego aby utworzył normalną rodzinę. Wszyscy tego pragniemy jako Jego rodzina.
 Marta: 26.04.2023, 07:30
 Swiety Józefie! Dziękuję za wszelkie dobrodziejstwa,które od Ciebie otrzymałam. Proszę w dalszym ciągu o opiekę nade mną i moja rodziną. Błogosławi moje dzieci. Spraw,żeby córka poznała dobrego kochającego i pracowitego mężczyznę, a syn ko grająca,rozsądna,dobra kobietę. Niech się wspierają,rozumieją i kochają. Proszę nich moje dzieci założą wspaniałe rodziny. Ochrania nas swoim płaszczem i prowadź. Niech się tak stanie. Amen. Twoja czcicielka.
 Matka : 23.04.2023, 13:25
 Święty Józefie spraw proszę aby mój syn dostał stałą pracę I otoczyli go uczciwi i dobrzy ludzie
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej