Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 Natalia : 26.09.2022, 23:18
 Święty Józefie proszę Cię o znalezienie dobrej pracy, blisko domu która pogodzę z wychowaniem syna. Święty Józefie módl się za Nam!🙏
 Marti: 11.09.2022, 17:55
 Św. Józefie proszę o rozwiązanie moim problemów finansowych i dodatkową pracę, dodatkowe środki fonansowe. Dziękuję Panie już dzisiaj za udzieloną łaskę i miłosierdzie
 Maria: 08.09.2022, 08:17
 św. Józefie opiekuj się naszą rodziną, módl się o zdrowie naszego syna
 matka: 31.08.2022, 13:15
 Swiety Jozefie prosze Cie o powrot do zdrowia dla Grzegorza. W intencji pomocy Sw.Jozefa w jego wszystkich potrzebach:zawodowych-o stala prace,ekonomicznych,osobistych. Dziekuje bardzo.
 M&G: 24.08.2022, 16:03
 Sw.Józefie! Prosimy Cie za naszego syna Mikołaja,o dobry wybór drogi zyciowej,dobre decyzje i wytrwałosc w nich.
 Joanna: 15.08.2022, 22:42
 Święty Józefie, przez twoje wstawiennictwo proszę o dobrego męża dla mojej córki powodzenie w nauce.
 Joanna: 28.07.2022, 23:00
 Święty Józefie proszę o bezpieczeństwo mojego dziecka, miłość i opiekuńczość świętej rodziny zgodnie z wolą Bożą.
 Joanna: 28.07.2022, 22:53
 Święty Józefie opiekuj się moim dzieckiem tu na ziemi, razem z Maryją i aniołami zgodnie z Wolą Bożą, wyproś łaskę bezpieczeństwa dla niego
 Anna: 09.07.2022, 21:05
 Swiety Jozefie, prosze Cie o pomoc w znalezieniu pracy i uzdrow moje relacje z tymi o ktorych Ty wiesz. Powierzam Ci siebie, kocham Cie

 Smutna: 09.05.2022, 23:20
 Święty Józefie spraw bym nie była smutna i samotna, Ty wiesz o co proszę.
 Maria: 06.05.2022, 11:16
 Sw.Jozefie prosze Cie o zdrowie oraz o pomoc Boza we wszystkich potrzebach moich i moich dzieci.O udaremnienie zla ze strony uzalznionego mezczyzny.O oddalenie. Dziekuje bardzo.
 matka: 01.05.2022, 12:51
 Swiety Jozefie prosze Cie,by syn znalazl dobra wierzaca wspolmazonke. W intencji otrzymania dla niego i dla mnie oraz jego brata w calosci dobr ziemskich i duchowych. bog zaplac za modlitwe.
 Jolanta: 24.03.2022, 18:03
 Św.Józefie, dziękuję za Twoją dotychczasową pomoc w znalezieniu pracy (zawsze w 9 dniu nowenny!).Wierzę, że i teraz mi pomożesz.Prosze także o szczęśliwe życie rodzinne dla mnie,dla mojego syna i dla mojej siostrzenicy.Bądź zawsze naszym Ojcem i opiekunem.
 Matka: 18.03.2022, 23:38
 Święty Józefie proszę Cię aby Corka znalazla dobrego, wartościowego męża. Proszę aby małżeństwo drugiej córki doczekało się potomstwa. Proszę o błogosławieństwo dla naszej całej rodziny
 T: 13.03.2022, 21:27
 Św Józefie, dziękuję za wszystkie łaski wyproszone u Pana i Jego Matki i proszę o modlitwę: o dar wiary dla najbliższych, aby Pan skruszył skorupy ich serc , wlał w nie miłość i zaufanie do Siebie oraz zgodę w rodzinie . Św. Józefie, patronie rodzin módl się za nami.
 Teresa: 12.03.2022, 23:51
 Święty Józefie Opiekunie mojej rodziny módl się za nami. Proszę o zdrowie i bezpieczeństwo mojej całej rodziny i bliskich. Proszę o odzyskanie utraconych pieniędzy od dłużników i skarbu państwa. Błogosławieństwo prawnikom,którym zawierzylam oszustwo finansowe. Święty Józefie módl się za nami.
 Jolanta: 11.03.2022, 23:30
 Pragnę zacząć modlić się Nowenną do świętego Józefa aby wypraszać łaskę trzeźwości dla syna Bartka. Aby Dobry Bóg uleczył mojego syna z uzależnienia od alkoholu! Odmówiłam Nowennę Pompejańską i w ostatnim dniu odmawiania dowiedziałam się,że syn chce podjąć leczenie!!! Czy to nie jest CUD?? Teraz będę prosić wstawiennictwa Św.Józefa o dalsze potrzebne łaski dla mojego syna w tej jak wiadomo trudnej walce!!
 Elżbieta : 11.03.2022, 12:27
 Św. Józefie, proszę Cię, by mój siostrzeniec się nawrocil i wrócił do Kościoła Świętego
 marzena aneta: 11.03.2022, 06:40
 Józefie Święty kocham Cię pomóż mi prosze o domu kupno odzyskanie moich pieniędzy skradzionych żeby nigdy nikt więcej nie kradł z tego będziemy sądzeni kochajmy się szanujmy się prosze chroń mojego syna a twojego imiennika prosze o szczęśliwe dzieciństwo dla niego powierzam go Bogu on będzie księdzem proszę opiekuj się nim dziękuje za to prosze również o urode młody wygląd symetryczną twarz zdrowie biodra nogi oczy zęby zdrowe dla mnie i dla wszystkich dziękuje prosze również o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego religijnego uczciwego wysokiego dziękuję prosze również oto żeby aborcji nigdy więcej nie było dziękuję kobiety moc modlitwy nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni ufność cuda czyni uczciwość cuda czyni wiara cuda czyni Józefie Święty módl się za nami Józefie Święty ratuj nas w życiu w śmierci w każdy czas
 Magdalena : 11.03.2022, 02:32
 Święty Józefie, proszę o umocnienie wiary, opiekę i prowadzenie mojego męża, niech będzie dobrym ojcem i mężem. Stanowczym i dobrym. Ciepłym i troskliwym. Żyjącym rodziną, nie tylko pracą. Módl się za całą naszą rodzinę, za dzieci, byśmy zawsze byli blisko twojego syna Jezusa i Maryi.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej