Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa trwa dziewięć kolejnych dni, podczas których odmawiamy przypisane na każdy dzień poniższe modlitwy.

Modlitwy na kolejne dni nowenny do św. Józefa

DZIEŃ PIERWSZY

O chwalebny święty Józefie, przybrany ojcze Pana naszego Jezusa Chrystusa i przeczysty Oblubieńcze Niepokalanej Dziewicy Maryi, oto ja, niegodny Twój czciciel, oddaję się Tobie w opiekę i obieram sobie Ciebie za mego szczególnego patrona, opiekuna, wspomożyciela i orędownika u Boga. Wyjednaj mi łaskę dobrego życia i szczęśliwej śmierci wraz z dobrodziejstwem, o które dzisiaj proszę Cię w tej nowennie w sposób szczególny (tu wymienić intencję).

Potężny Patriarcho, jak w Starym Testamencie Józef, syn Jakuba, z woli Bożej został rządcą w Egipcie dla ratowania ludzi od śmierci, tak w Nowym Testamencie Ty zostałeś panem i zarządcą tych skarbów, które nam są potrzebne do życia nadprzyrodzonego. Z wielką przeto czcią i ufnością pragniemy zwracać się do Ciebie we wszystkich naszych potrzebach tak doczesnych, jak i duchowych, pewni że Twój Syn, który zawsze był Ci posłuszny na ziemi, wysłucha Cię także w niebie.

Do Ciebie, święty Józefie, uciekamy się w naszej niedoli. Wezwawszy pomocy Twej Najświętszej Oblubienicy, z ufnością również błagamy o Twoją opiekę. Przez miłość, która Cię łączyła z Niepokalaną Dziewicą, Bogarodzicą, i przez ojcowską Twą troskliwość, którą otaczałeś Dziecię Jezus, pokornie błagamy: wejrzyj łaskawie na dziedzictwo, które Jezus Chrystus nabył krwią swoją, i swoim potężnym wstawiennictwem dopomóż nam w naszych potrzebach.

Opatrznościowy stróżu Bożej Rodziny, czuwaj nad wybranym potomstwem Jezusa Chrystusa. Oddal od nas, ukochany ojcze, wszelką zarazę błędów i zepsucia. Potężny nasz wybawco, przybądź nam łaskawie z niebiańską pomocą w tej walce z mocami ciemności, a jak niegdyś uratowałeś Dziecię Jezus z niebezpieczeństwa, które zagrażało Jego życiu, tak teraz broń świętego Kościoła Bożego od wrogich zasadzek i od wszelkiej przeciwności.

Otaczaj każdego z nas nieustanną opieką, abyśmy za Twoim przykładem i Twoją pomocą wsparci mogli żyć świątobliwie, umrzeć pobożnie i osiągnąć wieczną szczęśliwość w niebie. Amen.

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DRUGI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Chwalebny święty Józefie, Ojciec Niebieski nie wahał się oddać Tobie w opiekę Jednorodzonego Syna swojego. Przyjąłeś Go z miłością, żywiłeś, piastowałeś i strzegłeś z ojcowską pieczołowitością. Garniemy się do Ciebie z dziecięcą ufnością i pros; my, abyś po ojcowsku wysłuchał naszych próśb, które do Ciebie zanosimy, i chronił nas od wszelkiego zła.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ TRZECI

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Twoja wyjątkowa godność, prawość i chwała mają swoje źródło w Chrystusie, z którym na co dzień przebywałeś, z którym rozmawiałeś i pracowałeś. Dopomóż nam, święty nasz Opiekunie, abyśmy również potrafili na co dzień z Chrystusem rozmawiać, pracować, przebywać, a w blaskach Jego obecności uświęcać siebie i wszystkie zajęcia.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ CZWARTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Józefie święty, pod opieką Twoją rósł chleb żywota z nieba dany. Tyś Go w ziarnie pielęgnował, by nakarmił ludzki głód. Uproś nam łaskę odczuwania głodu eucharystycznego, aby Komunia święta była dla nas źródłem pokoju i zadatkiem chwalebnego zmartwychwstania.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ PIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Potężny nasz Patronie, zło z ogromną siła. wciska się w nasze życie, powodując zamęt w sumieniu i całym życiu chrześcijańskim. Zarówno "marności światowe", jak i "szatańskie najazdy" nie ustają w uwodzeniu do zła. Wspomagaj nas swoją potężną opieką, abyśmy pomocą Twą wsparci mogli żyć pobożnie, święcie umiera^ i osiągnąć szczęście wieczne.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SZÓSTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Głowo Najświętszej Rodziny, razem z Najświętszą Maryją Panną i Zbawicielem jesteście niedościgłym wzorem życia rodzinnego i wszelkich cnót domowych. Uproś naszym rodzinom łaskę wpatrywania się w Twoją Rodzinę Nazaretańską dla uczenia się życia rodzinnego w pokoju i szczęściu.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ SIÓDMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Kościół czci Ciebie jako swojego patrona, opiekuna i obrońcę, licząc słusznie na potężną Twoją pomoc, ponieważ jako opiekun, ojciec i żywiciel Chrystusa na ziemi, nadal pozostałeś opiekunem Jego Mistycznego Ciała, czyli Kościoła. Wypraszaj przeto wszystkim członkom Kościoła łaskę wierności Chrystusowi, Jego Krzyżowi i Ewangelii.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ ÓSMY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, potężny nasz Patronie Kiedyś Józef, syn Jakuba, z woli Bożej stal się przyczyną błogosławieństwa dla umęczonego Egiptu i krajów pogranicznych Prosimy Cię usilnie, aby Twoja obecność, czczona w Polsce od stuleci, zaowocowała w tych trudnych dniach błogosławieństwem Bożym dla nas i naszych sąsiadów.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

DZIEŃ DZIEWIĄTY

O chwalebny święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Święty Józefie, Patronie dobrej śmierci, przy Twoim zgonie obecny był Zbawiciel i Twoja przeczysta Oblubienica. Uproś nam tę łaskę, abyśmy mogli odejść z tego świata w obecności Jezusa i Jego Niepokalanej Matki.

Do Ciebie, święty Józefie... [ pierwszy dzień nowenny ]

Litania do św. Józefa

Nowenna do św. Józefa

Wasze komentarze:
 JB: 11.03.2020, 17:47
 Proszę o Twoją opiekę nad Jurkiem i Jankiem. Bądź dla nich wzorem mężczyzny.
 Janina : 11.03.2020, 15:56
 Św Józefie błagam Cię o pomoc duchową i zdrowie w całej rodzinie szczególnie o trudne sprawy:-) siostry aby w jej rodzinie zapanowała miłość i zdrowie i radość, dopomóż mi w załatwieniu formalności związanych z nową pracą. Z Bogiem
 a: 11.03.2020, 13:06
 Św. Józefie Tobie całym sercem powierzyłam zdrowię mojego syna i otrzymałam pomoc.Bądź mi moim powiernikiem u Boga.
 Piotr: 11.03.2020, 09:57
 O św.Jozefie największy Święty po Maryji bądź naszym opiekunem teraz a szczegolnie w godzinie smierci naszej Amen. Sw. Jozefie modl sie za nami.
 Lucyna:10.03.2020,23,40: 10.03.2020, 23:52
 Św.Józefie proszę Cię o Twoje wstawiennictwo u naszego Pana Jezusa Chrystusa,o nawrócenie moich synów, przemianę ich życia,wyjścia z problemów i kłopotów znanych Tobie Boże. Ratuj ich od nieszczęścia. Proszę Cię tez o Twoje wstawiennictwo abym mogła pracować i być zdrowa.Módl się za naszą rodzinę,aby panowała w niej miłość, zgoda i radość. Miej w opiece moje wnuki,szczególnie Zuzię, która przygotowuje się do l Komunii Św,aby ją godnie przejęła i całe życie swoje za wierzyła Bogu
 Adam: 10.03.2020, 21:42
 Święty Józefie módl się za nami 😇🙏🙂
 Córka: 10.03.2020, 21:31
 Św Józefie błagam pomóż mojemu tacie Józefowi, aby udał się zabieg i wrócił do wpełni sił.dziekuje za wszystko💕
 Małgorzata: 10.03.2020, 21:27
 Kochany świety Jożefie dziekuję ze jestes moim Patronem i proszę w Bogu znanych Intencjach. Jezu Ty wszystko wiesz
 Grazyna: 10.03.2020, 19:19
 Sw.Jozefie uchron Polske przed dalszym koronawirusem upros u Syna dziekuje🌹💓

 Anna: 10.03.2020, 17:42
 ŚW.Józefie proszę o wstawiennictwo Twoje u Pana naszego Jezusa Chrystusa i Jego Matki Maryi w sprawie uzdrowienia mojego męża z choroby nowotworowej i o zdrowie duszy i ciała dla Marka. Bóg zapłać.
 Anną : 10.03.2020, 17:28
 SW Józefie proszę o szczęśliwa bezpieczna podróż Darii i Boryska
 Ja: 10.03.2020, 15:46
 Św Józefie błagam Cię o szczęśliwe rozwiązanie w sprawie nowej pracy. Pokieruj tak abym mogła zacząć nową pracę. Spraw aby syn znalazł sobie szkołę na dobre jutro.
 Genowefa: 10.03.2020, 14:38
 Wdzięczna za Twoją opiekę , błagam Cię św Jozefie o szczęśliwe rozwiązanie ważnej sprawy finansowej na chwałę Bożą , pomoc Bliźnim i mój duchowy pozytek.Podporo rodzin modl się za nami.
 Cz.L.: 10.03.2020, 14:13
 Św.Józefie proszę pomóż mi w sprawach finansowych, dobrej pracy dla córek,zdrowia dla Ani. Dziękuję za wysłuchanie moich próśb.Amen.
 Aneta : 10.03.2020, 13:16
 Św.Jozefie proszę Cię o wysłuchanie moich śb
 Danuta: 09.03.2020, 18:49
 Święty JÓZEFIE proszę cię pomóż mi odzyskac zdrowie
 Krystyna: 06.03.2020, 08:07
 Święty Józefie błagam Cię o łaskę uzdrowienia ze schizofrenii mojego syna Roberta.
 Mama: 01.03.2020, 21:57
 Święty Józefie prosze abyś dał wiarę i umacniał Damiana w pracy by nie ulegał lenistwu.
 M: 26.02.2020, 12:27
 SW Józefie proszę o łaskę pracy biurowej , która pogodzę z macierzyństwem.Bog zaplac
 m. : 17.02.2020, 12:51
 Święty Józefie błagam o pomoc w pracy . Proszę o ulgę w pracy błagam Cis spraw aby mnie wreszcie ktos docenił. Proszę uwolnij mnie od wyzysku ludzi proszę aby ktoś dostrzegł strasznie ciężka prace aby wreszcie doszli do sprawiedliwości . Pokieruj tak sprawami zebym mogła godnie pracować i wychować dzieci. Spraw aby ludzie którzy mnie niszczą wreszcie przejrzeli na oczy. Błagam uwolnij mnie id tej beznadziejnej sytuacji .
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej