Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

   

Wasze komentarze:
 Ola : 25.05.2022, 06:43
 Św Dominiku błagam wstaw się za mną o obniżenie wysokiego ciśnienia w ciąży, obronę przed niedotlenieniem dziecka i stanem przedrzucawkowym
 Matka: 05.05.2022, 08:25
 Święty Dominiku proszę, o to aby moja ciąża rozwijała się prawidłowo i o zdrówko dla dziecka które noszę pod sercem. Amen
 Kinga: 22.04.2022, 15:27
 Święty Dominiku proszę Cię obdarz nas jeszcze proszę dzieckiem. Przeżyliśmy kilka strat. Lekarze nie daja nam szans na naturalna ciąże. Proszę niech wydarzy się cud. Wstaw się za nami u Pana
 Izabela : 16.04.2022, 22:09
 Św. Dominiku proszę Cię o łaskę poczęcia zdrowego drugiego dziecka i cud narodzin . Bóg zapłać .
 Ania: 19.03.2022, 06:57
 Sw Dominiku dziekujemy Ci za dar potomstwa ktory otrzymalismy przez Twoje wstawiennictwo i twoja dalsza opieke. Chwala Bogu za cud:)
 Ewa : 12.02.2022, 16:05
 Swiety Dominiku, proszę cię bardzo o wstawiennictwo, pomoc i modlitwę o łaskę nawrócenia, wiarę w ewangelie i Zbawiciela jedynego Pana Jezusa oraz o kaski ducha świetego dla Dominika, Daniela, Sebastiana i Mateusza. Opiekuj się nimi, wyjednaj im potrzebne kaski, aby powrócili do Pana Jezusa. Dziękuje , oddaje ich Sercu Pana Jezusa i błagam o miłosierdzie Boże dla nich. Panie zmiłuj się i uwolnij ich ode złego, zabużan ich w twojej przenajdrozszej krwi. Amen
 M: 07.02.2022, 22:27
 Święty Dominiku, proszę Cię o zdrowie dla dziecka, które noszę pod sercem.
 Angelika: 05.02.2022, 18:22
 Dziękuję św. Dominiki za wspaniałą zdrową, mądrą córeczkę.Piękny wzruszający i pełny wdzięczności poród. Proszę Cię wysłuchaj mojej prośby abym miała sile, cierpliwość, miłość w codziennych chwilach macierzyństwa. Proszę Cię również o potomstwo dla naszej rodziny. Dziękuję Ci również za to, że w naszej rodzinie każdy może doświadczyć cudu rodzicielstwa. Wstaw się za nas św. Dominiku aby marzenia o powiększaniu rodziny mogły się spełnić. I wszystkim ludziom, którzy modlą się do Ciebie w tej intencji. Proszę również o dar potomstwa dla Sylwii.
 Agnieszka: 03.02.2022, 11:38
 Św. Dominiku proszę o dar ,aby moje dzieci urodziły się zdrowe.

 Justyna: 26.01.2022, 21:43
 Święty Dominiku proszę cię o dar zdrowia dla mojego jeszcze nie narodzonego synka.
 D.: 22.01.2022, 08:15
  Święty Dominiku , mój patronie wspomóż mnie w moich życiowych trudnościach i przeciwnościach . Oddaje Tobie moje problemy i niepowodzenia . Nie mam nadzieii dużej że się poprawi kiedyś ta sytuacja. Jeśli wolą Bożą jest bym w ten sposób wszystko przechodziła i więcej cierpiała niedostatek wszelki to proszę Ciebie i błagam bądź blisko mnie wspieraj i umacniaj bym nie zachwiała się ma wiara . Obdarzaj umacniaj wytrwałością Św Dominiku, i mimo wszystko radością choć w sercu duszy będzie wyrwa i walka. Wszystko oddaje Bogu niech Boża Opatrzność mną kieruje i prowadzi chodź by na mnie spadały kamienie i droga była naznaczona krwią to proszę z pokorą Duchu Święty przybywaj i działaj mimo upadków podnoś teraz i zawsze. Amen.
 Pragnący...: 22.12.2021, 19:33
 Św. Dominiku wstaw się za nami abyśmy doczekali się upragnionego potomstwa... Abym zaszła w ciążę, szczęśliwie donosiła tą ciąże oraz urodziła zdrowe dziecko... Bardzo o to prosimy przez Twoje wstawiennictwo...
 Anna: 13.12.2021, 14:03
 Świetny Dominiku błagam cię o dar macierzyństwa staramy się od 3 lat i nic błagam cię o wstawiennictwo
 Emgi: 12.12.2021, 13:52
 Święty Dominku proszę o łaskę zdrowia i urodzenie zdrowego dziecka.
 Iwona: 03.12.2021, 17:30
 Św. Dominiku proszę Cię o dar potomstwa dla Dominiki i Michała
 Iwona: 03.12.2021, 17:09
 Prosimy o dar potomstwa dla Dominiki i Michała
 Ania: 28.11.2021, 13:59
 Święty Dominiku błagam Cię o wsparcie I pomoc dla powodzenia ciążý I urodzenia zdrowe potomstwo dla naszego małżeństwa. Bóg zapłać.
 Beata: 23.11.2021, 17:56
 Proszę o lepszy los
 Marta i Paweł: 20.11.2021, 21:06
 Święty Dominiku błagamy o dar potomstwa dla Nas
 Paulina: 08.11.2021, 15:22
 Święty Dominiku, proszę Cię o dar potomstwa. Abym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dzieci.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej