Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 Kasia: 10.11.2023, 08:25
 Św. Dominiku proszę o wstawiennictwo u Boga Najwyższego o łaskę i dar ponownego macierzyństwa i rodzicielstwa.
 Małgorzata Anna Maria: 01.11.2023, 20:46
 Świętu Dominiku, proszę cię o wstawiennictwo u Pana Bogs , pomoc i obronę w sądzie, abym nie została skazana. Zostałam fałszywie oskarżona.. Dziękuję za wszystkie dary Boże w moim życiu.
 Joanna: 24.10.2023, 18:03
 Święty Dominiku proszę wypraszaj u Boga dar uzdrowienia dla mojej nienarodzonej córki u której lekarze wykryli chorobę genetyczna.
 mama: 11.10.2023, 15:06
 Święty Dominiku proszę o zdrowie i potomstwo dla mojej corki.Miej ich w swojej opiece.Amen
 Jadwiga : 30.09.2023, 21:08
 Św. Dominiku proszę o dobrego męża i dar macierzyństwa. Uproś dla mnie uleczenie wszystkich ran serca.
 Wierzaca: 19.09.2023, 14:15
 Św.Dominiku błagam Cię ratuj moja mamę żeby była zdrowa
 Iwona : 14.09.2023, 06:51
 Św. Dominiku ,dzięki Tobie mam na świecie najwspanialszą córeczkę pobłogosław ją i spraw żeby pozbyła się choroby. Czuwaj nad naszą rodziną abyśmy żyli w miłości i szczęściu. Amen.
 Renata : 12.09.2023, 16:14
 Św.Dominiku wstawiaj się za naszym małżeństwem abyśmy mieli potomstwo wyczekiwane od 5 lat teraz we wrześniu żebym zaszła w ciążę Amen ❤️
 Mama: 06.09.2023, 20:34
 Sw Dominiku dziękuję za dotychczasowe łaski i proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną.

 Mama: 03.09.2023, 00:20
 Św.Dominiku proszę o łaskę uzdrowienia dla córki która jest w stanie błogosławionym,aby te dalsze tygodnie ciąży przebiegały już,bez żadnych komplikacji to dzieciątko tak bardzo wyczekiwane przyszło na świat całe i zdrowe.
 Siostra : 22.08.2023, 10:33
 SW.Dominiku proszę o dar potomstwa dla mojego brata i bratowej chodź sytuacja wydaje się beznadziejna! Niech moc Boża objawi się w tej sprawie.. Wstawiaj się za nami🙏🙏❤️❤️
 Inka: 20.08.2023, 22:46
 Święty Dominiku proszę cię o dar ponownego rodzicielstwa o cud poczęcia drugiego dziecka 🙏
 MS: 20.08.2023, 22:16
 Św. Dominiku, prosimy Cię o dar i łaskę rodzicielstwa. Uczynimy wszystko, aby nasze Maleństwo dorastało w wierze i miłości. Ty wiesz jak bardzo pragniemy Maluszka ❤️
 Iza: 14.08.2023, 20:05
 Święty Dominiku proszę o dar ponownego macierzyństwa i rodzicielstwa
 marzena aneta: 08.08.2023, 18:40
 Modlitwa do Dominika Świętego dziękuję Dominiku Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o miłość prawde sprawiedliwość szczerość uczciwość ufność wiare na całym świecie dziękuję Dominiku Święty módl się za nami dziękuję Dominiku Święty kocham Cię bardzo mocno proszę dla mnie o domu kupno dobrą małego mieszkania sprzedaż urode zdrowie pieniądze dobrą spowiedź świętą miej w opiece dzieci moje dzieci wszystkie bo dzieci wszystkie nasze są dziękuję Dominiku Święty kocham Cię bardzo mocno proszę o dobrego kawalera męża młodego niepalącego pobożnego polaka religijnego uczciwego z którym będę żyć w cielesnej czystości w zgodzie dziękuję modlitwa ma moc nie ma modlitw nie wysłuchanych wszystko dojrzewa w czasie nic się nie marnuje modlitwa ma moc modlitwa cuda czyni miłość cuda czyni nadzieja cuda czyni pokora cuda czyni sprawiedliwość cuda czyni uczciwość cuda czyni ufność cuda czyni wiara cuda czyni wiara to jest pewność bez dowodu wiara to jest droga którą docieramy do marzeń dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję dziękuję
 Anna: 08.08.2023, 12:24
  Święty Dominiku, proszę o utrzymanie jedności w małżeństwie i o maleństwo jeśli Bóg tego chce
 Anna: 09.07.2023, 00:34
 Święty Dominiku, proszę Cię o zdrowie dla maleństwa, które nosze pod sercem. ❤
 Marta Anna: 02.07.2023, 07:44
 Św. Dominiku dziękuję Ci za dotychczasowe łaski które zsylasz na mnie i na dzieciątko, że dałeś łaskę dotrwania nam do tego czasu, wspieraj nas w szczęśliwym i zdrowym rozwiązaniu, czuwaj nad nami i prowadź lekarzy którzy się nami zajmują. Amen.
 Mama: 21.06.2023, 19:46
 Sw.Dominiku dziękuję za dotychczasowe łaski i proszę o dalszą opiekę nad moją rodziną.
 Wierząca: 07.06.2023, 14:25
 Sw.Dominiku miej w opiece moje maleństwo
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej