Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

   

Wasze komentarze:
 Kasia: 05.11.2018, 19:43
 Święty Dominiku proszę Cię o opiekę podczas upragnionej ciąży. Pierwsza ciążę utraciłam. Prosze pomóż mi trwac w obecnej ciąży w zdrowiu i urodzić szczęsliwie zdrowe dzieciàtko. Proszę Cię także o dar macierzyństwa dla innych kobiet, ktore przeszły utratę dzieciatka by mogły z wiara patrzec w przyszłość.
 Justyna : 26.10.2018, 13:25
 Swiety Dominiku, bardzo prosze o opieke podczas trwania tej upragnionej ciazy i prosze Cie abys wstawil sie za mna do naszego Pana o to by moe dzieciatko bylo zdrowe. Ale wierze i ufam ze tak bedzie przez Chrystusa Pana naszego. Amen
 Paulina : 24.10.2018, 22:03
 ŚW. Dominiku, proszę Cię o dar potomstwa, zdrowie oraz potrzebne łaski podczas ciąży a także o szczęśliwe rozwiązanie, dobry poród oraz opiekę medyczną. Proszę Cię abym urodziła zdrowe dziecko i mogła je wychować w wierze katolickiej na dobrego człowieka. Proszę Cię także o opiekę nade mną i nam moim mężem w tych trudnych chwilach zwątpienia. Niech Bóg błogosławi wszystkie kobiety starając się o potomstwo. Przez Chrystusa Pana Naszego! Amen!
 Aleksandra : 03.10.2018, 06:49
 Św Dominiku proszę Cię o drugi dar macierzyństwa które tak bardzo pragnę.Jestem po poronieniu Ty wiesz jak cierpiała i nadal cierpi moje serce,spraw aby czas smutku ,żalu...pretensji minął.
 Angelika : 01.10.2018, 21:17
 Święty Dominiki proszę cię o dar macierzyństwa i narodziny zdrowego dziecka i proszę o sakrament małżeństwa i przetrwanie naszej miłości w rodzinie i powiatowe amen
 Justyna : 23.09.2018, 15:14
 Swiety Ojcze Dominkiu, dziekuje za dar jaki otrzymalam za Twoim wstawiennictwem i prosze abys otoczyl mnie swoja opieka i zeby moje dzieciatko moglo sie dobrze rozwijac i byc zdrowe. Prosze rowniez o szczesliwe donoszenie dziecka przez Jezusa Chrystusa Pana naszego.Amen.
 babcia: 16.09.2018, 23:44
 Św. Dominiku otocz opieką mojego wnuka.
 Anita: 13.09.2018, 20:27
 Święty Dominiku prosimy Cię o wstawiennictwo za nas abyśmy doczekali się upragnionego dziecka.
 Bernadetta: 12.09.2018, 09:43
 Sw.Dominiku. Prosze o dar Ducha Swietego, dar zdrowego dziecka, uzdrowienie jedynego juz jajowodu i narzadow rodnych. Dziekuje.Szczesc Boze.

 Ewa: 09.09.2018, 20:20
 Święty Dominiku Ochroń mnie !
 matka: 07.09.2018, 12:38
 Kochany Święty Dominiku proszę módl się do Pana Naszego żeby Agnieszka utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
 Justyna: 03.09.2018, 07:35
 Święty Dominiki proszę Ciebie abym z mężem znów mogła nosić pod sercem cud jakim jest dziecko i oszczesliwe rozwiązanie. Nie chcemy aby kolejne dziecko umarło. Uchroń Nas od cierpienia i wysłuchaj Nasza modlitwe.
 Justyna : 31.08.2018, 09:36
 Swiety Dominiku, dziekuje Ci z calego serca za dar jaki dostalam i za to ze wstwiles sie za mna u Milosiernego Pana. Prosze Ci o dalsza opieke i ochrone mojego ciala i zeby to male Dzieciatko ktore dopiero co sie rozwija mogdlo zdrowo rosnac i oby bylo w dobrym miejscu,prosze. Swiety Ojcze Dominiku jeszcze raz dziekuje i nigdy niezapomne tego co dla mnie zrobiles. Prosze rowniez ably wszystkie kobiety ktore przeszly tyle co ja, tez mogly cieszyc sie darem macierzynstwa przez Jezusa Chrystusa. Amen.
 Gosia: 27.08.2018, 08:23
 Św Dominiku proszę Cię z głębi serca o dar potomstwa. Tak czekanego i upragnionego drugiego dziecka.
 Anna: 24.08.2018, 15:05
 Święty ojcze Dominiku proszę cię o potomstwo dla mojej starsej córki.
 Justyna : 22.08.2018, 16:58
 Blagam Swiety Dominku o dar laski maciezynstwa w 10 rocznice naszego slubu. Prosze zeby ciaza byla zdrowa poniewaz niechce cierpiec i byc w szpitalu tak jak ostatni raz. Prosze Cie bardzo zeby spelnila sie obietnica przez Jezusa Chrystusa. Amen.
 Justyna : 22.08.2018, 16:56
 Blagam Swiety Dominku o dar laski maciezynstwa w 10 rocznice naszego slubu. Prosze zeby ciaza byla zdrowa poniewaz niechce cierpiec i byc w szpitalu tak jak ostatni raz. Prosze Cie bardzo zeby spelnila sie obietnica przez Jezusa Chrystusa. Amen.
 Joanna: 21.08.2018, 22:48
 Św. Dominiku blagam o dar potomstwa dla nas...abysmy mogli cieszyc sie tak dlugo wyczekiwanym potomstwem.
 HANNA: 14.08.2018, 15:30
 Św.Dominiku prosze Cię, abym mogla zajsc w ciazeciążę i urodzic zdrowe dzieciatko, tak upragnione w naszym małżeństwie.
 matka: 12.08.2018, 11:13
 Święty Dominiku proszę otocz opieką moją córkę i spraw by donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] (21) [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej