Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 Angelika : 01.10.2018, 21:17
 Święty Dominiki proszę cię o dar macierzyństwa i narodziny zdrowego dziecka i proszę o sakrament małżeństwa i przetrwanie naszej miłości w rodzinie i powiatowe amen
 Justyna : 23.09.2018, 15:14
 Swiety Ojcze Dominkiu, dziekuje za dar jaki otrzymalam za Twoim wstawiennictwem i prosze abys otoczyl mnie swoja opieka i zeby moje dzieciatko moglo sie dobrze rozwijac i byc zdrowe. Prosze rowniez o szczesliwe donoszenie dziecka przez Jezusa Chrystusa Pana naszego.Amen.
 babcia: 16.09.2018, 23:44
 Św. Dominiku otocz opieką mojego wnuka.
 Anita: 13.09.2018, 20:27
 Święty Dominiku prosimy Cię o wstawiennictwo za nas abyśmy doczekali się upragnionego dziecka.
 Bernadetta: 12.09.2018, 09:43
 Sw.Dominiku. Prosze o dar Ducha Swietego, dar zdrowego dziecka, uzdrowienie jedynego juz jajowodu i narzadow rodnych. Dziekuje.Szczesc Boze.
 Ewa: 09.09.2018, 20:20
 Święty Dominiku Ochroń mnie !
 matka: 07.09.2018, 12:38
 Kochany Święty Dominiku proszę módl się do Pana Naszego żeby Agnieszka utrzymała ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
 Justyna: 03.09.2018, 07:35
 Święty Dominiki proszę Ciebie abym z mężem znów mogła nosić pod sercem cud jakim jest dziecko i oszczesliwe rozwiązanie. Nie chcemy aby kolejne dziecko umarło. Uchroń Nas od cierpienia i wysłuchaj Nasza modlitwe.
 Justyna : 31.08.2018, 09:36
 Swiety Dominiku, dziekuje Ci z calego serca za dar jaki dostalam i za to ze wstwiles sie za mna u Milosiernego Pana. Prosze Ci o dalsza opieke i ochrone mojego ciala i zeby to male Dzieciatko ktore dopiero co sie rozwija mogdlo zdrowo rosnac i oby bylo w dobrym miejscu,prosze. Swiety Ojcze Dominiku jeszcze raz dziekuje i nigdy niezapomne tego co dla mnie zrobiles. Prosze rowniez ably wszystkie kobiety ktore przeszly tyle co ja, tez mogly cieszyc sie darem macierzynstwa przez Jezusa Chrystusa. Amen.

 Gosia: 27.08.2018, 08:23
 Św Dominiku proszę Cię z głębi serca o dar potomstwa. Tak czekanego i upragnionego drugiego dziecka.
 Anna: 24.08.2018, 15:05
 Święty ojcze Dominiku proszę cię o potomstwo dla mojej starsej córki.
 Justyna : 22.08.2018, 16:58
 Blagam Swiety Dominku o dar laski maciezynstwa w 10 rocznice naszego slubu. Prosze zeby ciaza byla zdrowa poniewaz niechce cierpiec i byc w szpitalu tak jak ostatni raz. Prosze Cie bardzo zeby spelnila sie obietnica przez Jezusa Chrystusa. Amen.
 Justyna : 22.08.2018, 16:56
 Blagam Swiety Dominku o dar laski maciezynstwa w 10 rocznice naszego slubu. Prosze zeby ciaza byla zdrowa poniewaz niechce cierpiec i byc w szpitalu tak jak ostatni raz. Prosze Cie bardzo zeby spelnila sie obietnica przez Jezusa Chrystusa. Amen.
 Joanna: 21.08.2018, 22:48
 Św. Dominiku blagam o dar potomstwa dla nas...abysmy mogli cieszyc sie tak dlugo wyczekiwanym potomstwem.
 HANNA: 14.08.2018, 15:30
 Św.Dominiku prosze Cię, abym mogla zajsc w ciazeciążę i urodzic zdrowe dzieciatko, tak upragnione w naszym małżeństwie.
 matka: 12.08.2018, 11:13
 Święty Dominiku proszę otocz opieką moją córkę i spraw by donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
 Danuta: 09.08.2018, 23:39
 Proszę oszczeslwe rozwiązanie u córki
 Ania: 08.08.2018, 23:13
 Święty Dominiku, polecam Ci w opiekę mojego brata Filipa, proszę o jego nawrócenie i odnalezienie drogi życia.
 Lucyna: 08.08.2018, 12:56
 św. Dominiku módl się za nami, proszę o drugie dziecko dla syna oraz w przyszłości sakrament małżeństwa i potomstwo dla drugiego syna
 Lucyna: 08.08.2018, 12:42
 św. Dominiku módl się za nami, proszę o drugie dziecko dla syna oraz w przyszłości sakrament małżeństwa i potomstwo dla drugiego syna
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] (32) [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej