Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 ANIA I Marek: 06.02.2019, 10:58
 Sw.Dominiku pomoz nam ponownie zostac rodzicami.Miej nas w swojej opiece.Przez Chrystusa Pana Naszego Amen
 ANIA I Marek: 06.02.2019, 10:57
 Sw.Dominiku pomoz nam ponownie zostac rodzicami.Miej nas w swojej opiece.Przez Chrystusa Pana Naszego Amen
 Aldona: 01.02.2019, 17:30
 Święty Dominiku wysłuchaj mojego błagania o dzieciątka, daj nam ponownie być rodzicami zdrowych dzieci, estaw się za nami u Boga Ojca. Amen
 Magda: 30.01.2019, 22:21
 Święty Dominiku proszę Cię o upragnione dziecko.
 Kasia: 29.01.2019, 21:20
 Święty Dominiku przez twój cudowny pasek i modlitwę doznałem łaski bycia rodzicem. Dziękuję bardzo za moja córkę Pole. Proszę Cię dzisiaj o zdrowie dla malutkiej i o zdrowe oczka. Żeby moja córcia mogła nas widzieć i świat ją otaczający. By mogła cieszyć się dzieciństwem. Proszę o wstawienie się za moja intencją u Boga święty Dominiku. Moja nadzieja jest w Tobie i świętej Ricie.
 Katarzyna i Marcin : 22.01.2019, 22:13
 Święty Dominiku proszę Cię o wstawiennictwo w naszej sprawie chcemy zostać rodzicami brakuje nam dzieciątka do pełni szczęścia, mam mięśniaka na macicy boję się że przez niego będzie mi ciężko zajść w ciążę błagam Cię daj mi nadzieję którą powoli zaczynam tracić. Proszę wstaw się za nami Św Dominiku. Bóg zaplac.
 Dorota: 22.01.2019, 16:20
 Św.Dominiku, wstaw się proszę u Boga w mojej sprawie. Liczę na Twoją pomoc. Amen
 Beata: 21.01.2019, 13:50
 Św Dominiku Proszę wyjednaj nam łaski Dla mnie córki mamy i taty choremu na raka Módl się za nami byśmy mogli żyć w zdrowiu i szczęściu
 Jola: 20.01.2019, 23:33
 Proszę o szczęśliwe poczęcie dla mojej córki Dominiki.

 Maria: 17.01.2019, 12:26
 Sw.Dominiku prosze Cie o powrot do zdrowia dla Danuty. W intencji i cudownej Twojej pomocy o w intencji polozenia kresu nekania mnie i rodzine przez alkoholika z mania przeladowcza. Pomoz nam i ratuj nas od zycia w leku i strachu.Oddal go. Wybaw nas od nienawisci nieprzyjaciol.
 Milena: 16.01.2019, 20:48
 Św Dominiku proszę Cię o szybkie poczęcie upragnionegp dzieciątka i szczęśliwe rozwiązanie. Mamy z mężem już dwa aniołki w niebie i tak bardzo pragniemy mieć choć jedno dzieciątko tutaj na ziemi.
 Maria: 16.01.2019, 20:40
 Sw.Dominiku proszę o łaskę macierzyństwa dla corki i zięcia wstaw się za nimi u Boga
 M: 14.01.2019, 19:35
 Sw. Dominiku wyproś łaskę u Boga o zdrowie dla małego dzieciątka.
 Sabina: 13.01.2019, 23:49
 Św Dominiku prosimy o dar poczęcia dla nas i o zdrowie w rozwiązaniu
 Sabina: 13.01.2019, 23:48
 Św Dominiku prosimy o dar poczęcia dla nas i o zdrowie w rozwiązaniu
 Ilona: 06.01.2019, 02:47
 Święty Dominiku proszę wyjednaj nam łaski u Boga i spraw abym zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko.
 Lusia: 01.01.2019, 21:12
 Św Dominiku módl się za mnie o to abym szczęśliwie donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko na ktore czekaliśmy z mężem tyle lat.Wierzę że za twoim wstawiennictwem doczekamy się naszego cudu.
 matka: 01.01.2019, 10:50
 Święty Dominiku proszę módl się o zdrową ciążę dla Agnieszki,aby ją donosiła i cieszyła się z roli macierzyństwa.
 Grażyna: 29.12.2018, 20:19
 Święty Dominiku błagam o dar potomstwa dla córki Małgorzaty i jej męża. Wstaw się za nami u Boga Swórcy Najwyższego. Boże bądź miłościw nam grzesznym.
 Katarzyna i Marcin : 19.12.2018, 23:51
 Święty Dominiku prosimy Cię o wstawiennictwo do Pana Boga o łaskę i dar potomstwa którego bardzo pragniemy będzie radością naszego życia , pomóż nam zaznać rodzicielskiej miłości i szczęścia. Miej proszę opiekę nad moim mężem który stracił nadzieję że zostanie ojcem bardzo tego pragnie tak jak i ja . Przez Chrystusa Pana Naszego Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] (30) [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej