Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

   

Wasze komentarze:
 Lusia: 01.01.2019, 21:12
 Św Dominiku módl się za mnie o to abym szczęśliwie donosiła ciążę i urodziła zdrowe dziecko na ktore czekaliśmy z mężem tyle lat.Wierzę że za twoim wstawiennictwem doczekamy się naszego cudu.
 matka: 01.01.2019, 10:50
 Święty Dominiku proszę módl się o zdrową ciążę dla Agnieszki,aby ją donosiła i cieszyła się z roli macierzyństwa.
 Grażyna: 29.12.2018, 20:19
 Święty Dominiku błagam o dar potomstwa dla córki Małgorzaty i jej męża. Wstaw się za nami u Boga Swórcy Najwyższego. Boże bądź miłościw nam grzesznym.
 Katarzyna i Marcin : 19.12.2018, 23:51
 Święty Dominiku prosimy Cię o wstawiennictwo do Pana Boga o łaskę i dar potomstwa którego bardzo pragniemy będzie radością naszego życia , pomóż nam zaznać rodzicielskiej miłości i szczęścia. Miej proszę opiekę nad moim mężem który stracił nadzieję że zostanie ojcem bardzo tego pragnie tak jak i ja . Przez Chrystusa Pana Naszego Amen.
 Monika i Konrad: 19.12.2018, 22:07
 Prosze o dzidziusia dla, mnie i meza.Wiem ze dla Boga nie ma nic nie mozliwego.Wstaw sie za nami Sw.Dominiku.
 Kasia : 19.12.2018, 07:20
 Św. Dominiku bardzo proszę o dar potomstwa dla nas miej nas w swojej opiece
 Emilka: 16.12.2018, 22:55
 $w.Dominiku ja też proszę o dar macierzyństwa i zdrowia Oby nasze prośby zostały wysłuchane.Kochane siostry koniec roku następny będzie dla nas lepszy.
 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.
 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.

 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.
 Paulina : 10.12.2018, 15:39
 Święty Dominiku proszę Cię o zdrowie i łaskę bycia mamą. Moje małżeństwo juz nie jest takie mocne dzieciątko którego pragniemy na pewno by nas scalilo. Św Dominiku módl się za nami. T
 Justyna : 27.11.2018, 12:39
 Swiety Ojcze Dominku, Chcialabym bardzo podziekowac ze masz mnie w opiece caly czas. Dziekuje z calego serca za najwiekszy dar jaki moglismy z mezem otrzymac. Prosze blogoslaw mi i temu dzieciatku ktorego nosze pod sercem. Prosimy o dalsza opieke i szczesliwe rozwiazanie. Amen.
 Sylwia: 21.11.2018, 09:39
 Święty Dominiku proszę Cię o łaskę macierzyństwa .Amen
 Ciocia: 20.11.2018, 22:01
 Św. Domniku proszę o łaskę macierzyństwa dla mojej bratanicy, wstaw się za nią do Pana. Amen.
 Ewa: 19.11.2018, 00:32
 Proszę Cię Św Dominiku o poczęcie potomka dla mojego Syna i jego Źony i łaski Boźe dla nich.
 Aaga: 18.11.2018, 20:14
 Święty Dominkiu proszę Ciebie o upragnione dziecko. Wierzę coś obiecał w ostatnią godzinę. ..
 Matka : 18.11.2018, 04:56
 Święty Dominiku błagam o dar potomstwa dla córki Małgorzaty i jej męża Joe.
 Agata: 15.11.2018, 20:42
 Błagam Świety Dominiku modl sie za mnie i mojego meza zebysmy doczekali potomka,zebym byla w upragnionej ciazy i nosila pod sercem cud.modl sie za nas Amen
 Marzena: 08.11.2018, 22:11
 Św. Dominiku prosimy Cie o dar potomstwa. Od 4 lat pragnę dziecka. Błagam Cię. Proszę Cię spraw aby jutrzejsze wydarzenie zaowocowało zdrowym dzieciatkiem.
 Dorota: 06.11.2018, 17:53
 Św,. Dominiku proszę o dar potomstwa o zdrowe dziecko. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] (20) [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej