Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 Kasia : 27.03.2019, 08:47
 Św Dominika proszę Cię z całego serca o upragnione dziecko dla mojej córki Pauliny .Proszę wstaw się w mojej i jej prośbie u Boga Wszechmogącego Amen
 Kasia : 27.03.2019, 08:39
 Św Dominika proszę Cię z całego serca o upragnione dziecko dla mojej córki Pauliny .Proszę wstaw się w mojej i jej prośbie u Boga Wszechmogącego Amen
 Kasia : 27.03.2019, 08:37
 Św Dominika proszę Cię z całego serca o upragnione dziecko dla mojej córki Pauliny .Proszę wstaw się w mojej i jej prośbie u Boga Wszechmogącego Amen
 Kasia : 27.03.2019, 08:35
 Św Dominika proszę Cię z całego serca o upragnione dziecko dla mojej córki Pauliny
 Mama: 27.03.2019, 06:51
 Swiety Dominku prosze cie o dar potomstwa dla Agnieszki
 Agnieszka i Damian : 21.03.2019, 19:07
 Św Dominiku prosimy Ciebie o wstawiennictwo w naszej sprawie, chcemy tak bardzo zostać rodzicami zdrowego dzieciątka. Prosimy Ciebie Św Dominiku wstaw się za nami u Pana Boga naszego wchechmacego. Prosimy ciebie abyś pomógł również innym pragnącym tego samego co my. Wysłuchaj nas. Amen
 Kasia i Tomek: 20.03.2019, 08:00
 Święty Dominiku wstaw się u Boga o upragnione dzieciatko dla Nas.Miej Nas w swojej opiece.Przez Chrystusa Pana Naszego Amen.
 Kochające małżeństwo: 17.03.2019, 21:06
 Świat Dominiku wysłuchaj Naszej prośby, obdarz Nas dzieciątkiem, którego tak bardzo pragniemy. Wstaw się u Boga w Naszej sprawie. Liczymy na rodzeństwo dla naszej córeczki. Wysłuchaj Naszego wołania. Amen.
 matka bezdzietnej: 10.03.2019, 09:29
 Święty Dominiku proszę wstaw się w modlitwie do Pana Naszego o dar potomstwa dla mojej córki oraz małżeństw które Cię o to proszą.

 Irena: 09.03.2019, 22:44
 Święty Dominiku proszę Cię o wstawiennictwo do Pana Boga w intencji Marka i Lenki. Aby otrzymali łaskę poczęcia upragnionego dziecka i zostali szczęśliwymi rodzicami zdrowego dzieciątka.
 Ewa: 08.03.2019, 22:29
 Sw. Dominiku prosże o dar rodzicielstwa dla naszego małżeństwa i dla innych malzenstw ktore rowniez czekaja na cud. Jezu ufam Tobie!
 Marta: 06.03.2019, 15:33
 Święty Dominiku dziękuję za otrzymane cuda i błagam o zdrowie dla moich dzieci oraz szczęśliwe rozwiązanie. Amen
 Mama : 02.03.2019, 22:29
 Święty Dominiku, błagam Cię o wstawiennictwo do Boga o łaskę macierzyństwa i zdrowe potomstwo dla moich dzieci.
 Beata: 28.02.2019, 22:21
 Świety Dominiku bardzo dziekuję za dar ciaży, proszę aby rozwijala sie prawidlowo, o urodzenie zdrowego dziecka w termine. Amen
 Dagmara : 25.02.2019, 21:36
 Święty Dominiku, proszę o urodzenie zdrowego, silnego potomka i dotrzymanie ciąży do terminu jakim jest miesiąc pazdziernik. Proszę również o potomstwo dla ludzi, którzy nie mogą mieć dzieci, a bardzo chcą.
 Ania: 25.02.2019, 15:16
 Święty dominiku blagam o wstawiennictwo do Boga abym zaszla w ciążę ...tak barszo z mężem pragniemy dziecka....kochamy sie bardzo jestesmy dla siebie wszystkim spraw Boze cud
 Angelika: 19.02.2019, 14:52
 Św. Dominiku dziękuję za nadzieję. Proszę aby ciąża prawidłowo się rozwijała i dziecko było zdrowe.
 Pełna nadziei: 15.02.2019, 20:29
 Św. Dominiku wstaw się u Boga za nami, błagam o dar potomstwa, o zdrowego syna.
 Pełna nadziei: 15.02.2019, 20:27
 Św. Dominiku wstaw się u Boga za nami, błagam o dar potomstwa, o zdrowego syna.
 Mama : 12.02.2019, 18:16
 Święty Dominiku! Uproś małżonkom Darii i Bartłomiejowi U Boga Stwórcy Dar Pootmstwa naturalną metodą,Błagam ,Proszę Dawcę Zycia o Nowe życie dla nich! Jezu TY się tym zajmij!Bąz wola Twoja Panie.Amen!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] (29) [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej