Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 Monika i Konrad: 19.12.2018, 22:07
 Prosze o dzidziusia dla, mnie i meza.Wiem ze dla Boga nie ma nic nie mozliwego.Wstaw sie za nami Sw.Dominiku.
 Kasia : 19.12.2018, 07:20
 Św. Dominiku bardzo proszę o dar potomstwa dla nas miej nas w swojej opiece
 Emilka: 16.12.2018, 22:55
 $w.Dominiku ja też proszę o dar macierzyństwa i zdrowia Oby nasze prośby zostały wysłuchane.Kochane siostry koniec roku następny będzie dla nas lepszy.
 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.
 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.
 Mb: 15.12.2018, 22:36
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla maleństwa. Proszę aby ta ciąża dobrze się rozwijała i wszystko z maluszkiem było w porządku. Proszę o opiekę i ochronę maluszka oraz mnie.
 Paulina : 10.12.2018, 15:39
 Święty Dominiku proszę Cię o zdrowie i łaskę bycia mamą. Moje małżeństwo juz nie jest takie mocne dzieciątko którego pragniemy na pewno by nas scalilo. Św Dominiku módl się za nami. T
 Justyna : 27.11.2018, 12:39
 Swiety Ojcze Dominku, Chcialabym bardzo podziekowac ze masz mnie w opiece caly czas. Dziekuje z calego serca za najwiekszy dar jaki moglismy z mezem otrzymac. Prosze blogoslaw mi i temu dzieciatku ktorego nosze pod sercem. Prosimy o dalsza opieke i szczesliwe rozwiazanie. Amen.
 Sylwia: 21.11.2018, 09:39
 Święty Dominiku proszę Cię o łaskę macierzyństwa .Amen

 Ciocia: 20.11.2018, 22:01
 Św. Domniku proszę o łaskę macierzyństwa dla mojej bratanicy, wstaw się za nią do Pana. Amen.
 Ewa: 19.11.2018, 00:32
 Proszę Cię Św Dominiku o poczęcie potomka dla mojego Syna i jego Źony i łaski Boźe dla nich.
 Aaga: 18.11.2018, 20:14
 Święty Dominkiu proszę Ciebie o upragnione dziecko. Wierzę coś obiecał w ostatnią godzinę. ..
 Matka : 18.11.2018, 04:56
 Święty Dominiku błagam o dar potomstwa dla córki Małgorzaty i jej męża Joe.
 Agata: 15.11.2018, 20:42
 Błagam Świety Dominiku modl sie za mnie i mojego meza zebysmy doczekali potomka,zebym byla w upragnionej ciazy i nosila pod sercem cud.modl sie za nas Amen
 Marzena: 08.11.2018, 22:11
 Św. Dominiku prosimy Cie o dar potomstwa. Od 4 lat pragnę dziecka. Błagam Cię. Proszę Cię spraw aby jutrzejsze wydarzenie zaowocowało zdrowym dzieciatkiem.
 Dorota: 06.11.2018, 17:53
 Św,. Dominiku proszę o dar potomstwa o zdrowe dziecko. Amen
 Kasia: 05.11.2018, 19:43
 Święty Dominiku proszę Cię o opiekę podczas upragnionej ciąży. Pierwsza ciążę utraciłam. Prosze pomóż mi trwac w obecnej ciąży w zdrowiu i urodzić szczęsliwie zdrowe dzieciàtko. Proszę Cię także o dar macierzyństwa dla innych kobiet, ktore przeszły utratę dzieciatka by mogły z wiara patrzec w przyszłość.
 Justyna : 26.10.2018, 13:25
 Swiety Dominiku, bardzo prosze o opieke podczas trwania tej upragnionej ciazy i prosze Cie abys wstawil sie za mna do naszego Pana o to by moe dzieciatko bylo zdrowe. Ale wierze i ufam ze tak bedzie przez Chrystusa Pana naszego. Amen
 Paulina : 24.10.2018, 22:03
 ŚW. Dominiku, proszę Cię o dar potomstwa, zdrowie oraz potrzebne łaski podczas ciąży a także o szczęśliwe rozwiązanie, dobry poród oraz opiekę medyczną. Proszę Cię abym urodziła zdrowe dziecko i mogła je wychować w wierze katolickiej na dobrego człowieka. Proszę Cię także o opiekę nade mną i nam moim mężem w tych trudnych chwilach zwątpienia. Niech Bóg błogosławi wszystkie kobiety starając się o potomstwo. Przez Chrystusa Pana Naszego! Amen!
 Aleksandra : 03.10.2018, 06:49
 Św Dominiku proszę Cię o drugi dar macierzyństwa które tak bardzo pragnę.Jestem po poronieniu Ty wiesz jak cierpiała i nadal cierpi moje serce,spraw aby czas smutku ,żalu...pretensji minął.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] (31) [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej