Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika

Wspomnienie liturgiczne 8 sierpnia

Modlitwa za wstawiennictwem św. Dominika

Chwalebny Ojcze, święty Dominiku, który otrzymałeś od Boga tyle pomocy dla tych, którzy polecają się Tobie w obrazie z Soriano, weź także i mnie pod swoją łaskawą opiekę i wyjednaj łaski dla duszy oraz inne dobrodziejstwa, tak mi obecnie potrzebne. Amen.

* * *

Boże, Ty zechciałeś, aby Twój sługa, św. Dominik, przez swój cudowny Obraz w Soriano spełniał także po śmierci swoje dzieła apostolstwa i dobroczynności, daj nam, Twoim wiernym, korzystać z owoców jego chwalebnej opieki we wszystkich niebezpieczeństwach duszy i ciała. Amen.

Modlitwa do św. Dominika "O spem miram"

O nadziejo przedziwna, którąś dał opłakującym Cię, kiedy przybliżał się Twój zgon: że będziesz po swej śmierci pomocny swoim braciom, skoro stawisz się przed Wszechmocnego Boga tron.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Ty, coś tyloma cudy swe imię wsławił, gdyś leczył ciała chore i kalekie, przyjdź do nas z łaską Pana Chrystusową i uzdrów dusze tą niebiańską mocą!

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę, i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Niech Ojcu chwała wiecznie brzmi, Synowi i Duchowi po wszystkie dni.

Spełń, Ojcze, to coś przyrzekł w ostatnią godzinę,i nam Twoim sługom okaż swą przyczynę!

Módlmy się: Wszechmogący Boże, niech święty Dominik, który był gorliwym głosicielem objawionej prawdy, wspiera Twój Kościół swoimi zasługami i nauką i niech będzie dla nas troskliwym opiekunem. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Modlitwa o uzyskanie trzech cnót boskich za pośrednictwem świętego Dominika

1. O święty Patriarcho Dominiku, tak bardzo umocniony byłeś w swojej wierze, że chętnie tysiąckroć ofiarowałeś swoje życie, aby jej bronić, wymódl nam tę samą stałość i łaskę życia wiernego zasadom wiary, którą wyznajemy.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. O święty Ojcze Dominiku, jako nagrodę Twej cudownei nadziei otrzymałeś od Boga zapewnienie, że we wszystkich potrzebach otrzymasz pomoc, daj nam udział w Twoim duchu zawierzenia, abyśmy nie przywiązywali serca do dóbr doczesnych, których potrzebujemy i tak ich używali, aby zasłużyć na dobra wieczne.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. O wybrany przyjacielu Boga, święty Dominiku, przez wielki ogień miłości, która od dzieciństwa rozpalała Twoie serce, podczas całego Twojego życia wciąż rosła, a teraz w wieczności nigdy nie wygaśnie, uczyń nam to, aby ten piękny płomień od nowa się w nas rozpalił, gdyby zgasiła go nasza słaba wiara, a gdy już będzie płonął, aby nie zgasi w ciemnościach pokus.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwa o uzyskanie pokory

1. Prawdziwy nauczycielu pokory, święty Dominiku, tak niewiele myślałeś o sobie, aby przez nikogo nie być chwalonym i cenionym, uproś nam przebaczenie pychy, która jest tak żądna chwały i poważania ze strony innych ludzi i uzyskaj dla nas prawdziwe poznanie tego, że sami z siebie jesteśmy niczym.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

2. Szlachetny Ojcze, święty Dominiku, w Twojej niezrównanej pokorze uważałeś się za największego grzesznika, taki chciałeś być widziany, a od ludzi wzgardzony, zobacz jak bardzo boimy się każdego upokorzenia, uproś nam u Boga, który pysznym się sprzeciwia, a pokornym daje łaskę, aby nauczył nas na wzór Jezusa być łagodniejszymi i pokorniejszego serca.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

3. Chwalebny Patriarcho, święty Dominiku, przez Twą głęboką pokorę zasłużyłeś, aby teraz na ziemi i w niebie zostać wyniesionym, uwielbionym, przed tronem Najwyższego błagaj Boga o łaskę, abyśmy byli prawdziwie mali i pokorni na ziemi, mając nadzieję na to, by pewnego dnia z pomocą Bożej łaski wyniesionymi zostać do chwały raju.

Ojcze nasz... Zdrowaś Maryjo... Chwała Ojcu...

Modlitwy do św. Dominika


Zobacz także:
[ św. Dominik ]
[ Litania do św. Dominika ]
[ Pasek św. Dominika ]

Wasze komentarze:
 Wierzaca: 30.07.2022, 20:44
 Św.Dominiku prosimy Cię o dar Potomstwa tak bardzo Cię prosimy pomóż nam
 beti: 29.07.2022, 12:47
 Św Dominiku proszę o wygraną w lotto
 Iwona: 23.07.2022, 14:45
 Sw dominiku wstaw sue za mna abyn umisla cuerpiec u zeby nama mnie nie odrzucsla
 Kasia: 18.07.2022, 20:44
 Święty Dominiku proszę Cię o opiekę i błogosławienstwo dla Dominika. Proszę Cię o zdrowie dla niego,dobrych ludzi na jego drodze, o swietnych nauczycieli. Opiekuj się nim proszę. Proszę Cię sw. Dominiku o to, zebym jeszcze mogla zostac mamą. Módl się za nami.
 Anonim: 03.07.2022, 21:30
 Święty Dominiku, błagam Cię z całego mojego serca o to by moje dziecko urodziło się zdrowe i abyś zachował je od wszelkiego zła tego świata. Módl się za nami
 Wierzaca: 23.06.2022, 17:55
 Św.Dominiku proszę Cię o dar Potomstwa
 Nieznany: 19.06.2022, 09:01
 Św Dominiku, dziękuję za otrzymane łaski i proszę o dar potomstwa dla Magdaleny i Krzysztofa.
 Ja: 12.06.2022, 13:23
 Swiety Dpminiku proszę Cię o potomstwo dla mojego syna.
 Sabina: 10.06.2022, 15:11
 Proszę Cię Św Dominiku abym zaszła w ciążę i urodziła zdrowe dziecko.

 Ola : 25.05.2022, 06:43
 Św Dominiku błagam wstaw się za mną o obniżenie wysokiego ciśnienia w ciąży, obronę przed niedotlenieniem dziecka i stanem przedrzucawkowym
 Matka: 05.05.2022, 08:25
 Święty Dominiku proszę, o to aby moja ciąża rozwijała się prawidłowo i o zdrówko dla dziecka które noszę pod sercem. Amen
 Kinga: 22.04.2022, 15:27
 Święty Dominiku proszę Cię obdarz nas jeszcze proszę dzieckiem. Przeżyliśmy kilka strat. Lekarze nie daja nam szans na naturalna ciąże. Proszę niech wydarzy się cud. Wstaw się za nami u Pana
 Izabela : 16.04.2022, 22:09
 Św. Dominiku proszę Cię o łaskę poczęcia zdrowego drugiego dziecka i cud narodzin . Bóg zapłać .
 Ania: 19.03.2022, 06:57
 Sw Dominiku dziekujemy Ci za dar potomstwa ktory otrzymalismy przez Twoje wstawiennictwo i twoja dalsza opieke. Chwala Bogu za cud:)
 Ewa : 12.02.2022, 16:05
 Swiety Dominiku, proszę cię bardzo o wstawiennictwo, pomoc i modlitwę o łaskę nawrócenia, wiarę w ewangelie i Zbawiciela jedynego Pana Jezusa oraz o kaski ducha świetego dla Dominika, Daniela, Sebastiana i Mateusza. Opiekuj się nimi, wyjednaj im potrzebne kaski, aby powrócili do Pana Jezusa. Dziękuje , oddaje ich Sercu Pana Jezusa i błagam o miłosierdzie Boże dla nich. Panie zmiłuj się i uwolnij ich ode złego, zabużan ich w twojej przenajdrozszej krwi. Amen
 M: 07.02.2022, 22:27
 Święty Dominiku, proszę Cię o zdrowie dla dziecka, które noszę pod sercem.
 Angelika: 05.02.2022, 18:22
 Dziękuję św. Dominiki za wspaniałą zdrową, mądrą córeczkę.Piękny wzruszający i pełny wdzięczności poród. Proszę Cię wysłuchaj mojej prośby abym miała sile, cierpliwość, miłość w codziennych chwilach macierzyństwa. Proszę Cię również o potomstwo dla naszej rodziny. Dziękuję Ci również za to, że w naszej rodzinie każdy może doświadczyć cudu rodzicielstwa. Wstaw się za nas św. Dominiku aby marzenia o powiększaniu rodziny mogły się spełnić. I wszystkim ludziom, którzy modlą się do Ciebie w tej intencji. Proszę również o dar potomstwa dla Sylwii.
 Agnieszka: 03.02.2022, 11:38
 Św. Dominiku proszę o dar ,aby moje dzieci urodziły się zdrowe.
 Justyna: 26.01.2022, 21:43
 Święty Dominiku proszę cię o dar zdrowia dla mojego jeszcze nie narodzonego synka.
 D.: 22.01.2022, 08:15
  Święty Dominiku , mój patronie wspomóż mnie w moich życiowych trudnościach i przeciwnościach . Oddaje Tobie moje problemy i niepowodzenia . Nie mam nadzieii dużej że się poprawi kiedyś ta sytuacja. Jeśli wolą Bożą jest bym w ten sposób wszystko przechodziła i więcej cierpiała niedostatek wszelki to proszę Ciebie i błagam bądź blisko mnie wspieraj i umacniaj bym nie zachwiała się ma wiara . Obdarzaj umacniaj wytrwałością Św Dominiku, i mimo wszystko radością choć w sercu duszy będzie wyrwa i walka. Wszystko oddaje Bogu niech Boża Opatrzność mną kieruje i prowadzi chodź by na mnie spadały kamienie i droga była naznaczona krwią to proszę z pokorą Duchu Święty przybywaj i działaj mimo upadków podnoś teraz i zawsze. Amen.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26] [27] [28] [29] [30] [31] [32] [33] [34] [35]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej