Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

   

Wasze komentarze:
 Kinga: 24.12.2018, 22:26
 Święty Józefie, błagam, nie pozwól bym była samotna. Czuję się obecnie bardzo smutna, niepotrzebna, niezozumiana. Mam złe myśli, czuję lęk i niepokój. Zeslij dla mnie ratunek.
 czcicielka : 22.12.2018, 18:49
 swiety jozefie prowadz nas dobrymi sciezkami kieruj rozumen przy przeprowadzce prosimy wszyscy .
 Do Św.Józefa: 14.12.2018, 11:57
  Oddaję ci Św Józefie wszystko siebie i moje troski sprawy trudne moje życie nie łatwe bolesne biedę bezsilność i brzydotę która okaleczyła mnie na zawsze i poraniła dusze serce . Oddaję niezrozumienie samotność obojętność brak przyjaciół szczęścia niepowodzenia porażki rozczarowania smutek żal całą teraźniejszość przyszłość śmierć i wieczność. Ty wiesz jaka jestem naprawdę bo znasz mnie najlepiej i me wszystkie sprawy rzeczy bolesne i trudne Tak bardzo byłam nie dobra dla innych a w szczególności dla rodziców ,a oni tak ciężko mieli i mają chciałabym im zapewnić lepszą starość pogodniejszą i pomyślniejszą. A nie ciągłą walkę o przetrwanie brakiem pieniedzy i odmawianiem sobie wszystkiego Żadnej w życiu przyjemności nie doświadczyli tylko stresów dużo. Święty Józefie, Ty znasz moje potrzeby i pragnienia. Żaden człowiek, nawet ten najlepszy, nie może zrozumieć moich problemów i rzeczywiście mi pomóc. Pomóc mi błagam o Twe przemożne wstawiennictwo w moich obecnych trudnościach.Dopomóc bym mogła zapewnić lepsze życie moim rodzicom tylko oni są mi najdrożsi tylko ich mam. Dziękuje za przetrwanie najgorszych momentów w moim całym życiu za to że czułam twoją opiekę w chwilach krytycznych tak kryzysowych że groziła mi utrata życia. Dziękuję za rok ciężkiej próby i doświadczeń złego. Niech Pan Bóg strzeże nas i ochrania . O święty Józefie, pocieszycielu zatroskanych, przyjdź mi z pomocą w moim utrapieniu i obejmij moją modlitwą także Dusze czyśćcowe, aby dzięki niej mogły one wkrótce osiągnąć radość i świętość. Amen. Chwała Ojcu...
 Czeslawa: 11.12.2018, 13:06
 Sw. Jozefie prosze abym znalaza na swojej drodze druga polowke bo jestem opuszczona i bardzo samotna ,chce zmienic swoje zycie.
 Czeslawa: 11.12.2018, 13:06
 Sw. Jozefie prosze abym znalaza na swojej drodze druga polowke bo jestem opuszczona i bardzo samotna ,chce zmienic swoje zycie.
 Wioletta : 03.12.2018, 01:00
 Proszę cię panie za Marka by zrozumiał moje pragnienie bycia z nim ale w małżeństwie i by zmienił moją samotność tak mi jego brak
 Malgorzata: 20.11.2018, 22:59
 Św Józefie proszę postaw na mojej drodze prawdziwego przyjaciela. Tak bardzo mi doskwiera samotność. Ale nie moja wola lecz Boga niech się stanie
 Malgorzata: 20.11.2018, 22:57
 Św Józefie proszę postaw na mojej drodze prawdziwego przyjaciela. Tak bardzo mi doskwiera samotność. Ale nie moja wola lecz Boga niech się stanie
 Samotna: 18.11.2018, 23:14
 Święty Józefie uważam,iż mimo popełnionych w życiu grzechów nie zasłużyłam na tak wielkie potępienie w formie okrutnej samotności w jaką wpędził mnie obłudny, niewierny mąż. Błagam o odmianę mego smutnego losu na normalne życie bo często zwyczajnie nie chcę mi się nic a muszę być wsparciem dla samej siebie, dorosłej córki i chorego brata. Amen

 K: 11.11.2018, 22:37
 Św Józef! Proszę pomóż mi znaleźć miłość mojego życia. Amen
 Ewelina : 11.11.2018, 19:12
 Sw.Jozefie prosze postaw na mojej drodze odpowiedniego partnera do zycia.Taki,ktory zawsze bedzie mnie szanowal,kochal,ktory zawsze bedzie przy mnie i na ktorego zawsze bede mogla liczyc.
 x : 28.10.2018, 02:22
 sprosimy wiety jozefie ,kieruj nami
 J.: 23.10.2018, 18:59
 Ja też Nie wiem co myśleć i co dalej, los mnie karze, a ja potrzebuje tak niewiele, prawdziwej miłości na którą czekałem całe moje życie. Boże chcę być z osobą którą kocham, aby nie było żadnych przeszkód ,żeby czuła to samo co ja. Tęsknię za nią. Codziennie modlę się do Boga o to, aby wskazał mi drogę i klucz do jej serca. Adonai, błagam, ratuj tę znajomość. Miłością uczyń me życie amen.
 Ania: 13.10.2018, 18:29
 Święty Józefie, mieszkam w miejscowości,gdzie w promieniu 100km nie ma żadnego partnera który szukałby drugiej połówki,a tak poza tym wszyscy są zajęci. Spraw abym odnalazła drugą połówkę.Z powodu samotności która mnie dręczy od lat,odczuwam silny ból. Nie miałam okazji na trafienie na kawalera,ciężko pracowałam, a w dodatku innym pomagałam. Tracę wiarę,nadzieję, a został ból,łzy, nieszczęśliwe życie. Samotność jest ciężka, ciężko jest iść przez życie samej, ile lat jeszcze muszę żyć w samotności. Czemu nie dany jest mi partner w życiu? Za co w życiu odpokutuje? Czemu nie mogę mieć partnera, ani rodziny,ani dzieci. Tracę wiarę, siły mi już odchodzą,nadzieję.
 Ufajaca: 09.10.2018, 19:49
 Swięty Jozefie , proszę Cię aby J., którego kocham odwzajemnił moje uczucia. Tal bardzo mi Go brakuje
 Beata: 17.09.2018, 14:52
 Swiety Jozefie ulecz moja mame Melitte i opiekuj się nia .
 Lech Andrzej: 17.09.2018, 01:03
 Proszę Św.Józefie oby mój młodszy syn znalazł swoją drugą połowę i znalazł szczęście w pożyciu małżeńskim i gronie rodzinnym i wychował swoje dzieci na dobrych ludzi i nie czuł już więcej samotności tak jak teraz. Oby był bardziej szczęśliwy w życiu małżeńskim niż jego starszy brat. Bóg zapłać. Amen
 agnieszka kasprzyk: 11.09.2018, 10:04
 Proszę św.Józefie i św.Rito o dobrego męża dla mnie.Bym mogla być kochana i doceniana przez drugą osobę. Wierzę i ufam w Waszą pomoc w mojej intencji.Agusia
 rodzina : 25.08.2018, 03:46
 swiety michale.opiekuj sie bratem michasiem prosimy ....
 babo: 31.07.2018, 12:19
 Swiety Jozefie prosze Cie postaw na mojej drodze prawdziwego przyjaciela bo juz nie daje rady zyc w tej samotnosci
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej