Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

   

Wasze komentarze:
 Krucha: 20.05.2019, 19:21
 Św .Józefie postaw na mojej drodze dobrego człowieka ,szlachetnego ,mądrego ,ładnego, bogatego bardzo,mojego przyszłego męźa.Źeby nie miał naĺogów i mnie kochał i szanował !!!!DZIEKUJE ZA NIEGO ŚW JÓZEFIE TOBIE UFAM I W TOBIE MAM NADZIEJĘ NA DOBREGO MĘŻA PROSZĘ I DZIEKUJE ZA NIEGO
 Iwona: 06.05.2019, 08:38
 Święty Józefie, proszę weź nas w opiekę, dodaj siły w samotności, pogody ducha i wiary w osamotnieniu, dodaj odwagi w działaniu, miłości i życzliwości wzajemnej w mojej małej rodzinie, dla mnie dla mojego dziecka i wszystkich potrzebujących ukojenia w niepokoju. Amen.
 Ewelina: 27.04.2019, 11:03
 Święty Józefie, pomóż mi znaleźć prawdziwą, szczerą i trwałą miłość.Proszę postaw na mojej drodze dobrego, wartościowego człowieka z którym połączy mnie szczere uczucie i z którym stworze szczęśliwą rodzinę. Oświeć mój umysł na zbliżającej się maturze, tak abym nie straciła kolejnego roku życia i mogła rozpocząć studia na psychologii
 Ewelina: 27.04.2019, 11:01
 Święty Józefie, pomóż mi znaleźć prawdziwą, szczerą i trwałą miłość.Proszę postaw na mojej drodze dobrego, wartościowego człowieka z którym połączy mnie szczere uczucie i z którym stworze szczęśliwą rodzinę. Oświeć mój umysł na zbliżającej się maturze, tak abym nie straciła kolejnego roku życia i mogła rozpocząć studia na psychologii
 Anna: 25.04.2019, 21:26
 Św .Józefie postaw na mojej drodze dobrego człowieka ,szlachetnego ,mądrego ,ładnego, bogatego bardzo,mojego przyszłego męźa.Źeby nie miał naĺogów i mnie kochał i szanował !!!!DZIEKUJE ZA NIEGO ŚW JÓZEFIE TOBIE UFAM I W TOBIE MAM NADZIEJĘ NA DOBREGO MĘŻA PROSZĘ I DZIEKUJE ZA NIEGO ...Ania twoja córka samotna!!!!!!!!!!
 Anna: 25.04.2019, 21:24
 Św .Józefie postaw na mojej drodze dobrego człowieka ,szlachetnego ,mądrego ,ładnego, bogatego bardzo,mojego przyszłego męźa.Źeby nie miał naĺogów i mnie kochał i szanował !!!!DZIEKUJE ZA NIEGO ŚW JÓZEFIE TOBIE UFAM I W TOBIE MAM NADZIEJĘ NA DOBREGO MĘŻA PROSZĘ I DZIEKUJE ZA NIEGO ...Ania twoja córka samotna!!!!!!!!!!
 Bożenka: 15.04.2019, 08:41
 Św Józefie błagam o pomoc, pomóż mi w moich sprawach trudnych wręcz beznadziejnych, jestem załamana. Ufam,że mnie nie opuścisz i pomożesz pozbyć się lęku i uwolnić się od wszelkich długów finansowych. Tak bardzo potrzebuję pomocy
 Basia: 13.04.2019, 21:11
 Prosze oprace dla mojej corki iopieke n ad rodzina
 ja: 08.04.2019, 16:11
 sw jozefie badz przy nas w cierpieniach prosimy ...

 Joanna : 06.04.2019, 19:43
 Święty Józefie proszę postaw na mojej drodze wspaniałego mężczyznę, który pokocha mnie i moje dzieci.Spraw bym czuła się przy nim szczęśliwa, bezpieczna i by nasze życie nabrało barw..Amen
  Rodzice .: 01.04.2019, 11:32
 Św. Józefie błagamy postaw na drodze życia naszego syna dobrą wierzącą dziewczynę .Spraw by założył rodzinę Bogiem silną .
 Dorota: 31.03.2019, 17:47
 Św. Józefie proszę Cię o opiekę nad moim domem i zdrowie, proszę o łaskę głębokiej wiary dla syna i pozytywne efekty w nowej pracy.
 brat : 26.03.2019, 15:03
 swiety jozefie ,pomoz grazynie w chorobie ulecz ja prosimy
 Barbara: 25.02.2019, 19:09
 Św. Józefie proszę Cię ,żebym nie czuła się tak bardzo samotna i proszę o zgodę z synem
 SŁAWEK - PROSZE POMÓŻCIE MI: 11.02.2019, 00:02
 Panie Jezu Synu Ojca Niebieskiego i Sw Maryi ,,, Maryjo módl się za mnie proszę wysłuchaj próśb Sw Rity, Św Judy, Św Józefa, w sprawie wyleczenie mojej kuzynki Synka z nieodwracalnej choroby, proszę Cie również Panie Jezu o pomoc finansową dla mnie o ile jest to wolą twoja ale ja wiem że ty nie krzywdzisz Panie mój tylko pomagasz pomóżcie mi proszę podaje konto 23 1020 3668 0000 5202 0121 1473 SŁAWEK,dzień za dniem mija a ja ..... Jezu ufam tobie DAJ MI ŁASKI SWEJ PANIE I I WSKAŻ DOBRĄ DROGĘ
 Czeslawa: 05.02.2019, 07:38
 Święty Józefie dopomóż Ani i Johnowi aby wreszcie byli razem.Aby Święta Wielkanocne byli już razem. Miej w opiece i drugą córkę aby poszła do spowiedzi,zalazła męża,samotność jest ciężka na starość.Dobry Boże dopomóż im,i mnie która jestem daleko od domu.U FAM CI JEZU MARYJO JÓZEFIE AMEN.
 Krzysztof: 18.01.2019, 20:20
 Sw.Jozefie prosze Cie abym spotkal na swojej drodze kobiete ktora zostanie moja zona i matka moich dzieci.
 iga : 15.01.2019, 21:32
 sw jozefie poblogoslaw moim dziecia aby na swej drodze pan bog za twoim wstawiennictwem ofiarowal dobrych malzonkow
 wiosna: 08.01.2019, 21:17
 Św Józefie postaw na mojej drodze,kogoś kto mnie nigdy już nie skrzywdzić psychicznie.
 Samotna : 28.12.2018, 14:47
 Św Juzefie proszę Cię o dobrego męża, który będzie mnie kochał i szonował tak jak Ty kochałeś i szanowałeś Najswiętsza Marię Pannę. Potrzebuję twojej pomocy.
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej