Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

Wasze komentarze:
 Jola: 13.04.2017, 14:38
 Sw Jozefie pomoz mi prosze w moich trudnych .Ty znasz je, wiesz jak mi ciezko.Opiekuj sie mna , blagam Cie .Jezu Ufam Tobie ♡
 Jola: 13.04.2017, 14:36
 Sw Jozefie pomoz mi prosze w moich trudnych .Ty znasz je, wiesz jak mi ciezko.Opiekuj sie mna , blagam Cie .Jezu Ufam Tobie ♡
 Jola: 13.04.2017, 09:58
 Sw Jozefie pomoz mi prosze w moich trudnych .Ty znasz je, wiesz jak mi ciezko.Opiekuj sie mna , blagam Cie .Jezu Ufam Tobie ♡
 zatroskana mama: 03.04.2017, 12:52
 Swięty Józefie proszę Cię o dobrego meża dla córki.
jest bardzo samotna i cierpi że nie moze spotkać drugiej połowki. A my rodzice cierpimy patrzą c na nieszczęśliwe nasze dziecko.Swięty Józefie pomóż!
 Agnieszka : 25.03.2017, 22:19
 Święty Józefie proszę pomóż mi wyjść z dlugo trwającej samotności. Nie chcę iść sama przez życie. Pomóż mi założyć własną rodzinę z osobą, którą tak bardzo kocham i o którą tak długo już walczę. Proszę o cud wzajemnej miłości. Nie wiem już co robić. Proszę pomóż, bo sama o ludzich siłach nic już nie mogę.
 Anna : 03.03.2017, 14:53
 św.Józefie zostałam sama po śmierci najbliższych,ból w sercu- pomóż mi aby nadszedł dzień kiedy w moim domu zamieszka ze mną rodzeństwo może śiostrzeniec - pomóż
 Córka: 27.02.2017, 22:49
 Św Jòzefie pomòż znaleźć kobiete dla mojego samotnego od wielu lat ojca (65 lat ) Aby już nie żył w samotnosci. Pomòż o drogi Święty Jòzefie aby na jego drodze staneła dobra kobieta i aby razem mogli przejść przez starość w szcześciu i miłości. Dziekuje. Bardzo kochajaca swego ojca còrka.
 mama : 17.02.2017, 01:31
 swiety jozefie ,moje dzieci szukaja milosci milosci ,w drugich osobach ,pomoz im odnalezc szlachetne milosci corki i syn ...pomoz prosimy
 k: 11.02.2017, 22:13
 Św Józefie! Proszę postaw na mojej drodze chłopaka w ktorym się zakocham i będę wiedzieć ze to ten jedyny. Nie chce być sama. Wiem ze Pan Bóg ma wobec mnie plan, ale proszę pomóż mi być szczęśliwa. Ostatnio bylam nie zdecydowana i nie wiem jakiego chce chłopaka. To jest trudne. Pomóż mi być szczęśliwa... Amen.

 I.: 08.02.2017, 16:06
 św. Józefie jestem zafascynowana Twoją osobą, męstwem, odwagą i tym jak zaopiekowałeś Się Maryją. Proszę o Twoją pomoc i wstawiennictwo za mną u Pana abym była szczęśliwa.
 samotna : 08.02.2017, 01:42
 szukam ,dobrego normalnego czlowieka na resztke zycia ,prosze daj mi sily abym zlych odsunela ,spraw aby zdarzyl sie cud ,w moim zyciu ,prosze
 samotna : 05.02.2017, 01:32
 swiety jozefie , prosze cie ,znajdz dobrego czlowieka dla mnie .....amen
 malwa: 22.01.2017, 00:04
  Sw.Józefie czuje sie taka samotna i taka bezsilna ,ze w moim małzenstwie dzieje sie zle ,mój maz stał sie zimny i bezwzgledny dla mnie i dla naszych córek.Ja juz nie mam sił prosic go ani tlumaczyc ,by sie zmienil i zwracał uwage na uczucia moje i naszych dzieci ,ale jego poprostu to nie obchodzi Sw.Józefie prosze pomoz mi ,by moje zycie sie zmienilo na lepsze,by moj maz sie zmienil i mial jakies serce dla naszej rodziny.
 marysia: 21.01.2017, 22:57
 święty Józefie, proszę Ciebie o pomoc w znalezieniu mężczyzny, prawdziwego przyjaciela, którego pokocham i razem pójdziemy przez życie.
 aga: 14.01.2017, 13:56
 Św.Józefie.Proszę postaw na mojej drodze mężczyznę,który zaopiekuje się mną i moją córeczką.Mężczyznę,który nas zaakceptuje,pokocha .Teraz jestem samotna ale wierzę w głębi duszy,ze nas nie zostawisz i będziemy szczęśliwe.Dziękuje.
 maria: 06.01.2017, 17:48
 o Duchu Sw.,prosze Cie o pokoj serca w naszych trudach zycia,w dzwiganiu krzyza.o oddanie w zaufaniu Bogu Ojcu Wszechmogacemu.Duchu Sw ,pr.uzdrow nasze oslabione zdrowie ,mysli i sily
 Katarzyna : 18.12.2016, 21:38
 Sw.Józefie czuje sie taka ssmotna nie mam nikogo blsikiego blagam pomoz mi spotkac czlowieka ktory bedzie mnie kochal i szanowal i zostanie moim mezem pomoz sw.Jozefie bo bardzo ciezko mi samej nie mam rodziny jestem coraz starsza i przeraza mnie mysl o samotnej przyszlosci
 samotma : 05.12.2016, 02:26
 swiety jozefie,,,polacz mnie zdobrym wierzacym
czlowiekiem .....prosze
 samotma : 05.12.2016, 01:48
 swiety jozefie,,,polacz mnie zdobrym wierzacym
czlowiekiem .....prosze
 Samotna: 13.11.2016, 20:42
 Św. Józefie, proszę Cię o pomoc w znalezieniu właściwego człowieka, z którym mogłabym spędzić resztę życia. Jestem bardzo samotna, nie mam rodziców ani rodzeństwa i nie jestem w stanie dalej żyć w samotności. Ufam,że istnieje jakiś człowiek mi przeznaczony a Ciebie św. Józefie proszę o to,żebyśmy się wzajemnie odnaleźli i stworzyli szczęśliwą rodzinę.Dziękuję za wszystkie łaski,które otrzymałam do tej pory i błagam o tę łaskę miłości i drugiego człowieka bez której moje życie jest puste, smutne i bardzo ciężkie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej