Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

   

Wasze komentarze:
 Maria Łucja : 01.01.2012, 11:15
 Św.Józefie.Spraw,abym była kochana i akceptowana,dodaj mnie sił do zwalczenia choroby nowotworowej.Bądż ze mną Ty i zanieś moje prośby do Twojego przybranego syna,on Ci niczego nie odmówi i zlikwiduje moją samotność i chorobę.
 Maria Łucja : 01.01.2012, 11:09
 Św.Józefie.Spraw,abym była kochana i akceptowana,dodaj mnie sił do zwalczenia choroby nowotworowej.Bądż ze mną Ty i zanieś moje prośby do Twojego przybranego syna,on Ci niczego nie odmówi i zlikwiduje moją samotność i chorobę.
 Arima: 27.12.2011, 19:19
 SW Jozefie prosze o opieke w mej samotnosci i o pomoc w znalezieniu bratniej duszy
 w: 16.12.2011, 19:45
 Sw Józefie wiesz jak mi trudno żyć samej Ty wiesz ile mam problemów które same sie nie rozwiążą więc prosze i Ciebie o wstawiennictwo U Boga Ojca, by wkonću sie ulitował nade mną...niczego tak nie pragne jak własnej rodziny na wzór Rodziny Świetej. Ty wiesz ze darze cie z pośród wielu moich oredowników szczególną miłością, Ciebie I św Rite. Wierze ze pragnienie posiadania własnej rodziny to piekne pragnienie i wierze ze Ty Św Józefie wzór głowy rodziny pomożesz mi razem ze Św Ritą tę łaske wyprosić. Św Józefie nie zapomnij o mnie bo wiem ze takich jak ja jest przeciez tutaj i nie tylko wielu. O nich tez pamietaj.:)
 Dorota: 16.11.2011, 04:55
 Św Józefie proszę Ciebie o potrzebne mi łaski i Bożą opiekę.
 KMJ: 28.10.2011, 14:24
 Swięty Józefie opiekuj się moja córką i wnukiem bądz im ojcem i opiekunem na każdym kroku, wstawiaj się za nimi u Pana i prowadz.Amen
 Iwona: 25.10.2011, 01:37
 Panie Jezu miej w opiece S. aby wiedział i czuł że nie jest obojetny Jego los innym kochającym Go , mimo że przy Nim nie ma mnie tak codziennie.
 matka: 11.10.2011, 08:45
 Święty Józefie, Patronie naszej Rodziny, proszę , miej nas w opiece, pomóż usuwać kłopoty, trudności. Daj siłę i radość życia, miłość ludzi i do ludzi.
 maria: 08.10.2011, 19:32
 Święty Józefie,mój Patronie,Proszę Cię abym nie była i nie czuła się samotna.Postaw na mojej drodze ludzi przyjaznych i życzliwych!Któż jak nie Ty,możesz zmienić moje życie na lepsze.

 Marek : 30.09.2011, 16:59
 Święty Józefie ulituj się i wyproś łaskę dobrej żony aby miłość była w naszych sercach.
 Marek: 28.09.2011, 21:04
 święty Józefie pokornie proszę o dobrą żonę abyśmy się kochali szczerze i wiernie aby w naszych sercach była BOŻA miłość
 u: 27.09.2011, 21:09
 Św. Józefie pomóż mi przetrwać te najgorsze chwile. Daj mi wiarę w prawdziwą miłość. Pomóż mi odnaleźć tę drugą prawdziwą i ukochaną połówkę. Amen
 marek: 21.09.2011, 17:48
 św. Józefie proszę o dobrą kobiete
 matka: 20.09.2011, 18:17
 Święty Józefie,proszę o Twoje wstawiennictwo u Boga Ojca za mną i moją rodziną,proszę o potrzebne Łaski dla nas.Zjednocz moją rodzinę,Pomóż wytrwać w trudnych chwilach.Proszę wysłuchaj mojej Prośby.
 sm: 11.09.2011, 22:00
 Św Józefie Proszę cie usłysz moja modlitwę i wysłuchaj mnie .ty wiesz czego tak bardzo pragne.
 sbs: 09.09.2011, 03:51
  Św Józefie usłysz wolanie samotnej i załamanej spraw by wreszcie poczula się akceptowana i kochana dodaj jej siły by mogla dalej żyć.mniej ja w opiece i prowadz droga prawdy milosci i nadzieji .Sw Jozefie potroie nasz modl sie za nami.AMEN.
 ?(: 04.09.2011, 22:55
 Proszę niech on odwzajemni moje uczucie i zrobi ten pierwszy krok.Wysłuchaj mnie .Amen
 sm;: 04.09.2011, 22:52
 Św Józefie usłysz wszystkich samotnych i załamanych spraw by wreszcie poczuli się akceptowani i kochani.dodaj im siły by mogli dalej żyć.miej ich w opiece AMEN.
 eliza: 31.08.2011, 11:04
 dla osob ktore szukaja drugiej polowki. nie tradzcie nadziei. Sw Józef pomaga. trzymajcie sie!!!!!
 pw: 30.08.2011, 21:39
 Święty Józefie spraw, bym potrafiła dzielnie znosić swoją samotność, jeżeli taka jest wola naszego Pana. Bym zamiast szukać pocieszenia w swojej samotności, innym niosła radość i nadzieję. Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] (18) [19] [20] [21] [22] [23]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej