Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

   

Wasze komentarze:
 Zdzisław: 20.08.2014, 07:44
 Św. Józefie ,Sw.Józefie poradź ,
 wybacz: 17.08.2014, 11:42
 Proszę ukoj moje serce, niech ta walką z rozumem już się skończy, zabierz to co dzieli, wymaż wszystkie twarde i okrutne słowa, które padły, wstyd, pychę, zaślepienie, grzech.
 Marta: 10.08.2014, 22:41
  Święty Józefie, za Twoim wstawiennictwem proszę Cię o to, aby dobry Bóg wysłuchał moich modlitw i postawił na mojej drodze mężczyznę, którego pokocham z wzajemnością.
 ja: 07.08.2014, 19:31
 Św. Józefie błagam cię o pomoc w znalezieniu dobrego męża, abym kochała i była kochaną. Proszę cię wyproś mi łaskę miłości. proszę
 ja: 07.08.2014, 19:31
 Św. Józefie błagam cię o pomoc w znalezieniu dobrego męża, abym kochała i była kochaną. Proszę cię wyproś mi łaskę miłości. proszę
 asia: 22.07.2014, 09:37
 św. Józefie proszę wyproś u Boga męża dla mojej siostry...aby także mogła mieć dzieci...jest taka samotna....proszę pomóż jej. Niech jej marzenie się spełni.
 matka: 18.07.2014, 19:32
 sw Jozefie upros przez milosierdzie boze przebaczenia grzechow dla syna naszego oraz postaw na jego drodze kobiete aby nie byl samotny
 gregor: 17.07.2014, 17:19
 Św Józefie pomóż odnaleźć właściwą osobę tak bardzo się boje być sam już nie potrafię pobłogosław moje życie bym stało się jeszcze lepsze i piękniejsze zachowaj od złych ludzi bym nie czuł się kolejny raz jak zabawka ciebie błagam i módl się za mną każdego dnia Błogosław mi Święty Józefie
 paulina: 09.07.2014, 21:41
 Sw. Jozefie prosze cie o pomoc. Prosze Cie zeby moj brat poznal kogos na swojej drodze kto pomoze mu byc mniej samotny. Zeby znalazl milosc. Prosze Cie o wytwanie w samotnosci. Amen

 marghe: 09.07.2014, 17:25
 Sw Jozefie polecam sie Twojej opiece. Prosze o blogoslawienstwo
 kasia: 04.07.2014, 15:32
 Sw Jozefie prosze o wybor trafnej drogi zyciowej,bezpieczenstwo,zdrowie,radosc.Sw Jozefie prosze o zalozenie rodziny i wybaw mnie od samotnosci
 as: 03.07.2014, 09:45
 św. Józefie proszę pomóc mojej siostrze niech wreście znajdzie miłość swojego życia...jest taka samotna...tak bardzo by chciała już mieć rodzinę...proszę pomóc jej..
 Agnieszka: 29.06.2014, 23:28
 Św. Józefie zwracam sie do Ciebie z prosba, abym zamieszkala z osoba, ktorej bedzie na mnie zalezalo, zebym nie byla juz taka samotna. Zebym mogla czesciej odwiedzac moj drugi dom i wspomoc w samotnosci moja mame. Św. Józefie blagam Cie nie zostawiaj mnie dluzej samej. Kocham Cie. Amen
 Jola: 08.06.2014, 00:40
 Święty Józefie pomóż mi wytrwać w wierze w mojej przedłużającej się samotności i spraw abym spotkała na swojej drodze dobrego człowieka. Wypełnij pustkę w moim sercu i pomóż abym umiała zaufać kolejny raz.
 POMYŁKA: 19.05.2014, 12:49
 O NIEZAWODNY ŚWIETY JOZEFIE PRZYBLIŻ TO WSZYSTKO? WIEM JAK NIEDOSKONALA JESTEM LECZ TYLKO BOG DOKONUJE WIELKICH ZMIAN. PRZEMIENIAJ MNIE CIĄGLE KAZDEGO DNIA ŚW.JOZEFIE. UCZYNIŁEŚ MI TAK WIELKIE RZECZY BYM UJRZALA NIEWYTLUMACZALNE CO W SERCU MIESZKA. NIESPODZIEWALAM SIE NICZEGO .. .. NIESPODZIEWAM.ZROB COKOLWIEK?BO WIESZ CO KRYJĄ NASZE DUSZE SERCA. NA DNIE KRYJE SIE COŚ WIĘCEJ.. TYLKO WIDZISZ
 PAWEŁ: 17.05.2014, 21:41
 Św. Józefie proszę Cię pomóż mi znosić samotność.
 czekająca: 04.05.2014, 15:55
 Św.Józefie uproś u Pana Boga dla mnie łaskę posiadania szczęśliwej rodziny i zakończenia mojej długoletniej samotności. Bardzo cierpię czekając na miłość. Modlę się już tyle lat, niedługo na macierzyństwo może być już za późno ... ((. Chciałabym jeszcze zdążyć mieć dzieci.
 matka k: 01.05.2014, 02:12
 ŚW.JÓZEFIE dziekuje ci za to ze moi synowie znalezli prace miej ich w swojej opiece uratuj ich od zla jakie panuje na tym swiecie i opiekuj sie nimi na dalsze ich zycie.poblogoslaw im ŚW.JOZEFIE.
 Matka: 21.04.2014, 17:28
 Św. Józefie proszę w intencji Adama, aby znajomość z Magdą przekształciła się w piękną Miłość i zaowocowała małżeństwem, aby nie musiał być samotny.
 sylwia: 26.03.2014, 19:42
 Ojcze święty proszę Cię o dobrego męża i wspaniałych dzieci i dobrych przyjaciół i bardzo dobrą prace wiem jest troche tego ale bardzo cierpie z powodu samotności ale che być szcześliwa :(
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej