Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

Wasze komentarze:
 PRAGNĄCA MIŁOCI: 07.12.2010, 19:45
 ŚW. JÓZEFIE, SPRAW ABY ŚCIEŻKI MOJEGO I JEGO ZYCIA ZNOWU SIĘ POŁĄCZYŁY, WE DWÓJKĘ RAZNIEJ I WESELEJ..DAJ ABYŚMY RAZEM GŁOSILI SŁOWO BOZE I ZGŁĘBIALI TAJNIKI WIARY....
 EDYTKA: 05.12.2010, 17:21
 SWIETY JÓZEFIE WYSŁUCHAJ, PRAGNE MIŁOSCI, TY CHETNIE POMAGASZ NAM W ZNALEZIENIU TEJ DRUGIEJ OSOBY, TAK PRAGNE BYC I JA W GRONIE TYCH WYSLUCHANYCH I SZCZESLIWYCH. NIC SIE NIE UDAJE. DAJ NAM SIE SPOTKAC Z TYM MOIM CUDOWNYM FACETEM, KTORY BEDZIE MNIE KOCHAL I SZANOWAL I Z KTORYM BEDE SZCZESLIWA.PRZYGOTUJ MNIE DO TEJ MILOSCI. TY WIESZ ILE JEST WE MNIE UFNOSCI I NADZIEI. WYSLUCHAJ.
 Justyna: 25.11.2010, 09:28
 Św Józefie połącz nas z Piotrem.
 u: 04.11.2010, 05:39
 SW. JOZEFIE PROSZE CIE ,MOJ MAZ JEST DALEKO OD DOMU,OCHRANIAJ GO I POMOZ MU,WYPRASZAJAC POTRZEBNE MU LASKI,ORAZ,ZEBY SZCZESLIWIE WROCIL DO NAS.PROSZE O WSTAWIENNICTWO ZA NASZYMI DZIECMI KOCHANY SW.JOZEFIE.DZIEKUJE.
 ona: 01.11.2010, 14:54
 Święty Józefie pozwól mi spotkać Piotra jeszcze raz, może wtedy wszystko sobie wyjaśnimy i przestanę żyć złudzeniami...
 ja: 27.10.2010, 21:12
 Swiety Jozefie spraw zebysmy byli z Szymonem razem. oboje jestesmy samotni. tak pragne jeszcze Jego milosci i chce mu dac swoja. czuje ze to jest moja druga polowka, zaprowadz nas do siebie i polacz. Niech ta milosc bedzie na chwale boza. amen. Swiety Jozefie Ciebie prosilam o milosc, dostaalm i prosze ratuj ja teraz bo ja juz nic nie moge. Swiety Jozefie dopomoz nam
 Agnieszka: 26.10.2010, 21:35
 Błagam Cię o niego!!! Ty wiesz o kogo
 Agnieszka: 23.10.2010, 18:43
 Św.Józefie proszę Cię pomóż mi spotkać tego jedynego mężczyznę aby mnie kochał i szanował .
 Asia: 13.10.2010, 15:04
 Św. Józefie, bardzo Cię proszę o dobrego i kochającego męża oraz cudowne, zdrowe dzieci. Proszę, wstaw się za mnie u Pana Boga.

 Marysia: 13.10.2010, 09:47
 Św Józefie,proszę pomóz mi w mojej samotności! Tak bardzo pragnę drugiej połowy i na nią czekam, Proszę by modlitwy moje i osób z mojego otoczenia zostały wysłuchane. Już nie mam siły czekać, czuje się taka samotna i bez chęci, celu życia. Samotność to takie cierpienie.
 Marysia: 13.10.2010, 09:47
 Św Józefie,proszę pomóz mi w mojej samotności! Tak bardzo pragnę drugiej połowy i na nią czekam, Proszę by modlitwy moje i osób z mojego otoczenia zostały wysłuchane. Już nie mam siły czekać, czuje się taka samotna i bez chęci, celu życia. Samotność to takie cierpienie.
 Aguś: 05.10.2010, 17:30
 św. Józefie proszę o dobrego męża...
 Dorka: 28.09.2010, 19:01
 Swiety Jozefie prosze Cie abys wyprosil u Boga w moim imieniu o milosc czlowieka wartosciowego,dojrzalego,zebym nareszcie poczula ze jestem kochana i jednoczesnie chce tej osobie dac milosc oddanie prosze wysluchaj mojej prosby....
 matka: 26.08.2010, 13:07
 Św. Józefie opiekunie rodzin proszę Cię o pomoc opiekę dla całej mojej rodziny błagam Cię otocz opieką moją córkę uproś dla niej miłość postaw na jej drodze mądrego i kochającego ją drugą osobę uwolnij ją z samonośći upraszaj jej mądrość roztropność i wszelkie łaski pełnię zdrowia bardzo dobre wykształcenie dobrobyt i wszelkich dobrodziejstw powodzenie w finansach dziękuję
 m-ka: 12.08.2010, 15:33
 Św. Józefie uwolnij Moje dziecko z samotności uproś u Wszechmocnego Boga Obfitośc łask ,Dar miłości.Składam dzięki
 Samotna: 11.08.2010, 18:39
 Święty Józefie proszę pomóż mi znaleźć odpowiedniego męża.
 matka: 11.08.2010, 15:36
 Św.Józefie proszę Cię o trwałą i szczęśliwą miłość dla córki Karoliny oddal od niej samotność.Pomóż jej być szczęśliwą.Opiekuj się nią.Chroń od wszelkiego zła.Dziękuję za wszystko
 Marysia: 29.07.2010, 17:07
 Ĺšwięty JĂłzefie. Dzisiaj są moje urodziny. Jestem strasznie samotna . Pociesz mnie, proszę.
 Marta: 28.07.2010, 12:35
 święty Józefie, proszę Cię o trwałą miłość dla mnie i mojego narzeczonego
 Gosia: 22.07.2010, 08:28
 ŚWIĘTY JÓZEFIE OPIEKUNIE SAMOTNYCH LUDZI MÓDL SIĘ ZA MNIE! MIMO IŻ MAM RODZINĘ CZUJE SIE JAK SAMOTNY ŻEGLARZ NA OKRĘCIE ŻYCIA ! ŻYCIA KTÓRE JEŚT PASMEM BÓLU I ROZPACZY! NAJGORZEJ JAK NAJBLIŚSI NIE DOSTRZEGAJĄ MOJEJ MIŁOŚCI I POŚWIĘCENIA ! TRWANIE W TAKIM STANIE NISZCZY MNIE EMOCJONALNIE CZUJE SIE JAK PUSTELNIK W DOMU PEŁNYM LUDZI ! ŚWIĘTY JÓZEFIE WSPIERAJ MNIE W MOIM SAMOTNYM CIERPIENIU!
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19] [20] [21] [22] (23) [24] [25] [26]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej