Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

Wasze komentarze:
 samotna: 29.09.2012, 23:44
 Prosze Cie swiety Józefie zmien moje zycie!Tak bardzo zle zyc samej,prosze pomoz mi zamknac przeszlosc,i zeslij mi kogos kto mnie szczerze pokocha,kogos kto bedzie wart mej milosci.
 Basia: 16.09.2012, 22:50
 O święty Józefie mąż zostawił mnie 4 lata temu a ja sama wychowuję nasza córkę... jest mi ciężko i ze względów materialnych wyjeżdżamy za parę dni za granicę; proszę spraw, abyśmy odnaleźli opiekuna, który się o nas zatroszczy, będzie jak ojciec dla mojej córki a dla mnie niczym mąż, dziękuję św. Józefie!!!
 Casimir: 12.09.2012, 06:44
 Święty Józefie Ty wiesz że nie dobrze jest być człowiekowi samemu,proszę Cię gorąco spraw bym mógł znaleźć dziewczynę która była by dla Mnie bratnią duszą,która była by godna być towarzyszką mego dalszego życia,która była by dla Mnie wszystkim i trzymała się naszej własnej drogi. Święty Józefie prowadź nas przez życie.
 ula: 02.09.2012, 20:06
 o dobrego partnera
 Iwona: 12.08.2012, 00:00
 Swięty Józefie błagam o wstawiennictwo u Boga o wytrwałość bo niewiem jak długo jeszcze wytrzymam , przypomnij mu o mnie żeby w końcu pomógł mi zmienić moje życie w coś dobrego
 Łucja: 10.08.2012, 10:51
 Św.Józefie opiekunie wdów --Tobie polecam moje samotne życie ,wypełnij je czymś pięknym by zakwitło na Bożą chwałę i pożytek drugiego człowieka .
 Łucja: 11.07.2012, 16:54
 Święty Józefie ,choć mam rodzinę każdy żyje swoim życiem ja od 3lat jestem wdową ,tak bardzo potrzebuję nie nowego związku ale prawdziwego przyjaciela ,pomóż mi go rozpoznać wśród zagrożeń współczesnego świata
 TERESA: 28.05.2012, 13:42
 ŚWIĘTY JÓZEFIE PROSZĘ WEJRZYJ ŁASKAWYM OKIEM NA MOJE SCHOROWANE RODZEŃSTWO KTÓRE BARDZO SZUKA POMOCY INNYCH LUDZI WESPRZYJ ICH I POMÓŻ W IMIĘ NASZEGO TATY KTÓRY NOSIŁ TWOJE IMIĘ I JEST JUŻ MYSLĘ W NIEBIE OBOK CIEBIE PROSZĘ POMOZ NAM
 wierząca: 21.05.2012, 00:31
 Św. Józefie proszę dopomóż mi straciłam ukochanego człowieka jestem wdową, bardzo ciężko mi żyć dalej samej bez niego ,proszę zaopiekuj się mną .Św. Józefie proszę dopomóż mi , bym spotkała na swojej drodze dobrego człowieka. Błagam wspieraj mnie w trudach i błogosław , nie zostawiaj mnie samej.Amen.

 malgorzata: 18.05.2012, 22:14
 Św. Józefie. Bądź mi opiekunem a jeśli. Jest taka wola boża to uproś mi rozwiązanie problemów osobistych rodzinmych i dobrego męża.
 maria: 18.05.2012, 15:21
 Święty Józefie proszę o powrót do zdrowia,pomoc w trudach codziennego i samotnego życia.Wspaniały Lekarzu i Opiekunie proszę prowadż mnie bezpiecznie przez życie.
 Anna: 14.05.2012, 18:35
 Święty Józefie, uwolnij mnie od samotności, która nie pozwala mi cieszyć się codziennością. Proszę, pomóż mi znaleźć człowieka, z którym będę mogła dalej iść przez życie.
 Grazyna: 13.05.2012, 23:18
 Sw.Jozefie blagam wesprzyj mnie i mokrego syna jestesmy sami na obczyznie najpierw Zla kobieta dla pieniedzy Odebrala Nam Meza i ojca potem Bog zabral Go rok pozbierac zmarla moja Mama babcia jestem taka smotna z synem dookola mamy ludzi ktorzy da dla Nas zli Boze wybacz im jest mi bardzo ciezko blagam cie sw Jozefie o pomoc poprowadz Nas przez ta ciezka ciernista Droge pelny Lez i rozgoryczenia Prosi Grazyna
 Maria: 10.05.2012, 19:33
 Święty Józefie bardzo Cię proszę dopomóż mi w znalezieniu męża o dobrym sercu.Prosi Maria.
 Maria: 28.03.2012, 08:16
 Święty Józefie proszę o Twoją Ojcowską opiekę dla mnie,proszę o zdrowie,potrzebne łaski,osłaniaj przed złem i chorobami,wskaż właściwą drogę w moim samotnym utrudzonym życiu,wspieraj i błogosław mi Święty Józefie,nie zostawiaj mnie samej proszę.
 matka: 15.03.2012, 23:46
 Św. Józefie proszę o opiekę nad moją samotną córką , proszę dla niej o dobrego męża, usuń jej kłopoty i wszelkie trudności. Postaw na jej drodze ludzi dobrych i życzliwych.
 ktoś: 15.03.2012, 20:20
 Św.Józefie..jestem samotna...na studiach nikt mnie nie lubi nie chcę ze mną rozmawiać...nikomu nic złego nie zrobiłam nigdy się nie odzywam...jestem spokojną osobą ze wsi...gubie się w mieście na studiach proszę pomóż mi spraw abym znalazła grupę przyjaciół na studiach nie chce już siedzieć sama na uczelni to mnie niszczy :((
 Matka: 05.03.2012, 14:21
 Święty Józefie, proszę Cię o opiekę nad moim samotnym synem!
 Anka: 25.02.2012, 22:29
 Święty Józefie, proszę Cię abyś do pomógł mi odnależć tego jedynego chłopaka,który bedzie mnie kochał, abym odnalazla swoja druga połowke na całe życie, Jezu Ufam Tobie
 Agata: 21.02.2012, 19:08
 Jeszcze raz proszę Kochany Józefie o dobrego męża.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] (19) [20] [21] [22] [23] [24] [25] [26]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej