Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwa do Opiekuna samotnych

Modlitwa do św. Józefa - opiekuna samotnych

Święty Józefie, Ty byłeś człowiekiem wiary - zawsze gotowym do przekreślania swoich planów, by wypełnić pragnienia Boga. Zrezygnowałeś z posiadania własnej rodziny, kiedy była potrzebna Twoja służba dla Jezusa i Jego Matki. Stałeś się ojcem przybranym i opiekunem i pod kierownictwem Ducha Świętego i Jego miłości spełniłeś rolę kochającego męża i ojca.

Twoje ciche wypełnianie woli Bożej pokazuje, jak można znaleźć pokój serca i siły duchowe. Wytrwałeś w szukaniu miejsca dla Jezusa, nie rezygnowałeś w biedzie betlejemskiej, nie straciłeś nadziei w czasie w czasie ucieczki do Egiptu i wierzyłeś dalej, kiedy Jezus zgubił się podczas pielgrzymki do Jerozolimy, W Twojej miłości zawsze służyłeś, szukając dobra żony i dziecka. Oddając własne życie w codziennej pracy i modlitwie znalazłeś drogę do zrealizowania siebie. W ten sposób stałeś się przykładem dla nas wszystkich, którzy pragniemy uczyć się żyć i kochać.

Patrząc na Ciebie rozumiemy, że można pracować ciężko, a jednak być wolnym, przeżywać krzywdy i pomimo tego zachować swoją godność i równowagę. Twoja trwała czystość jest źródłem nowej i coraz gorętszej miłości do Maryi, do Jezusa i do wszystkich.

Ojcze samotnych przyjmij nas pod Twoją szczególną opiekę. Pozwól nam doświadczyć Twojej silnej obecności i odczuć Twoją ojcowską miłość. Razem z Tobą pragniemy mieć serce dla tych , którzy są spragnieni miłości i bezpieczeństwa, którzy cierpią z powodu braku ojcowskiej opieki i rozbicia małżeństwa i rodziny. Bądź podporą dla zagubionych i pomóż znaleźć Boga tym, którzy doświadczają od ludzi zawodu lub zdrady.

Święty Józefie, pokaż nam drogę czystej miłości dla samotnych, abyśmy potrafili kochać szczególnie tych, których nikt nie kocha. Bądź z nami, abyśmy mogli pokazać spragnionemu światu miłość Ojca Niebieskiego. Amen.

Modlitwa w samotności

Jezu, Uchroń nas od samotności, która ma w sobie coś z grzechu, coś z odmowy miłości, coś z ukrytej pychy i obrażonej dumy, coś z egoizmu; jest to samotność, która wyobcowuje nas z otoczenia; która w nas wmawia, że nie jesteśmy już nikomu potrzebni; którą gorzko przeżuwając zamykamy się w sobie i odgradzamy od świata.

Natomiast niech jak najwięcej pragniemy samotności, w której możemy się spotkać z Tobą. Oderwij nas od trosk, interesów, od rzeczy i osób, które nam Ciebie zasłaniają. Pragniemy takiej samotności, w której moglibyśmy być tylko z Tobą, Gościem najdroższym, najmilszym i najdostojniejszym.

Za taką samotnością tęsknię. O taką modlę się dla wszystkich - młodych i starych, bo ona pozwala nam się czuć sobą. Ona daje nam poczucie siły. Ona wlewa we wnętrze naszej duszy spokój, radość i szczęście. Amen.

Modlitwy osób samotnych

   

Wasze komentarze:
 Małgosia: 10.03.2013, 17:24
 Proszę trzymaj mnie bo upadnę. Proszę o wstawiennictwo. Ty wszystko wiesz
 samotna: 08.03.2013, 08:39
 Błagam pomoż, juz coraz mniej sił w tym samotnym zyciu - pozwol mi kochac i byc kochaną
 Maria: 16.02.2013, 21:44
  sw. Józefie dopomóż mojej samotnej cioci w tych trudnych chwilach jej życia, daj siły , otocz ją opieką i modlitwą
 samotna: 21.01.2013, 09:15
 Sw. Jozefie wypros mi łaske miłosci, bym kochała i była kochana ze wzajemnoscią. zabierz moja samotność. prosze
 Barbara: 09.01.2013, 21:53
 Święty Józefie... czy wiesz jak mi bardzo smutno...?Tak.Smutek i żal,bo moje serce postrzępione...,przebite...,okaleczone... .Tak,że trudno pozbierać myśli.Samotność bezlitosna,okropna.Proszę wyzwól mnie...!
 maria: 13.12.2012, 09:08
 Św.Józefie proszę o Twoją opiekę w moim codziennym samotnym życiu.Uwolnij mnie od niej,Proszę o powrót do zdrowia,przybliż mi prawdziwych przyjaciół a osłaniaj przed złem i złymi ludżmi.Prowadż bezpiecznie przez życie.
 Ella: 05.12.2012, 09:11
 ŚWIĘTY JÓZEFIE - MÓDL SIĘ ZA NAMI I MIEJ NAS W OPIECE. AMEN!!
 Kasia: 19.11.2012, 09:22
 Dziękuję Ci św. Józefie za mojego kochanego męża. Długo się o niego modliłam do Ciebie, a Ty mnie wysłuchałeś. Miej nas w swojej opiece, tak jak nasze poczęte dziecko. Proszę Cię o dalsze łaski dla nas. Ty wysłuchujesz każdego, kto żyje w zgodzie z Bogiem na codzień. Chwała Panu!
 Kasia: 19.11.2012, 09:19
 Dziękuję Ci św. Józefie za mojego kochanego męża. Długo się o niego modliłam do Ciebie, a Ty mnie wysłuchałeś. Miej nas w swojej opiece, tak jak nasze poczęte dziecko. Proszę Cię o dalsze łaski dla nas. Ty wysłuchujesz każdego, kto żyje w zgodzie z Bogiem na codzień. Chwała Panu!

 Jolanta: 26.10.2012, 08:28
 Święty Józefie ratuj moją duszę i duszę mojego męża
 Samatylka: 21.10.2012, 19:56
 Św. Józefie... Zabierz mi moje lęki i wszystkich tych, którzy te lęki we mnie wywołali...żebym mogła śmiało podróżować i cieszyć się towarzystwem ludzi..żebym się nie bała, że mi się coś złego stanie podczas podróży..że ludzie są dobrzy... i że świat ma mnie w swojej opiece...
 anna: 20.10.2012, 20:53
 sw. jozefie prosze cie o odnalezienie mojej bratnie duszy prosze cie sw. Jozefie pomoz mi znajdzpartnera,meza na cale zycie.. pragne miec rodzine,, prosze cie sw. Jozefie o pomoc.. dziekuje.
 Joana: 30.09.2012, 19:43
 Św. Józefie pomóż mi odnaleźć mojego przyszłego chłopaka, narzeczonego, męża. Oddal ode mnie lęk, obawy, zgorzknienie. Przybliż do mnie zaufanie, szczerość i miłość. Spraw, bym Go zauważyła, nie odtrąciła. Pozwól mi odczytać Twoje znaki. Przez prawdziwą miłość natchnij mnie odwagą i poświęceniem dla Niego. Daj, by ta miłość była już trwała, na wieki. By już Mnie nie zostawił. Wierzę, że będę miała dobrego, kochanego męża, a ja zrobię wszystko, by go uszczęśliwić.
 samotna: 29.09.2012, 23:44
 Prosze Cie swiety Józefie zmien moje zycie!Tak bardzo zle zyc samej,prosze pomoz mi zamknac przeszlosc,i zeslij mi kogos kto mnie szczerze pokocha,kogos kto bedzie wart mej milosci.
 Basia: 16.09.2012, 22:50
 O święty Józefie mąż zostawił mnie 4 lata temu a ja sama wychowuję nasza córkę... jest mi ciężko i ze względów materialnych wyjeżdżamy za parę dni za granicę; proszę spraw, abyśmy odnaleźli opiekuna, który się o nas zatroszczy, będzie jak ojciec dla mojej córki a dla mnie niczym mąż, dziękuję św. Józefie!!!
 Casimir: 12.09.2012, 06:44
 Święty Józefie Ty wiesz że nie dobrze jest być człowiekowi samemu,proszę Cię gorąco spraw bym mógł znaleźć dziewczynę która była by dla Mnie bratnią duszą,która była by godna być towarzyszką mego dalszego życia,która była by dla Mnie wszystkim i trzymała się naszej własnej drogi. Święty Józefie prowadź nas przez życie.
 ula: 02.09.2012, 20:06
 o dobrego partnera
 Iwona: 12.08.2012, 00:00
 Swięty Józefie błagam o wstawiennictwo u Boga o wytrwałość bo niewiem jak długo jeszcze wytrzymam , przypomnij mu o mnie żeby w końcu pomógł mi zmienić moje życie w coś dobrego
 Łucja: 10.08.2012, 10:51
 Św.Józefie opiekunie wdów --Tobie polecam moje samotne życie ,wypełnij je czymś pięknym by zakwitło na Bożą chwałę i pożytek drugiego człowieka .
 Łucja: 11.07.2012, 16:54
 Święty Józefie ,choć mam rodzinę każdy żyje swoim życiem ja od 3lat jestem wdową ,tak bardzo potrzebuję nie nowego związku ale prawdziwego przyjaciela ,pomóż mi go rozpoznać wśród zagrożeń współczesnego świata
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] (16) [17] [18] [19] [20] [21] [22] [23]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej