Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 mMarta: 19.06.2022, 03:10
 O dobrą szkołę i dobrych kolegów dla Jasia. O zażegnanie konfliktu na podwórku.
 Anna: 06.06.2022, 14:49
 Św.Janie Pawle ll błagam o wstawiennictwo u Boga o łaskę zdrowia psychicznego dla Huberta.
 Ewelina: 01.06.2022, 22:27
 Proszę o zdrowie dla mojej mamy Teresy która jest w szpitalu I będzie miała operowaną miedniczkę nerki aby uratowali przeszczepioną nerkę i wyniki krwi były w normie. Proszę z całego serca
 czcicielka: 19.05.2022, 19:35
 Sw.J.Pawle 2 prosze Cie o wybwienie z nienawisci Ewy,S.Z.K.M..oraz udaremnienie ich zla wymierzonego we mnie i w moja rodzine. Dziekuje bardzo.
 E: 12.05.2022, 00:52
 Ojcze Święty daj mi łaskę zdrowia i pomyślnych badań lekarskich
 LILI: 05.04.2022, 13:36
 SW JANIE PAWLE II PROSZE O UWOLNIENIE MEZA Z NAŁOGU ALKOHOLOWEGO I ZDROWIE FIZYCZNE I PSYCHICZNE DLA SIEBIE.
 Aga: 02.04.2022, 21:36
 Św Janie Pawle ll proszę o rozwiązanie moich problemów i o więcej pewności siebie
 Krysia: 02.04.2022, 19:09
 Ojcze Św. proszę o zdrowie dla męża i
 J.k.: 05.03.2022, 10:01
 Panie proszę Cię o zdrowie dla całej mojej rodziny i pokój dla Ukrainy i dla Świata

 Maria : 24.02.2022, 21:25
 Janie Pawle II biały jak opłatek dokonaj cudu. Znów wojna. Oczyść to w gołębicy twojej. Proś Zbawiciela amen 💞💚💛
 Mama: 23.02.2022, 21:48
 Św, Janie Pawle II czuwaj nad rodziną mojego syna, nie dopuść do rozpadu tego małżeństwa, poprowadź ich na drogę zgody, spokoju i pojednania. Proszę o zdrowie dla całej rodziny i opiekę Bożą. Boże ufam Tobie.
 Mama: 15.02.2022, 19:05
 Janie Pawle || ,błagam o wstawiennictwo łaski uzdrowienia mojej córki .
 A: 15.02.2022, 10:28
 Święty Janie Pawle Ty wiesz czego pragnę. Nie opuszczaj mnie w tym ciężki dla mnie czasie. Ufam Tobie
 Mama: 11.02.2022, 17:54
 Św Janie Pawle || błagam Cię o wstawiennictwo i modlitwę o uzdrowienie mojej córki
 AR: 06.02.2022, 23:44
 Ojcze Święty bardzo proszę Cię o zdrowie dla moich dzieci i spraw żebym była zdrowa i przy badaniu nic nie wyszło bardzo Cię o to proszę Smen
 Czcicielka: 05.02.2022, 09:59
 Święty Janie Pawle Drugi pomóż mi rozwiązać mój problem zdrowotny.
 Nia: 17.01.2022, 15:58
 Święty Janie Pawle wstaw się za mną do Boga Ojca aby moje leczenie w końcu pomogło odzyskać zdrowie. UFAM TOBIE
 ANA: 16.01.2022, 12:44
 Święty Janie Pawle. Wstaw się za mną do Boga Ojca. aby. w końcu leczenie mnie przyniosło pozytywny efekt. Czuwaj nad moją rodziną.UFAM TOBIE
 ANA: 15.01.2022, 19:09
 Święty Janie Pawle proszę bardzo wyproś dla mnie u Boga Ojca łaskę przezwyciężenia choroby.UFAM TOBIE
 Mama: 17.12.2021, 09:03
 Błagam o uzdrowienie Asi, mojej córeczki, Matko Przenajświętrza, Panie Jezu Najcudowniejszzy, Święty Janie Pawle II, dopomóżcie.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej