Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

Wasze komentarze:
 Mama: 28.05.2021, 05:36
 Proszę Ciebie Ojcze Święty o łaskę dla Madzi
 Mama: 27.05.2021, 05:38
 Święty Janie Pawle proszę o pomoc Amen
 Malgosia: 26.05.2021, 05:35
 Święty Janie Pawle proszę o łaskę dla mojej corki
 Mama: 25.05.2021, 05:37
 ❤proszę pomóż
 Malgosia: 24.05.2021, 05:31
 Święty Papieżu Janie Pawle pomóż Madzi
 Mama: 23.05.2021, 07:21
 Ojcze święty Janie Pawle proszę Ciebie o łaskę Ty wiesz jak bardzo ich kocham Amen ❤
 Mama: 22.05.2021, 07:28
 Święty Janie Pawle proszę Ciebie o łaskę dla mojej córki o pozbycie się lękow o wybranie dobrej drogi życia o nawrócenie Ty wiesz jak bardzo ja kocham pomóż nam proszę Amen
 Mama: 13.05.2021, 22:43
 Dziś są urodziny mojego dziecka.Ojcze Święty prosze cię o wstawiennictwo do Boga by wszystko co mnie trapi dodrze się ułożyło mojemu dziecku
 Ewa: 12.05.2021, 19:28
 Święty Janie Pawle 2 prosze cię o wstawiennictwo do Boga za moją córeczke,żeby wszystko dobrze się ułożyło

 Lucyna: 11.05.2021, 10:28
 Ojcze Swiety Janie Pawle II pomoz mojej corce Monice upros jej sile i zdrowie w pokonaniu trudnego czasu JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ BOG ZAPLAC!
 Ania : 09.05.2021, 18:26
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę Ciebie o zdrowie dla mnie żebym pokonała chorobę i wróciłam szczęśliwie do Polski bardzo proszę i dziękuję
 Aga : 21.04.2021, 23:16
 Święty ojcze święty proszę Cię o to abym wyszła z długów ,i cieszyła się życiem
 Andrzej bobol: 21.04.2021, 14:01
 JANIE I LOVE YOU PLEASE LET ME BE WHO I WANT
 PIOTR: 18.04.2021, 21:31
 Ojcze święty BŁAGAM Cię o uzdrowienie dla mojego synka Marcelka paluszka żeby wszystko dobrze się skończyło niech Bóg Błogosławi nasza rodzinę kochamy Cię Ojcze Święty.
 Monika: 18.04.2021, 07:11
 Święty Janie Pawle II proszę Cię o łaskę uzdrowienia dla oczu mojego małego synka z dużej wady wzroku. Ufam Tobie. Proszę Cię pomóż mi chwili zwątpienia ❤️ ❤️❤️
 Monika: 10.04.2021, 19:05
 Święty JANIE PAWLE 2 z największą pokorą proszę Cię o łaskę zdrowia, dla mojego Kochanego, ciężko chorego na covid Tatę. Od 15tu dni leży pod respiratorem. Wciąż utrzymuje się u niego dwutlenek węgla. Pozostałe parametry są w normie. ŚWIĘTY JANIE PAWLE wstaw się za nim do BOGA OJCA MIŁOSIERNEGO... BÓG ZAPŁAĆ za modlitwę.
 Bozena: 10.04.2021, 08:13
 Święty Janie Pawle 2 proszę Cię o opiekę nad moim synem Krystianem
 Agnieszka : 06.04.2021, 20:21
 Święty Janie Pawle II, proszę wstaw się za mną u Pana Boga o cud uzdrowienia z przewlekłej choroby.
 A: 01.04.2021, 22:57
 Święty Janie Pawle mój orędowniku. Dziękuję bardzo że wstawiasz się za mną do Boga Ojca i wyprosiłeś łaskę, żę moje wyniki są dobre. Ty mnie nigdy nie zawodzisz. Ufam Tobie.
 Bogdanka: 22.03.2021, 21:52
 Sw Janie Pawle wstawiaj sie do Boga i upros laske uzdrowienia dla taty. Blagam Cie czuwaj nad nami. Nie zostawiaj nas samych
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17] [18] [19]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2023 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej