Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

Wasze komentarze:
 Anna : 05.06.2020, 21:31
 Ojcze Święty proszę bardzo a aby mój mąż wyspowiadał się i zrozumiał że wiara prowadzi do zbawienia i pomaga żyć
 Monika : 03.06.2020, 23:11
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga i za moją Rodziną
 Monika: 02.06.2020, 23:35
 Święty Janie Pawle II modl się za nami
 Monika: 30.05.2020, 22:25
 Święty Janie Pawle II módl się za nami
 Kati: 29.05.2020, 23:21
 Czy osoby, które powielają cały czas te same intencje mogły napisać tylko RAZ? i dać szansę innym na publikację intencji! Dziękuję.
 Monika : 29.05.2020, 22:27
 Święty Janie Pawle II módl się za nami
 Agnieszka: 29.05.2020, 10:26
 Sw. Janie Pawle II, dziękuję ci za wyproszenie tylu łask u Boga. Bądź nam ojcem odbijającym dobro Ojca niebieskiego. Proszę cię o zachowanie mojej rodziny w wierze, szczęśliwe rozwiązanie dla mnie i łaskę zdrowia, żebyśmy z mężem mogli wypełnić zadanie rodzicielskie. Proszę cię o prowadzenie w naszym życiu. I o wysłuchanie wszystkich próśb, które są zanoszone do Boga za pomocą tej nowenny. Dziękuję ci jeszcze raz.
 Monika : 28.05.2020, 23:05
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za nami
 Monika: 27.05.2020, 23:05
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za nami.

 Monika : 26.05.2020, 23:01
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moją Rodziną
 Monika : 25.05.2020, 23:10
 Święty Janie Pawle II módl się za nami
 Monika : 24.05.2020, 22:22
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moją Mamą, ulecz Ją proszę
 Magdalena: 24.05.2020, 18:09
 Ojcze Święty. Z ufnością podchodzę do Ciebie i dziękuję Ci za całe moje życie. Proszę jeszcze o opieke dla syna i jego związku z obecną dziewczyną . Bądź im światłem do Boga i doprowadź do sakramentu małżeństwa.
 Karolina : 24.05.2020, 00:53
 Święty Janie Pawle II błagam.o łaskę uratowania mojego małżeństwa.O nawróceń męża
 Monika: 23.05.2020, 22:57
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moją Rodziną i lekarzami
 Monika : 22.05.2020, 22:38
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga i prowadź nad do dobrego lekarza...
 Ewa: 22.05.2020, 00:52
 O zdrowie ego syna Patryka i moje.
 Monika: 20.05.2020, 23:46
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga i za moją Rodziną
 Anna: 20.05.2020, 23:36
 Janie Pawle II proszę wyproś dla nas łaskę kolejnego zdrowego dzieciątka
 Edyta: 20.05.2020, 19:52
 Proszę o uzdrowienie duszy i ciala
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej