Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Bożena : 17.05.2020, 23:34
 SW Janie Pawle II błagam o łaskę nawrócenia dla męża !
 Monika: 17.05.2020, 22:55
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga. Kieruj naszymi krokami, czynami...
 Magdalena: 17.05.2020, 19:31
 Sercem całym proszę i błagam o odzyskanie wiary dla córki i jej rodziny. O wychowanienie wnuków w wierze z Bogiem.
 Monika : 16.05.2020, 22:08
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga i za moją Rodziną
 Małgorzata: 16.05.2020, 21:43
 Proszę Cię Ojcze Święty pomóż mi pokonać tę chorobę i żeby nie bolało
 Elżbieta : 16.05.2020, 00:05
 Święty Janie Pawle II proszę o Dary Ducha Świętego i potrzebne łaski dla Maćka.
 Monika : 15.05.2020, 22:28
 Święty Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami.Kieruj naszymi decyzjami
 Magdalena: 15.05.2020, 13:46
 Proszę o Opiekę Boża dla związku syna i jego dziewczyny. Proszę o przetrwanie ciężkich chwilach i połączenie ich węzłem małżeńskim.
 Bożena : 15.05.2020, 00:00
 Św Janie Pawle II wyproś łaskę nawrócenia dla syna Kamila i córki Klaudii i dla męża Jerzego A dla mnie o większą łaskę wiary. Amen.

 Monika: 14.05.2020, 23:02
 Św Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga
 Dorota : 14.05.2020, 22:44
 Św. Janie Pawle II proszę o łaski potrzebne Maciejowi, o rozwiązanie problemów i szczęśliwą rodzinę.
 Elżbieta : 14.05.2020, 22:21
 Św. Janie Pawle ll Patronie Rodziny proszę Cię o nawrócenie Teresy, Romana i Marvina.
 Wiola: 13.05.2020, 22:05
 Święty Janie Pawle II, wyproś dla mnie łaskę posiadania upragnionego zdrowego dzidziusia. Błagam Cię pokornie z całego mojego serca.
 Ania D: 13.05.2020, 19:22
 Święty Janie Pawle II , mój tato też się urodził 18 maja, proszę bądź jego orędownikiem w niebie, wypros dla niego łaskę nawrócenia, przebaczenia i łaskę poznania Bożego miłosierdzia , Bożej miłości, Amen
 Ewa: 13.05.2020, 15:39
 Święty Janie Pawle2 za Twoim wstawiennictwem proszę o uproszenie potrzebnych łask dla Eweliny
 Ewa: 13.05.2020, 14:26
 Święty Janie Pawle ll za Twoim wstawiennictwem proszę o potrzebne łaski dla Eweliny
 Małgorzata: 13.05.2020, 10:18
 Bardzo proszę o zdrowie duszy i ciała oraz pracę dla mojej rodziny.Bardzo proszę zwłaszcza za synem.
 Faustyna: 13.05.2020, 06:36
 Święty Janie Pawle proszę o Boże błogosławieństwo dla lekarzy którzy będą operować mamę i szczęśliwie przebieg i powrót do zdrowia dla msmy
 Dorota : 13.05.2020, 00:02
 Kochany Ojcze święty nasz JP2, błagam ratuj nas, całą Polskę i wszystko oddaję Tobie i za wszystko dziękuję Tobie, za wstawiennictwo Twoje u Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez Maryję naszą mamę.
 Monika : 12.05.2020, 23:09
 Św Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] (8) [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej