Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Agnieszka ♋: 08.04.2020, 00:30
 Święty Janie Pawle ll błagam Cię o zdrowie oddal odemnie chorobę, zatrzymaj i zwalcz koronawirusa na świecie. Chroń nas przed złem.
 Ornelia: 07.04.2020, 23:01
 Kochany Ojcze Święty Juz 2 raz odmawiam nowenne do Ciebie, i blagam Cie jednoczesnie o wstawiennictwo do Boga dla syna Viktora, mamy Teresy i dla mnie Ornelii, zeby żadne niebezpieczne dla zycia i zdrowia choroby duszy i ciała, w tym koronawirus nas nie dotyczył. Bardzo Cie kocham i wierze bardzo w mic tej modlitwy
 Agnieszka ♋: 07.04.2020, 16:30
 Święty Janie Pawle ll błagam Cię o zdrowie oddal odemnie chorobę, zatrzymaj i zwalcz koronawirusa na świecie. Chroń nas przed złem.
 Agnieszka ♋: 07.04.2020, 00:40
 Święty Janie Pawle ll błagam Cię o zdrowie oddal odemnie chorobę, zatrzymaj i zwalcz koronawirusa na świecie. Chroń nas przed złem.
 Ela: 06.04.2020, 23:30
 Święty Janie Pawle II orędowniku przed tronem Naszego Najlepszego Ojca wybłagaj potrzebne łaski dla Michała, łaskę zdrowia i siły do pokonywania trudności. Otaczaj swoją opieką naszą rodzinę .
 Agnieszka ♋: 02.04.2020, 22:11
 Święty Janie Pawle ll błagam Cię o zdrowie oddal odemnie chorobę, zatrzymaj i zwalcz koronawirusa na świecie. Chroń nas przed złem.
 Agnieszka ♋: 02.04.2020, 22:10
 Święty Ja nie Pawle ll błagam Cię o zdrowie oddal odemnie chorobę, zatrzymaj i zwalcz koronawirusa na świecie. Chroń nas przed złem.
 M: 31.03.2020, 04:45
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia spraw by wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi wysłuchaj także mojej prośby a Ty wiesz o proszę chroń od wirusa
 Basia z Prato: 30.03.2020, 20:26
 Swieta Janie Pawle 2 prosze modl sie do Pana Boga Ojca Wszechmogacego o uzdrowienie mojej Siostry Halinki i Stryjenki Jasi i bozej opieki mojej Mamie mojemu Rodzenstwu Ich malzonkom dzieciom i wnukom Andrzejowi,Przyjaciolom i o zatrzymanie epidemii swiatowej

 M: 28.03.2020, 05:52
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia spraw by wszyscy byli zdrowi chroń od wirusa i proszę wysłuchaj mnie także w pewnej intencji
 M: 27.03.2020, 05:00
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia spraw by wszyscy byli zdrowi i szczęśliwi chroń nas od wirusa i proszę wysłuchaj mnie także w pewnej intencji Ty wiesz o co proszę
 adam: 26.03.2020, 14:34
 Janie Pawle II proszę o modlitwę za Polskę i Swiat .Proszę o zaprzestanie karania Swiata pandemią wirusa.
 M: 25.03.2020, 04:38
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia spraw by wszyscy byli zdrowi chroń od wirusa i proszę wysłuchaj mnie także w pewnej intencji Ty wiesz o co proszę
 Elźbieta : 23.03.2020, 16:32
 JANIE PAWLE II PROSZĘ O ŁASKĘ ZDROWIA DLA OLI. MA ONA GUZA MUZDZKU JEST PO OPERACJI W STANIE CIĘŻKIM.
 M: 23.03.2020, 04:55
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia spraw by wszyscy byli zdrowi chroń od wirusa i proszę wysłuchaj mnie
 M: 22.03.2020, 06:37
 Proszę Cię Ojcze Święty o zdrowie dla całej rodziny miej wszystkich w opiece oddalaj choroby i nieszczęścia chroń nas od wirusa i proszę wysłuchaj mnie także w pewnej intencji
 Ela: 21.03.2020, 22:31
 Święty Janie Pawle II wypraszaj laskę zdrowia dla wszystkich członków naszej rodziny. Otocz nas płaszczem ojcowskiej opieki i chroń przed zakażeniem koronawirusem. Oddal tę straszną zarazę, która rozszalała się po świecie. Przywróć zdrowie zakażonym.
 Zaniepokojona: 19.03.2020, 10:01
 Święty Janie Pawle II chroń świat przed śmiercionośnym wirusem. Wysłuchuj próśb o zachowanie zdrowia, otrzymanie wsparcia w obliczu biedy, choroby i głodu.
 renia: 03.03.2020, 19:49
 sw.Janie Pawle 2 wstawiaj sie u Jezusa i Matki Bozej i blagam o cud uzdrowienia meza z ciezkiej choroby. JEZU TY SIE TYM ZAJMIJ Amen
 Przyjaciółka-23 02 2020: 23.02.2020, 08:56
 Sw.Janie Pawle patronie rodzin -upros uBoga dar potomstwa dla syna mojej znajomej .Ona tak prosi o modlitwę .Proszę okaź im swoje miłosierdzie.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej