Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Małgorzata: 13.05.2020, 10:18
 Bardzo proszę o zdrowie duszy i ciała oraz pracę dla mojej rodziny.Bardzo proszę zwłaszcza za synem.
 Faustyna: 13.05.2020, 06:36
 Święty Janie Pawle proszę o Boże błogosławieństwo dla lekarzy którzy będą operować mamę i szczęśliwie przebieg i powrót do zdrowia dla msmy
 Dorota : 13.05.2020, 00:02
 Kochany Ojcze święty nasz JP2, błagam ratuj nas, całą Polskę i wszystko oddaję Tobie i za wszystko dziękuję Tobie, za wstawiennictwo Twoje u Pana naszego Jezusa Chrystusa, przez Maryję naszą mamę.
 Monika : 12.05.2020, 23:09
 Św Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga
 Ula : 12.05.2020, 19:52
 Święty Janie Pawle II wypros mi u Boga mojej nawrócenie
 Malgorzata: 12.05.2020, 10:05
 Janie Pawle 2 proszę Cię o uproszczenia laski uzdrowienia w tobie wiadomej sprawie o zdrowie dla całej rodziny i o nawrócenie grzeszników.
 U.: 12.05.2020, 09:19
 Święty Janie Pawle proszę Cię o interwencję w sprawie problemów z mieszkaniem, pracą o zgodne z wolą Bożą rozwiązanie . O szybkie ukończenie doktoratu.
 Maria Magdalena: 12.05.2020, 06:11
 Ukochany Janie Pawle II, mój Orędowniku w Niebie !!!!Z całego serca proszę CIEBIE o Twoje wstawięnnictwo ,u Pana naszego Jezusa Chrystusa ,w intencji mojej całej rodziny,o ducha prawdy,pokoju i miłości,o nawrócenie dla nas wszystkich,oraz o uzdrowienie na duszy,na duchu i na ciele ,dla mojej Mamusi ,oraz dla mnie,oraz o pomoc dla mnie, w odnalezieniu mojej drogi życiowej, oraz mojego powolania!!!Bóg zapłać,za wszelką dotychczasową pomoc duchową i wstawiennictwo!!!
 Do Twoje dziecko!: 12.05.2020, 02:10
 Proszę sprawdzić możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej! Znam osobiście osobę, która zaciągnęła wiele pożyczek chwilowek i w skutek tego miała duże problemy nie mogąc tego spłacić. Zakończyło się - dzięki dużej modlitwie - na częściowym zaborze emerytury przez czas niedługi i umorzeniu długów, które wzrosły do b. duzej sumy, a zostały uznane w drodze postępowania za lichwiarskie i umorzone.

 Aleksandra: 11.05.2020, 23:42
 Św. Janie Pawle Ii, uproś mi dokończenie doktoratu
 Monika: 11.05.2020, 23:42
 Św Janie Pawle II wstawiaj się za moimi Rodzicami u Boga
 Lucyna: 11.05.2020, 22:52
 Proszę o nawrócenie Artura i Dariusza, głęboką wiarę i aby Bóg był na pierwszym miejscu w ich życiu.Oddaje Ci Boże całą 7 moich wnuków i proszę o potrzebne łaski według Woli Bożej.
 Żona: 11.05.2020, 20:11
 Św.Janie Pawle proszę o błogosławieństwo i potrzebne łaski dla mojej rodziny,aby mąż został uwolniony od ducha pijaństwa i podjął pracę.Ouwolnienie mojej rodziny od przekleństw. Amen
 Helena: 11.05.2020, 05:24
 Sw Janie Pawle II prosze o zdrowie dla calej rodziny , oraz Ty wiesz , zajmij sie tym
 Monika : 10.05.2020, 21:45
 Św. Ja nie Pawle II wstawiam się za moimi Rodzicami
 Tomasz : 10.05.2020, 21:38
 Umiłowany❤️ Ojcze Święty Janie Pawle II Karolu Wojtyło proszę Cię o wstawiennictwo u Naszej Najświętszej Matuchny Bożej ❤️wypraszaj łaskę zdrowia dla Aleksandra w jego chorobie nowotworowej w Tobie nadzieja, miłość życie wieczne, jeśli jest taka wola Pana Naszego Jezusa Chrystusa ❤️Amen.
 Do Twoje dziecko!: 10.05.2020, 15:52
 Proszę sprawdzić możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej! Znam osobiście osobę, która zaciągnęła wiele pożyczek chwilowek i w skutek tego miała duże problemy nie mogąc tego spłacić. Zakończyło się - dzięki dużej modlitwie - na częściowym zaborze emerytury przez czas niedługi i umorzeniu długów, które wzrosły do b. duzej sumy, a zostały uznane w drodze postępowania za lichwiarskie i umorzone.
 Gabriela: 09.05.2020, 21:51
 Sw. Janie Pawle proszę Cię wstawiaj się u Boga w intencji Klaudia prosząc dla niej o szczęśliwy poród
 Twoje dziecko: 28.04.2020, 23:00
 Święty Janie Pawle niech znajdą się dobrzy ludzie i wesprą mnie finansowo w spłacie lichwy abym nie straciła dachu nad głową z dziećmi i z chorą mamą wiesz że każdy grosz się liczy 90194010766505874700000000
 Ela: 20.04.2020, 22:59
 Święty Janie Pawle II Ty wiesz o co proszę. Okaż swą moc i uproś potrzebne łaski dla Michała i jego bliskich.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej