Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Danuta: 15.03.2021, 23:31
 Proszę uzdrowienie z choroby nowotworowej Barbary, o siłę i cierpliwość. Dziękuję Ci Janie Pawle II za twoje wstawiennictwo i Twoją opiekę nad naszą rodziną.
 A: 15.03.2021, 16:56
 Święty Janie Pawle mój orędowniku. Wstaw się za mną do Boga Ojca i uproś łaskę aby moje wyniki były dobre i wykluczyły nowotwór i inną ciężką chorobę. Ufam Tobie.
 Iwona : 13.03.2021, 23:13
 Ojcze święty proszę o przesłanie radość życia wsłuchaj mnie pomóż mi w tobie nadzieje cudu
 Iwona : 12.03.2021, 22:56
 Święty ojcze pociesz mnie nie opuszczaj nas bardzo proszę o przesłanie mi łaski uwolnienia w tym co się dzieje ty się tym zajmij okaz radość życia błagam o nadzieję radości
 Ludwika : 07.03.2021, 15:40
 Św Janie Pawle II wybacz tym którzy już walczą z Kościołem Błagam Cię o zdrowie dla mnie i moich najniższych Pozwól mi codziennie uczestniczyć we Mszy świętej dziękując za dar życia
 Mirosława : 07.03.2021, 12:41
 Św. Janie Pawle II, błagam o zdrowie dla mniej.
 Renata : 28.02.2021, 07:03
 Święty Janie Pawle ll błagam o wstawianie się w mojej intencji o wyleczenie z nowotworu . Wyproś u Boga Ojca Wszechmogącego łaskę zdrowia dla mnie
 Ludwika : 27.02.2021, 13:44
 Ojcze Św za Twoim pośrednictwem proszę o dar rozumu i uzdrowienie pamięci
 Anna: 23.02.2021, 22:05
 Św. Janie Pawle II proszę spraw aby znajomy zerwał kontakt z kochanką i aby jego serce napełniło się miłością do żony i dzieci. Św. Janie Pawle II wskaż mu drogę bo zboczył z niej tak bardzo, zgubił się totalnie. Jezu Ty się tym zajmij

 Justyna: 22.02.2021, 19:14
 Janie Pawle II błagam o dar potomstwa.Ulecz mojego męża i pozwól nam się cieszyć jeszcze jednym dzieckiem. Módl się za nami
 Aneta : 15.02.2021, 21:55
 kochany ojcze święty p bardzo cie proszę o zdrowie dla mojego męża i synka żeby był grzeczny i prawidłowy rozwój i to co sie martwię było dobrze bardzo cie kocham i dziękuję
 Maria: 09.02.2021, 14:19
 Sw.Janie Pawle 2 prosze Cie o uzdrowienie Danuty oraz o madrosc i pomyslnosc w jej sprawach. W intencji uchronienia jej i jej dzieci oraz rodziny od niebezpieczesntw,strat,szkod,koronawirusa,zla i nienawisci ze strony nieprzyjaciol Bog zaplac za modlitwe.
 Malgorzata: 31.01.2021, 23:11
 Sw Janie Pawle II prosze upros u Pana Boga laske uzdrowienia mojej mamy z covid-19.Niech dobry Bog Blogoslawi i strzeze cala rodzine.Amen.
 A: 27.01.2021, 20:28
 Święty Janie Pawle wstaw się do Boga Ojca o łaskę zdrowia dla mnie i mojej rodziny
 Xxx: 24.01.2021, 10:11
 Święty Janie Pawle I I proszę wstaw się za mną w mojej trudnej sprawie. Zawsze broniłeś biednych i skrzywdzonych. Wstaw się za mną.♥️🙏🏼♥️
 matka: 14.12.2020, 13:59
 Swiety J.Pawle 2 prosze Cie o uzdrowienie syna z ciezkiej choroby. W intencji cudownej pomocy Twojej w znalezieniu dobrej i szkoly dla niego i szczesliwe jej ukonczenie.O dobra wole urzednika. Uchron nas od i drugiego syna nieszczesc i wszelkiego zla/epidemii,nekania alkoholika/. Amen.
 Matka : 04.12.2020, 17:50
 Święty Janie Pawle II miej w opiece moje dzieci, wyproś mi łaskę zdrowia dla nich.
 matka: 30.11.2020, 13:49
 Swiety Janie Pawle 2 prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji blog.Twojego w jego sprawach zawodowych,o awans spoleczny i ekonomiczny/o zdanie egzaminu,o udaremnienie zla urzednika oraz mezczzyny z pobliskiego otoczenia/.Uchron nas i moje dzieci od epidemmi. Dziekuje bardzo.
 Magdalena: 29.11.2020, 20:17
 Bardzo proszę o: zdrowie, Boże błogosławieństwo oraz pomoc i natchnienie Ducha Św. przy podejmowaniu życiowych decyzji dla Łukasza. O wielki cud naprawy naszych "zerwanych więzi" i bardzo trudnych relacji. Żebyśmy znowu mogli być razem. Św. Janie Pawle II zostań proszę orędownikiem tej intencji!
 O: 11.11.2020, 11:56
 Blagam o zdrowie dla Jarka!
[1] [2] [3] (4) [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej