Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Matka : 04.12.2020, 17:50
 Święty Janie Pawle II miej w opiece moje dzieci, wyproś mi łaskę zdrowia dla nich.
 matka: 30.11.2020, 13:49
 Swiety Janie Pawle 2 prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji blog.Twojego w jego sprawach zawodowych,o awans spoleczny i ekonomiczny/o zdanie egzaminu,o udaremnienie zla urzednika oraz mezczzyny z pobliskiego otoczenia/.Uchron nas i moje dzieci od epidemmi. Dziekuje bardzo.
 Magdalena: 29.11.2020, 20:17
 Bardzo proszę o: zdrowie, Boże błogosławieństwo oraz pomoc i natchnienie Ducha Św. przy podejmowaniu życiowych decyzji dla Łukasza. O wielki cud naprawy naszych "zerwanych więzi" i bardzo trudnych relacji. Żebyśmy znowu mogli być razem. Św. Janie Pawle II zostań proszę orędownikiem tej intencji!
 O: 11.11.2020, 11:56
 Blagam o zdrowie dla Jarka!
 Janina : 08.11.2020, 20:58
 Święty Janie Pawle II proszę Cię wyproś u Boga Wszechmogącego zdrowie dla mojej córki, którego bardzo jej brakuje, jest za granicą daleko od domu rodzinnego.
 AB: 04.11.2020, 21:42
 Święty Janie Pawle wstaw się za mną i moją rodziną do Boga Ojca obyśmy nie zachorowali na koronawirusa daj też zdrowie Januszowi i mojej mamie w tym ciężkim okresie
 Krystyna: 30.10.2020, 19:42
 Św. Janie Pawle wyproś Polakom opamiętanie w grzechu, miej w opiece Kościół w Polsce, rząd i służbę zdrowia i wszystkich Polaków.
 Magdalena: 22.10.2020, 17:22
 Pokornie proszę o: zdrowie, Bożą opiekę oraz pomoc i natchnienie Ducha Św. przy podejmowaniu życiowych decyzji dla Łukasza. O wielki cud naprawy, naszych "zerwanych więzi". Żebyśmy mogli być znowu razem. Św. Janie Pawle II zostań orędownikiem tej intencji!
 Leszek: 21.10.2020, 09:18
 Święty Janie Pawle II, proszę o zrozumienie i miłość w małżeństwach i rodzinach. Niech żyją według tego, czego nauczałeś.

 AB: 17.10.2020, 23:47
 Święty Janie Pawle prosżę bardzo wstaw się do ojca niebieskiego za mnæ i moją rodziną aby uchronił nas od koronawirusa
 Maria: 16.10.2020, 14:14
 Swiety Janie Pawle 2 prosze Cie o zdrowie i pomoc w znalezieniu dobrej pracy dla syna oraz awans spoleczny i ekonomiczny,motoryzacyjny,osobisty. W intencji zdrowia i pokoju dla dzieci i ich matki. Amen.
 Maria: 05.10.2020, 18:16
 Swiety Janie Pawle 2 prosze Cie w intencji blagalnej o uproszenie za Twoja cudowna pomoca w intencji wybawienia z chorob moje dzieci i ich matke oraz rodzine:R.J.J. W intencji otrzymania w calosci dobr ziemskich i duchowych dla nas.Uchron nas tez od bledow,strat,szkod,epidemii. Amen.
 Mama: 30.09.2020, 07:35
 Św. Janie Pawle ll uprościć u Boga łaskę daru potomastwa dla mojej córki i zięcia . Święty Janie Pawle ll módl się za nami👏
 Stasia: 23.09.2020, 05:08
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę dopomóż, miej mnie i moich Najbliższych w opiece.
 Anna: 22.09.2020, 21:28
 Święty Janie Pawle proszę Cię wstaw się do Boga Ojca za mojego męża o zdrowie dla niego i pogłębienie wiary, żeby zrozumiał, źe wiara i modlitwa wszystko może odwrócić.
 Mama: 18.09.2020, 18:33
 Św. Janie Pawle ll uprościć u Boga łaskę daru potomastwa dla mojej córki i zięcia . Święty Janie Pawle ll módl się za nami👏
 ZWA: 09.09.2020, 19:02
 Św.Jana Pawła II, proszę Cię uproś cud uzdrowienia duszy i ciała i z guzów i stanów zapalnych w j.brzusznej i innych chorób,Zdzisławy.
 Stasia: 04.09.2020, 08:27
 Ojcze Święty Janie Pawle II dziękuję za wszystko i proszę dopomóż, miej mnie i moich Najbliższych w opiece. Proszę wstawiaj sie za nami do Jezusa Miłosiernego i Matki Najświętszej.
 Ania: 28.08.2020, 14:52
 Święty Janie Pawle ll umocnij moje przyjacielskie relacje z pewną osobą i proszę pomóż mi zdobyć pracę o ktorą się staram. Pragnę być dobrym pracownikiem. Święty Ojcze pomóż mi!
 Zagubiona: 18.08.2020, 23:00
 Święty Janie Pawle 2 wyprosś Mi łaskę nawrócenia dla mnie i dla dzieci oraz dla P
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej