Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Nowenna do św. Jana Pawła II

Do prywatnego odmawiania

DZIEŃ PIERWSZY

Boże i Ojcze, nawrócić się do Ciebie, to odnaleźć Twoje Miłosierdzie, tę miłość cierpliwą i łaskawą, która w Tobie nie zna miary. Nieskończona jest Twoja gotowość przebaczania nam naszych grzechów, bo też niewysłowiona jest ofiara Twojego Syna.

Dziękujemy Ci, Boże, żeś niestrudzonego świadka i apostoła Twego Miłosierdzia, Świętego Papieża Jana Pawła II ukoronował chwałą świętych i pozwolił nam cieszyć się jego orędownictwem w niebie, a mnie za jego przyczyną udziel łaski..., o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ DRUGI

Boże i Ojcze, przed Kościołem obecnego tysiąclecia otwiera się rozległy ocean wyzwań współczesnego świata. Wierzący w Ciebie, pokładając nadzieję w Chrystusie, chcą Go naśladować i doznać cudu obfitego połowu.

Pomóż, proszę, wszystkim chrześcijanom tego pokolenia wypłynąć na głębię prawdy, dobra i piękna. Uczyń Świętego Papieża Jana Pawła II patronem nowej ewangelizacji, a mnie przez jego przyczynę obdarz łaską…, o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ TRZECI

Boże i Ojcze, Twój Syn umiłował nas do końca i pozostał z nami. Eucharystia jest bramą nieba, które otwiera się na ziemi. Niech "Amen", które wypowiadają wierni wobec Ciała i Krwi Pańskiej, usposobi ich do czujnej i pokornej służby braciom potrzebującym.

Bądź uwielbiony świetlanym przykładem tej miłości ukazanym przez Świętego Papieża Jana Pawła II, a skoro w Eucharystii wyraża się i wzmacnia komunia z Kościołem zbawionych w niebie, za jego pośrednictwem daj mi łaskę…, o którą z ufnością Cię błagam.

DZIEŃ CZWARTY

Boże i Ojcze, Ty jesteś Miłością i pierwszy nas pokochałeś. Twój Syn dla naszego zbawienia stał się Człowiekiem, a objawiając swym braciom i siostrom prawdę o miłości, pozwolił im zrozumieć samych siebie i odkryć sens własnego istnienia.

Proszę Cię, aby Święty Papież Jan Paweł II, niestrudzony obrońca godności człowieka, dobry pasterz, poszukujący dusz zagubionych w bezładzie życia i pogrążonych w beznadziei, stał się patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem użycz łaski..., o którą pokornie Cię proszę.

DZIEŃ PIĄTY

Boże i Ojcze, Twój odwieczny plan zbawienia osiągnął pełnię, gdy Syn Twój umiłowany przyszedł na świat pośród Świętej Rodziny. Otoczony miłością Dziewiczej Matki Maryi i opieką wiernego Józefa, uświęcił On swoim narodzeniem każdą ludzką rodzinę.

Powierzam Ci moją rodzinę i wszystkie domowe ogniska, niech trwa w nich modlitwa, czysta miłość, szacunek dla życia i zdrowia i troska o młodych. Proszę przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, naszego Ojca, abyś umocnił mnie łaską...

DZIEŃ SZÓSTY

Boże i Ojcze, niezmierzona Twoja łaskawość dała nam w osobie Słowiańskiego Papieża wielkiego orędownika naszej Ojczyzny, Polski. Jego wołanie spod Giewontu: "Sursum corda! W górę serca!" wciąż przypomina o potrzebie wierności Krzyżowi Chrystusa.

Ufnie zwracam się do Ciebie, abyś poprzez wyniesienie do chwały ołtarzy Papieża Jana Pawła II utwierdził nasz Naród w chrześcijańskim optymizmie, a mnie udzielił łaski…, o którą z pokorą Cię błagam.

DZIEŃ SIÓDMY

Boże i Ojcze, od młodości zapraszasz nas na swoje drogi. Młodzież ma w Twoim Synu Mistrza, który uczy ją, jak cierpliwie i wytrwale kształtować w sobie nowego człowieka, jak odkryć własne powołanie, aby skutecznie budować cywilizację miłości.

Modlę się do Ciebie za młodzież, by nie dała się zniewolić ślepym pożądaniom i okłamać fałszywą miłością. Niech Święty Jan Paweł II, który młodych szukał i z wzajemnością ukochał, będzie ich wzorem i patronem, a dla mnie za Jego przyczyną pokornie proszę o łaskę...

DZIEŃ ÓSMY

Boże i Ojcze, Ty możesz ze zła wyprowadzić jeszcze większe dobro. Cierpienie chcesz uczynić drogą prowadzącą do Ciebie. Twój Syn przez dobrowolną mękę i śmierć na krzyżu wziął na siebie całe zło grzechu i nadając mu nowy sens, wprowadził je w porządek miłości.

W imię tej Miłości, która zdolna była podjąć cierpienie bez winy, przedstawiam Ci prośbę o wsławienie nowymi cudami św. Jana Pawła II, który służąc ludowi Bożemu, naznaczony został stygmatem męczeństwa, a mnie obdarz przez jego wstawiennictwo łaską..., o którą Cię proszę.

DZIEŃ DZIEWIĄTY

Boże i Ojcze, Maryja, Matka Twego Syna, słyszy naszą modlitwę i zawierzenie: "Orędowniczko nasza, one miłosierne oczy Twoje na nas zwróć, a Jezusa, błogosławiony owoc żywota Twojego po tym wygnaniu nam okaż. O, łaskawa, o litościwa, o słodka Panno Maryjo!".

Niech będą Ci dzięki za Świętego Papieża Jana Pawła II, całkowicie oddanego Maryi, wiernie i do końca pełniącego misję, którą mu zlecił Zmartwychwstały, przyjmij owoce jego życia i posługi, uczyń go patronem naszej Ojczyzny, a mnie za jego wstawiennictwem wesprzyj swoją łaską.., o którą Cię błagam.

Opracował o. Piotr Stasiński OFMCap.

   

Wasze komentarze:
 Maria: 20.11.2021, 13:15
 Sw.JK.Pawle 2 prosze Cie w intenjci blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza ijego matki. W intencji bog.Twojego w pomyslnym rozwiazaniu naszych problemow:zawodowych,urzedowych,mieszkaniowych,osobistych. Dziekuje bardzo.
 Mama: 27.10.2021, 19:33
 Proszę wstaw się za moim synem Michałem,aby powrócił do zdrowia❤
 Czcicielka: 27.10.2021, 03:34
 Proszę o całkowite uzdrowienia dla Paolo Cesar i prowadź nas drogą do Jesusa
 Czcicielka : 21.10.2021, 08:54
 Św Janie Pawle błagam Cię o szczęśliwe rozwiązanie waznej sprawy finansowej na zakup mieszkania i pomoc Bliźnim.
 Bea: 16.10.2021, 15:15
 Ojcze Święty, proszę o pomoc w ważnej sprawie, niech źli ludzie już nie zrobią mi krzywdy
 Ewa: 16.10.2021, 00:15
 Święty JANIE PAWLE proszę Cię abyśmy powrócili całkowicie do zdrowia po ciężko przebytym cov idzie. Proszę Cię też o opiekę nad moja córką. Niech znajdzie dobrego męża i będzie szczesliwa. Niech nie będzie samotna, gdy nas na tym świecie zabraknie. Kocham Cię Ojcze pomóż nam prosimy.
 Ewa: 05.10.2021, 18:04
 ❤️
 Bozena: 05.09.2021, 07:50
 Św Janie Pawle II czuwaj nadepną. Wstaw się do Najświętszej Marii o laskę dla mnie i kochanej rodziny.
 Łucja : 18.07.2021, 13:51
  Cudowny Ojcze Św Janie Pawle okaż swoją dobroć , postaw na drodze życia Piotra właściwą dziewczynę .Ty wiesz jak smutno jest samemu żyć.

 Stasia: 17.07.2021, 07:27
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II miej mnie w opiece podczas operacji i proszę dopomóż abym powróciła do zdrowia i mogla chodzić. OJCZE ŚWIĘTY WSTAWIAJ SIĘ ZA NAMI AMEN.
 Stasia: 17.07.2021, 07:22
 SWIETA RITO proszę miej mnie w opiece i upros u Chrystusa Ukrzyżowanego szczęśliwy przebieg operacji i powrot do zdrowia.
 Stasia: 25.06.2021, 07:05
 OJCZE ŚWIĘTY JANIE PAWLE II proszę miej mnie i moich Najbliższych w opiece. Upros dla nas zdrowie i siłę do pokonywania wszelkich trudów życia. Dopomóż moim Synom.
 Monika: 22.06.2021, 01:54
 Kochany Ojcze Święty błagam pomóż mojej córce w tym lęku pomóż mi jej opiece JEZU UFAM TOBIE
 Mama: 21.06.2021, 09:07
 Ojcze Święty Janie Pawle II proszę miej w Swojej opiece mnie i moich Najbliższych. Dopomóż Synowi Tomaszowi, aby zmienił swoje życie i podjął prace.
 matka: 16.06.2021, 15:13
 Sw.J.Pawle 2 prosze Cie o zdrowie oraz milosc dla syna raz zalozenie katolickiej nierozerwalnej rodziny opartej na milosci/Jak tez w rodzinie dla D.J.R.R.D./. Dziekuje bardzo.
 Mama : 01.06.2021, 05:46
 Pomóż ❤ święty Janie Pawle wstaw się za problemami Madzi daj jej znalesc ścieżkę nie kreta jaka ma teraz obecnie wyprostuj jej ją Amen
 Mama : 31.05.2021, 05:35
 Błagam o łaskę dla Madzi Ojcze święty ukochana Maryjo Panie Jezu wysłuchaj mnie Amen
 Mama: 30.05.2021, 07:15
 Święty Janie Pawle proszę wstaw się za mną u Pana Boga powiedz ze bardzo bardzo proszę o łaskę dla Madzi mojej córki Amen ❤
 Mama: 29.05.2021, 06:21
 Obdarz łaska Madzie
 Mama: 28.05.2021, 05:36
 Proszę Ciebie Ojcze Święty o łaskę dla Madzi
[1] (2) [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej