Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

Wasze komentarze:
 Mama: 01.02.2024, 14:55
 Św. Rito pomóż aby przypłynęły jakieś finanse pomóż sfinalizować sprzedaż .Dziękuję
 Agnieszka: 20.12.2023, 06:50
 Św. Dominiku, wstaw się u naszego Pana i uproś zdrowie i prawidłowy rozwój dzieciątka, które noszę pod sercem , proszę też o szczęśliwe rozwiązanie .
 dorota: 23.10.2023, 00:56
 Kochana św. Rito dziękuję za odebrane łaski i proszę pomóż w wiadomej sprawie......Ty wszystko możesz.....
 Mariola : 19.07.2023, 12:44
 Św. RITO pomóż Ty wiesz o co proszę sama już nie radzę. Uproś mi ta łaskę u Milosiernego Boga. Amen
 Ola: 28.03.2023, 08:30
 Święty Dominiku bardzo proszę o uzdrowienie mojego taty.
 Maria: 09.03.2023, 14:17
 Sw.Dominiku prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o cud uzdrowienia Grzegorza z ciezkiej choroby. W intencji pomocy Bozej w jego i moich wszystkich przedsiewzieciach:zawodowych/o stala etatowa prace/,urzedowych/o odzysaknie pieniedzy.,mieszkaniowych,osobistych i w zyciu. Z podziekowaniem za modliwte i za laski otrzymane dla mnie i dla rodziny.
 Zbigniew: 05.03.2023, 19:20
 O Boże miłosierdzie dla Andrzeja i jego rodziny
 Di: 04.03.2023, 21:45
 Proszę Święta Rito o pomoc. Proszę pomóż mi uwolnić się od toksycznego i kłótliwego partnera. Pomóż mi błagam. Proszę o dobrego męża dla mnie. Kocham Cię. Amen.
 Elżbieta : 19.02.2023, 16:45
 Sw Dominiku Sawio proszę Cię o szczęśliwe rozwiązanie dla Sylwii aby dzieciatko urodziło się zdrowe i aby mama była zdrowa o laski dla I Oskarka i Krystiana

 Magdalena : 22.01.2023, 22:11
 Proszę św. Dominiku abym nie poroniła, abym urodziła zdrowe dziecko, abym umiała być dobrą matką
 Di: 30.11.2022, 16:42
 Prosze Cię Święta Rito o pomoc. Proszę bym znalazła szczęście, miłość, by moja sytuacja finansowa się polepszyła. Proszę bym była zdrowa psychicznie i fizycznie. Kocham Cię. Amen.
 Di: 06.11.2022, 10:32
 Swieta Rito prosze Cie o wstawiennictwo w mojej sprawie. Prosze Cie bym byla odporna psychicznie, wyleczyla sie z nerwicy I znalazla dobra prace z fajnymi, milymi ludzmi. Kocham Cie. Amen.
 Di: 03.11.2022, 16:31
 Swieta Rito prosze Cie o wstawiennictwo w mojej sprawie. Prosze bym zaszla w ciaze, by dziecko bylo zdrowe i bysmy z Robertem byli szczesliwymi rodzicami i Zyli dlugo i szczesliwie. Kocham Cie. Amen.
 Maria: 31.10.2022, 09:53
 Sw.Dominiku prosze Cie o powrot do zdrowia dla syna oraz o pomoc Twoja w zalozeniu szczesliwej rodziny dla niego i zdrowe potomstwo. Dziekuje bardzo za modlitwe i za laski otrzymanr dla mnie i dla rodziny.
 Paulina : 11.10.2022, 20:22
 Święty Dominiku, noszę pasek, proszę wypros prośby o dar zdrowego potomstwa.
 Anna: 26.09.2022, 08:05
 Św.Dominiku proszę cię o zdrowie dla mojej synowej i jej dzieciątka które nosi pod swoim sercem aby urodziło się zdrowe 🙏
 Ewelina: 15.08.2022, 20:26
 Święty Dominiku proszę o zdrowie dla mojego synka. Zawierzam Ci Jego życie, czuwaj nad nim i chroń Go od złego. Dziękuje Ci święty Dominiku!!
 Matka: 11.08.2022, 12:31
 Św. Dominiku proszę wstaw się w intencji mojego syna Jakuba, w sprawie mu wiadomej..
 matka: 08.08.2022, 11:16
 Swiety Dominiku prosze Cie w intencji blagalnej o cud uzdrowienia Grzegorza. W intencji otrzymnia dla dzieci w calosci dobr ziemskich i du chowych. Dziekuje bardzo.
 Regina: 03.08.2022, 00:15
 Święty Dominiku proszę Cię o szczęśliwy poród dla Moniki i zdrowie dla jej synka.Amen
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej