Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen


Dominika Savio
   

Modlitewnik dla małżonków Modlitewnik dla małżonków
Małgorzata Rogalska
Niniejszy modlitewnik może być pomocny dla małżonków w ich indywidualnej, jak i wspólnej modlitwie. Zamieszczono w nim modlitwy o miłość, modlitwy małżonków za siebie, za dzieci, za całą rodzinę, modlitwy w różnych sytuacjach, zarówno radosnych np. rocznicy ślubu, jak i trudnych np. gdy małżeństwo przechodzi kryzys... » zobacz więcej

Wasze komentarze:
 Irena: 18.03.2019, 18:55
 Święty Dominiku! Proszę o łaskę poczęcia i szczęśliwego rodzicielstwa dla syna i synowej. Aby Bóg im pobłogosławił i udało im się doczekać narodzin zdrowego dziecka.
 Agnieszka : 09.02.2019, 10:25
 Święty Dominiku błagam Cię o upragnione dziecko!Proszę Cię wstaw się za Nas.
 Agnieszka : 09.02.2019, 10:20
 Święty Dominiku błagam Cię o upragnione dziecko!Proszę Cię wstaw się za Nas.
 Magda: 07.02.2019, 10:42
 Święty Dominiku proszę o łaskę potomstwa obyśmy mogli wreszcie cieszyć się z upragnionej ciąży i zdrowego urodzenia i wychowania pociechy.
 Dorota: 22.01.2019, 21:05
 Św. Dominiku prosze o wstawiennictwo za Hubertem, Anię i Jasia wypros łaskę nawrócenia szczerej wiary i odnalezienia drogi do Boga
 matka: 17.01.2019, 11:53
 Sw.Dominiku prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o cud uzdrowienia dla dzieci: Grzegorza i Marcina. W intencji pomocy w rozwiazaniu ich problemow mieszakniowych/o spokoj/,zawodowych i osobistych. Bog zaplac za modlitwe i za laski otrzymane.. Amen.
 Agnieszka: 07.01.2019, 22:34
 Święty Dominiku Savio proszę ci za moją córcia żebym mogła dla niej szybko załatwić zrzeczenie się spadku po wujku żeby w dorosłym życiu nie musiała za niego płacić długów bo zostało mało czasu a sądy nie patrzą na dobro dziecka Bardzo denerwuje się że nie zdążę zwłaszcza że za niedługo mam rozwiązanie i jeszcze ta przeprowadzka Proszę cię wysłuchaj mnie i czuwaj nad nią i jeszcze nie narodzonym synkiem Błagam wysłuchaj mnie bo nie chce żeby moje dziecko cierpiało przez głupotę dorosłych Proszę pomóż mi to szybko załatwić i nie patrz na moje grzechy tylko na nią że to niewinne dziecko które nie powinno płacić długów wujka
 Paulina: 14.12.2018, 20:31
 Święty Dominiku wiele czytałam o Tobie proszę Cię miej mnie i moje dziecko w opiece nie pozwól mu odejść A mi nie pozwól kolejny raz się załamać z utraty dziecka . Proszę daj nam się cieszyć nim aby było zdrowe całe i z nami . Módl się za mną i otaczaj nas swoją opieka
 Matka : 04.12.2018, 09:00
 Sw. Dominiku proszę o łaskę poczęcia dla córki i zięcia proszę wstaw się za nimi u jezusa
 Honka: 14.11.2018, 10:29
 SW Dominiku prosze z calego serca aby moje dziecko rozwijalo sie prawidlowo i zebym donosila szczesliwie ciaze prosze wstaw sie za mna u Boga
 Mario: 22.10.2018, 07:24
 Sw. Dominiku. Tak bardzo pragniemy z mężem miec dziecko spraw aby tak sie stalo. Mniej nas w opiece i módl sie z nas i za to zeby miec zdrowe dziecko.
 Anna z Wroclawia: 03.08.2018, 21:22
  Swiety Dominiku prosze pomoz mi abym zaszla w upragniona ciaze, zeby moje dziecko bylo zdrowe. Blagam Wstaw sie za mna.
 Ada: 17.05.2018, 21:24
 Święty Dominiki proszę o pomoc w wychowaniu syna
Aby szedł śladami Chrystusa tak jak Ty to uczyniłe
Święty Dominiki błagam Cię daj mu siłę i pokorę aby chętnie się uczył umiał zrezygnować z pokus naszego świata. Amen
 J: 10.05.2018, 23:37
 Święty Dominiku proszę Cię goraco o donoszenie zagrożonej ciąży przez moją siostrę,zdrowe dziecko i szczęśliwe rozwiązanie.
 STARAJĄCY : 26.04.2018, 21:19
 Święty Dominiku PROSIMY CIĘ ,ABYŚ WSTAWIŁ SIĘ ZA NAS I POMÓGŁ W POCZĘCIU DZIDZIUSIA.
 mama: 22.04.2018, 10:20
 SW.DOMINIKU MIEJ W OPIECE MOJEGO MACKA
 mama: 28.03.2018, 00:46
 Proszę o opiekę nad moimi córeczkami na każdy dzień, szczególnie opiekuj się Kingusią,która dużo choruje, proszę o zdrowie i lepszy apetyt.
 krystyna: 10.03.2018, 07:07
 Św.Dominiku Savio módl się o wiarę, nadzieję i miłość dla mnie oraz dla moich dzieci i wnuków oraz całej rodziny.
 Krzysztof : 21.01.2018, 20:57
 Św.Dominiku dziękuję że każdego trudnego dnia ciąży mojej żony opiekowałeś się moim synkiem do Ciebie się modliliśmy i nasze prośby zostały wysłuchanie. Choć Oluś urodził się bardzo wcześnie i było bardzo ciężko to Ty byłeś i jesteś z nim cały czas. Dziękujemy Ci kochany Św. DOMINIKU za cud który nam dałeś.
 Krzysztof : 21.01.2018, 20:55
 Św.Dominiku dziękuję że każdego trudnego dnia ciąży mojej żony opiekowałeś się moim synkiem do Ciebie się modliliśmy i nasze prośby zostały wysłuchanie. Choć Oluś urodził się bardzo wcześnie i było bardzo ciężko to Ty byłeś i jesteś z nim cały czas. Dziękujemy Ci kochany Św. DOMINIKU za cud który nam dałeś.
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12]


Autor

Tresć
[ Powrót ]

 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Reklama | Kontakt

© 2001-2019 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej