Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Kasia: 08.04.2022, 21:31
 Św Dominiku, proszę o zdrowie dla mojego dzieciątka, które noszę pod sercem. Bóg zapłać
 Pati: 02.04.2022, 07:30
 Miej w opiece mój związek sw Rito by Łukasz się nawrócił i wspólnie ze mną walczył O nasza miłość 🙏🙏🙏🙏
 Ola: 19.03.2022, 21:01
 Św Dominiku ponawiam moją prośbę, Proszę o uleczenie nerwicy i depresji w ciąży Błagam by to nie zaszkodziło synkowi, proszę abym niczym nie zaszkodziła dziecku. Proszę o szczęśliwe rozwiązanie. Proszę o silne nerwy dla mnie. Proszę o rozwiązanie problemów z mężem. Dopomóż mi, brak mi sił
 Justyna : 09.03.2022, 22:06
 Święty Dominiku, proszę o zdrowie dla mojego dzieciątka, które noszę pod sercem. Bóg zapłać.
 Ola: 22.02.2022, 08:01
 Św Dominiku proszę o wstawiennictwo za dzieckiem, które noszę pod sercem : niech ciąża przebiega bez jakichkolwiek komplikacji, aby dzidziuś rozwijał się prawidłowo i urodził się w terminie. Proszę o prawidłowy wynik badań prenatalnych, o ustanie nerwicy i problemów z ciśnieniem. Proszę o rozwiązanie problemów mieszkaniowych.
 Maria: 14.01.2022, 15:22
 Blagam o dar potomstwa św Dominiku Ty wiesz dla kogo.Proszę wstaw się u B oga w moim imieniu. Wyproś tą łaskę.
 Maria: 14.01.2022, 15:22
 Blagam o dar potomstwa św Dominiku Ty wiesz dla kogo.Proszę wstaw się u B oga w moim imieniu.
 Ewa: 18.12.2021, 15:30
 Proszę o zdrowie dzieciątka które noszę pod sercem. Bóg zapłać.
 Monika Ch. : 10.10.2021, 22:42
 Kochana Święta Rito, błagam Cię o abstynencję dla mej Mamy, która tkwi w uzależnieniu.

 Dorota: 05.10.2021, 14:33
 Święta Rito miej w opiece Grzegorza🙏🏽🙏🏽🙏🏽
 Dorota: 04.10.2021, 10:10
 Kochana św Rito prosze Cię opiekuj się moim zięciem bardzo Cię prosze❤🙏🏽🙏🏽
 Monika: 22.09.2021, 00:44
 Święty Dominiku proszę Cię o dar potomstwa dla mojej bratowej Anny i brata Piotra.
 Bozena: 18.08.2021, 13:57
 Sw. Dominiku! Zawierzam dzis w obecnosci calego Dworu Niebieskiego pod Twoja opieke moja rodzine: Darka,Patrycje z dziecmi,mnie i mojego meza Dariusza. Przyjmujemy Ciebie jako Patrona naszej rodziny. Zanies nas i zloz przez Rece Niepokalanej naszej Krolowej w Sercu Jezusa- naszego Pana. Amen. Dziekujemy Ci sw. DOMINIKU!
 Ania 5.082022: 05.08.2021, 08:50
 Święty Dominiku proszę miej w opiece Michała, Mateusza i Wojtka.Czuwaj nad nimi i chroń od złego
 matka: 13.07.2021, 14:29
 Sw.Dominiku prosze Cie w intencji cudu uzdrowienia syna. W intencji zdrowego potomstwa dla dzieci. Amen.
 J.: 26.04.2021, 23:05
 Świety Dominiku prosze o wstawiennictwo przed Bogiem za mna i moim meżem zebyśmy zaszli w ciaze ktòra zakończy sie pomyślnym rozwiazaniem i zdrowie dla dzieci - dziekuje
 Renata: 12.04.2021, 22:30
 Św.Dominiku iśw.Rito proszę was o wstawienictwo u Jezusa Miłosiernego i Mateczki o dobre przygotowanie do przyjęcia po raz pierwszy do swojego serca Pana Jezusa przez Dominike i uzdrowienie i dobrą diagnoze lekarską dla Renaty
 Irena: 24.03.2021, 19:26
 Święta Rito dziękuję za łaski i proszę miej w opiece moich bliskich
 Ur Chaldei: 19.03.2021, 00:15
 Patronie ministrantow, chroń niewinnych chłopców przed pedofilami a rodziców uświadom jak reagować i czuwać nad młodymi, inaczej będzie jak było
 Żona: 04.03.2021, 21:39
  Święty Dominiku prosimy o dar macierzyństwa. D i P
(1) [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej