Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 sebastian: 10.09.2011, 10:22
 MÓJ KOCHANY święty DOMINIKU PROSZĘ O ZDROWIE DLA MOJEJ SIOSTRZENICY EMILII CHROŃ OD ZŁEGO PROSZĘ CIĘ POMÓŻ MI SIĘ MODLIĆ
 agnieszka: 29.08.2011, 20:11
 Św.Dominiku proszę cię o cud poczęcia wyczekiwanego dziecka ,abyśmy mogli się cieszyć z owocu naszej wielkiej miłości .Dziękuje Amen.
 JiT : 03.08.2011, 11:36
 Św.Dominiku błagamy Cię o cud poczęcia nowego życia, wyjednaj nam łaskę rodzicielstwa
 raf: 14.07.2011, 23:23
 modlitwa do św. Dominika Savio ("Umiłowany św. Dominiku Savio...") jest w rzeczywistości modlitwą bł. Jana Henryka kardynała Newmana COr do św. Filipa Neri (vide: J. H. Newman, Rozmyślania i modlitwy, IW Pax 1973)
 Renata: 12.07.2011, 14:46
 Drogi Dominiku - Proszę o opiekę nad moim Maleństwem - aby dobrze się rozwijało i przyszło zdrowe na świat. Amen.
 Renata: 12.07.2011, 11:42
 Drogi Dominiku - Proszę o opiekę nad moim Maleństwem - aby dobrze się rozwijało i przyszło zdrowe na świat. Amen.
 baśka: 03.07.2011, 18:25
 ŚWIĘTY DOMINIKU proszę CIĘ o udzielenie łaski dla mojej córki która czeka na rozwiązanie udziel jej błogosławieństwa daj szczęśliwy poród i miej w swojej opiece
 kazik: 20.06.2011, 20:43
  Proszę Cię Bożę, uratuj moje małżeństwo, wskaż mojemu mężowi droge do mnie, dopomóż mu odnaleźć miłość w sercu i daj mu odwage by wrócił. Kocham go i chce byc z nim do końca. przecierz mamy dzieći
 Iwona: 13.05.2011, 21:37
 Błagam Cię Św Dominuku o łaskę macierzyństwa abym zaszła w ciąży jeszcze raz i szczęśliwie donosiła maleństwo i aby urodziło się całe i zdrowe za 9 miesięcy. Błagam


 Mama Dominika: 18.03.2011, 21:37
 Święty Dominiku Savio, Tobie powierzam mojego syna. Uproś dla niego u Boga łaskę zdrowia, dar męstwa, mądrości, dobroci. Błogosław mu na jego drodze życia, módl się o jego zbawienie, aby po smierci wraz z Tobą cieszył się widokiem Boga. Oby mój syn czerpał z Twojego życia wzór do naśladowania!
 21: 04.03.2011, 10:48
 św Dominiku Savio miej w opiece nienarodzone dziecko mojej siostry. Proszę Cię uproś u Naszego Pana zdrowie dla Niej i jej potomka.
 Ela: 01.03.2011, 23:11
 ŚWIĘTY DOMINIKU .....PATRONIE IMIENNIKU MOJEJ CÓRKI ...PROSZĘ , MIEJ JĄ W SWOJEJ OPIECE I WYPRASZAJ POTRZEBNE ŁASKI , SZCZEGÓLNIE ŁASKĘ ZDROWIA I MIŁOŚCI W JEJ MAŁŻEŃSTWIE. AMEN!
 Ela: 26.02.2011, 16:58
 ŚW.DOMINIKU ... PROSZĘ O ZDROWIE DLA CÓRKI I OPIEKĘ NAD MAŁŻONKAMI ...MIEJ ICH W SWOJEJ OPIECE ..AMEN!! ŚW. DOMINIKU - MÓDL SIĘ ZA NAMI ...MIEJ DZIECI MOJE W SWOJEJ OPIECE...AMEN!!
 mama: 22.02.2011, 12:21
 św. Dominiku proszę uproś łaskę macierzyństwa dla mojej córki i synowej
 Adam: 08.01.2011, 17:52
 Błagam o pomoc.
 Adam: 08.12.2010, 12:05
 Św.Dominiku Savio błagam wstaw sie u Pana Boga,Jezuska,Św.Panienki za wszystkimi duszami cierpiącymi w czyśćcu i piekle iwybłagaj dla nich przebaczenie grzechów i uwolnienie z tych okropnych miejsc!Wstaw sie jeszcze na Sądzie ostatecznym za wszystkimi ludzmi żywymi i umarłymi oraz za Darkiem,Zdzichem,moją i żony rodziną i wybłagaj dla nich przebaczenie grzechów,litość i wszelkie łaski!
 Elka: 27.11.2010, 00:10
 ŚW.DOMINIKU KOCHANY - PATRONIE MOJEJ CÓRKI ...PROSZĘ WYPRASZAJ JEJ I MAŁŻONKOWI ŁASKI ABY ICH MAŁŻEŃSTWO BYŁO ZGODNE , SZCZĘŚLIWE I TRWAŁE , PRZEPOJONE MIŁOŚCIĄ I ZROZUMIENIEM. AMEN
 Asia: 23.11.2010, 12:28
 Sw Dominiku Patronie mojego synka Dominika proszę Cię o modlitwę i wstawiennictwo u Boga i Najświętszej Maryi za naszą rodziną i wyproszenie łaski zdrowia dla Dominika.
 Daniel: 12.11.2010, 21:25
 Św. Dominiku Savio proszę o uwolnienie z grzechu nieczystości, o uwolnienie od złych duchów. O łaskę łaskę nawrócenie dla brata. Wyproś mi dar pewnej pracy i ukończenie kursu metodycznego. Błagam Cię o pomoc w wychowaniu syna Mateuszka i abym był dobrym mężem i ojcem. Dopomóż mi przegotować na jutro zajęcia. Dopomóż mi byc bardziej sumiennym, pracowitym oddanym rodzinie. Bardziej otwartym dla ludzi, przyjaciół. Ulecz moje serce i tych których zraniłem. Św Dominiku Savio proszę Cię dopomóż mi we wszystkich moich postanowieniach. Chwała Najwyższemu Panu.
 STNISŁAW: 28.10.2010, 08:34
  Święty Dominiku Savio, powierzam w opiece moich najbliższych i siebie samego Bądż nam tarczą ochronną przed złem i umacniaj w dobrym
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] (11) [12] [13] [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej