Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Ola: 24.08.2010, 14:10
 Św.Dominiku wyproś mi dar macierzyństwa i nawrócenie Łukasza.Powierzam Ci także Tomka i małego pobitego chłopca,oni bardzo potrzebują Twego wstawiennictwa.Dziękuje
 Zofia: 30.07.2010, 18:42
 Św. Dominiku błagam Cię o cud poczęcia upragnionego dziecka,prosimy wstaw się za nami u Pana i wyproś dla nas łaskę ojcostwa i macierzyństwa.Proszę Cię też o zdrowie dla mojego ojca i poprawę warunków w mojej pracy.
 wiola: 21.07.2010, 16:02
 Św.Dominiku błagam Cię o cud poczęcia nowego życia, wyjednaj nam łaski o dzieciątko ..Święty Dominiku Savio, powierzam w opiece moich najbliższych i siebie samą. Bądz nam tarczą ochronną przed złem i umacniaj w dobrym
 Ania: 19.07.2010, 04:58
 Św.Dominiku błagam Cię o cud poczęcia nowego życia, wyjednaj nam łaski o dzieciątko tak długo się staramy i jest tak ciężko. Wesprzyj nas w tych trudnych dla naszego małżeństwa chwilach. Tak bardzo proszę wysłuchaj naszych próśb. Pomóż Św.Dominiku
 wiola: 09.07.2010, 17:58
 Sw.Dominiku proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.Święty Dominiku, proszę Cię żebym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dzieciątko. Proszę Cię o zdrowie w czasie trwania upragnionej ciąży.
 andrzej: 07.07.2010, 13:50
 Jezu Maryjo kocham was ratujcie dusze Obietnice: -1 dusza uratowana -1000 bluznierstw wynagrodzonych a im bardziej go kochacie tym jestescie bardziej szczesliwi
 agnieszka: 28.06.2010, 16:24
 Swiety Dominku prosze Cie o wyjedanie mi u Boga laski macierzynstwa.Amen
 ADAM: 13.06.2010, 16:29
 Sw Dominiku wyblagaj laski dla mojej zony od Boga by nie pila alkoholu i znalazla prace.
 wwetthk: 08.06.2010, 15:08
 Sw.Dominiku proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.


 Kasia: 05.05.2010, 16:44
 Św. Dominiku proszę wyproś dla mnie łaskę macierzyństwa
 wiola: 20.04.2010, 17:39
 Sw Dominiku Savio za Twoim wstawiennictwem niech Bóg obdaruje mnie darem macierzyństwa , wyjednaj mi laske, o ktora goraco prosze, abysmy mogli jeszcze w tym roku kupic dom. 2010 roku zapanowała prawdziwa miłość w naszej rodzinie...Święty Dominiku proszę o pomoc ! o wstawiennictwo! Proszę, bo nie che zmarnować życia na żal, smutek, depresję, poczucie niesprawiedliwości , zazdrość, z cała mą pokorą do Pana Boga proszę poprzez Twoje wstawiennictwo o dar macieżyństwa.
 ONA: 13.04.2010, 11:23
 Święty Dominiku proszę o pomoc ! o wstawiennictwo! Proszę, bo nie che zmarnować życia na żal, smutek, depresję, poczucie niesprawiedliwości , zazdrość!Pomóż mi wyprosić u u Boga D. M i Z.D
 wika: 06.04.2010, 23:18
 Świety Dominiku, proszę Ciebie poblogosław nas dzieciątkiem
 w ij: 01.04.2010, 16:03
 Sw Dominiku nie znalam cie i jestem szczesliwa ze tak przypadkiem dowiedzialam sie o Tobie,o Twoich laskach i wstawiennictwach.wstaw sie tez za mna do Najkochanszego Ojca Naszego i upros tez dla mnie dar macierzynstwa o ktore tak bardzo prosze.Badz mi przykladem i nadzieja ...Święty Dominiku Savio proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 jhgf: 01.04.2010, 16:02
 święty Dominiku prosze cie wysłuchaj moich modlitw , proszę Cię z całego serca o wysłuchanie naszych modlitw i o wstawiennictwo w intencji szczęśliwego poczęcia naszego dziecka. Proszę Cię również o to by nigdy nie zabrakło mi cierpliwość wiary i nadziei na to że kiedyś i ja będę mogła nosić pod sercem upragnione maleństwo.
 Jerzy: 28.03.2010, 16:31
 Swiety Dominiku Savio Prosze Ciebie o dar uzdrowienia mnie z choroby nowotworowej prostaty a takze prosze o realizacje moich rozpoczetych wszystkich kontraktow. Prosze aby wplynely nowe pieniadze na moje konto ( ktore obecnie od wielu miesiecy jest puste) tak wielu potrzebujacych skorzystalo by takze z tych moich pieniedzy. Zanies te prosby przed oblicze Jezusa Chrystusa oraz do Matki Bozej do wszystkich sanktuarii na calym swiecie. W Tobie nadzieja Dziekuje z calego serca Jerzy
 wiola: 11.03.2010, 03:15
 święty Dominiku prosze cie wysłuchaj moich modlitw , proszę Cię z całego serca o wysłuchanie naszych modlitw i o wstawiennictwo w intencji szczęśliwego poczęcia naszego dziecka. Proszę Cię również o to by nigdy nie zabrakło mi cierpliwość wiary i nadziei na to że kiedyś i ja będę mogła nosić pod sercem upragnione maleństwo.
 wiola: 09.03.2010, 13:54
 Sw Dominiku nie znalam cie i jestem szczesliwa ze tak przypadkiem dowiedzialam sie o Tobie,o Twoich laskach i wstawiennictwach.wstaw sie tez za mna do Najkochanszego Ojca Naszego i upros tez dla mnie dar macierzynstwa o ktore tak bardzo prosze.Badz mi przykladem i nadzieja ...
 wiola: 09.03.2010, 02:08
 Św.Dominiku prosze Cię bardzo żebym zaszła w ciąze i urodziła zdrowe dzieciątko, bedę je kochać z całego serca , bardzo Cię prosze pomóż nam..Amen
 w-i-o-l-a.: 09.03.2010, 02:07
 Święty Dominiku Savio, powierzam w opiece moich najbliższych i siebie samą. Bądz nam tarczą ochronną przed złem i umacniaj w dobrym
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] (12) [13] [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej