Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Monika: 12.04.2012, 20:07
 Święty Dominiku Savio, za twoim pośrednictwem proszę Ciebie o pomoc w znanej Tobie sprawie o dziecko, o które tak długo się staramy, jednak bezskutecznie. Nie wiem, może Bóg ma wobec nas swój plan,jeśli tak niech nas poprowadzi i da znać, co mamy robić, dziękuję Twoja czcicielka
 .....: 04.04.2012, 12:19
 Sw Dominiku Savio za Twoim wstawiennictwem daj zdrowie córce
 L.. I: 31.03.2012, 14:26
  Św.Dominiku Savio proszę Cię o utrzymanie ciąży dla córki aby było wszystko dobrze
 wira: 28.03.2012, 18:42
 Św. Dominiku proszę o z drowie moje całej rodziny Rodziców mojego chrześniaka. Módl się za nami Miej nas w opiece Amen
 Mama Dominiczka: 27.03.2012, 19:02
 Sw Dominiku prosze cie o to by moj synek twoj imiennik Dominiczek byl zdrowy gdyz czesto choruje i cierpi na astme.prosze dopomoz mojemu synkowi by jaknajdluzej byl zdrowy.Chwala Tobie
 MJ: 13.03.2012, 13:36
 Kochany Święty Dominiku zawierzam się Twojemu wstawiennictwu wyjednaj łaskę macierzyństwa dla mojego małżeństwa
 Grzegorz: 12.03.2012, 23:34
 Swiety Dominiku prosze Cie o powrot do zdrowia oraz madrosc i pomyslnosc. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 K. P.: 12.03.2012, 20:52
 Święty Dominiku proszę Cię z całego serca wyproś u Pana Jezusa Chrystusa potrzene dla nas łaski abyśmy się mogli cieszyć upragnionym potomstwem, tak bardzo go pragniemy.
 czcicielka: 21.02.2012, 21:03
 Swiety Dominku prosze Cie o znalezienie wlasciwych kobiet dla moich dzieci i zalozenie sakramnetalnych zwiazkow malzenskich opartych na milosci.Jak tez,by zawsze trwali przy Bogu oraz poblogoslaw ich w sprawy zawodowe. Dziekuje bardzo za modlitwe.


 mm: 16.01.2012, 15:50
 Kochany Święty Dominiku proszę cię o uzdrowienie pewnego ciężko chorego chłopca Dominika oraz nieustanną opiekę nad nim
 $$$$$$: 05.01.2012, 00:30
 Święty Dominiku Savio proszę uproś boga żeby pomógł spełnić nasze największe marzenie.Amen
 teresa: 05.12.2011, 11:51
 proszę uproś mi u boga zdrowe i pogodne dziecko dziękuję
 jola: 03.12.2011, 12:51
 św. Dominiku proszę cię o wstawiennictwo ,abym mogła cieszyc się upragnionym macierzyństwem amen!!
 mj: 03.11.2011, 12:57
 Kochany Św. Dominiku zawierzam się twojemu wstawiennictwu wyjednaj mi łaskę macierzyństwa proszę cię o zdrowie dla minie i mojego męża oraz o pomyślny wynik badań. Módl się za nami aby Bóg nas obdarzył upragnionym potomstwem
 Monika: 30.10.2011, 21:01
 Swiety Dominiku, prosze o laske macierzynstwa, nosze w sobie malenki Dar Bozy i modle sie o zdrowie dla naszego skarba, jestem po kilku poronieniach a marzymy by nasza milosc zaowocowala potomstwem. Amen
 mc: 17.10.2011, 15:44
 Kochany Święty Dominiku wyjednaj mam łaskę macierzyństwa jesteśmy już 4 lata po ślubie i nie możemy doczekać się upragnionego potomstwa błagam Cię wstaw się za nami abym mogła nosić pod sercem zdrowe dzieciątko tak bardzo chcemy stworzyć pełną rodzinę
 Casimir: 02.10.2011, 09:36
  Św.Dominiku Savio błagam Cię, wstaw się u Pana Boga,Jezuska,Św.Panienki za wszystkimi duszami cierpiącymi w czyśćcu i w piekle, i wybłagaj dla nich przebaczenie grzechów i uwolnienie z tych okropnych miejsc!Wstaw się jeszcze na Sądzie ostatecznym za wszystkimi ludźmi żywymi i umarłymi,w tym także za tymi którzy robią wszystko przeciw Mnie. By Mnie zniszczyć,nie dopuść do tego by nade Mną zatriumfowali.
 Milena: 21.09.2011, 19:33
 Św.Dominiku proszę CIĘ o szczęśliwy poród i o zdrowie dla mojej córeczki, aby urodziła się zdrowa i zdrowo się rozwijała.. Oraz miej w opiece całą Moją rodzinę! Amen
 Monika: 19.09.2011, 22:05
 Św. Dominiku proszę o z drowie moje całej rodziny Rodziców mojego chrześniaka. Módl się za nami Miej nas w opiece Amen
 brak nadzieji: 19.09.2011, 18:48
 św Dominiku Savio proszę Cię o cud poczęcia wyczekiwanego potomstwa ,abyśmy mogli się cieszyć z owocu naszej wielkiej miłości to abyś obdarzył mnie i mojego kochanego męża szczęściem o które staramy się prawie 3 lata pozwól nam być szczęśliwą prawdziwą rodzina z dnia na dzień, żeby w pracy mi się wiodło żeby było lepiej niż jest teraz... Chwała Najwyższemu Panu serdecznie dziękuję...Amen
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej