Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Ella: 08.11.2012, 21:47
 ŚWIĘTY DOMINIKU - MIEJ W OPIECE MOJĄ CÓRCIĘ I POMÓŻ W PROBLEMACH ...AMEN!!
 wiola: 31.07.2012, 17:30
 Swięty Dominiku, pomóż mi w moim cierpieniu niech zły los sie ode mnie odwróci.Blagam ćiebie z całego serca Amen
 wiola gy c: 05.07.2012, 22:40
 Swięty Dominiku módl się za nami proszę o pomoc Św. Dominiku proszę Cię uproś u Pana Jezusa, który wszystko może dar macierzyństwa...
 Karolina i Marcin: 13.06.2012, 22:45
 Św. Dominiku Savio prosimy o wstawiennictwo abyśmy mogli cieszyć sie upragnionym potomstwem
 ilona: 27.05.2012, 22:21
 Święty Dominiku prosimy o upragnione potomstwo tak długo czekamy Proszę
 ilona: 27.05.2012, 22:11
 Święty Dominiku Savio prosimy Cię o upragnione potomswto tak długo czekamy Proszę
 kristofia: 22.05.2012, 15:27
 Prosze o zdrowie prace i meza Zdrowie dla rodziny
 Iwona: 26.04.2012, 09:40
 Św Dominiku błagam cię miej mnie w opiece i moje maleństwa które nosze aby urodziły się całe i zdrowe w terminie za 9 miesięcy, aby prawidłowo się rozwijały. I aby cała ciąża przebiegała prawidłowo bez komplikacji. BŁAGAM...
 wiola -d: 25.04.2012, 16:36
 Św. Dominiku Savio wstaw się za nami do Matki Boskiej i Jezusa aby obdażyli nas dzieckim.Święty Dominiku błagam Cię wstaw się u Boga za mnie i za moją rodzinę, za zdrowie..Prosze o cudownego czlowieka dla mnie ,z ktorym stworze szczesliwa rodzine.

 klaudia: 13.04.2012, 21:27
 Święty Dominiku,proszę Cię o dar zdrowia dla mojego nienarodzonego jeszcze synka.Spraw by mimo zagrożonej ciąży nie urodzil się za wczesnie.Otocz nas swoją opieką i nieopuszczaj w cięzkich chwilach,jakie przechodzę.
 Monika: 12.04.2012, 20:07
 Święty Dominiku Savio, za twoim pośrednictwem proszę Ciebie o pomoc w znanej Tobie sprawie o dziecko, o które tak długo się staramy, jednak bezskutecznie. Nie wiem, może Bóg ma wobec nas swój plan,jeśli tak niech nas poprowadzi i da znać, co mamy robić, dziękuję Twoja czcicielka
 .....: 04.04.2012, 12:19
 Sw Dominiku Savio za Twoim wstawiennictwem daj zdrowie córce
 L.. I: 31.03.2012, 14:26
  Św.Dominiku Savio proszę Cię o utrzymanie ciąży dla córki aby było wszystko dobrze
 wira: 28.03.2012, 18:42
 Św. Dominiku proszę o z drowie moje całej rodziny Rodziców mojego chrześniaka. Módl się za nami Miej nas w opiece Amen
 Mama Dominiczka: 27.03.2012, 19:02
 Sw Dominiku prosze cie o to by moj synek twoj imiennik Dominiczek byl zdrowy gdyz czesto choruje i cierpi na astme.prosze dopomoz mojemu synkowi by jaknajdluzej byl zdrowy.Chwala Tobie
 MJ: 13.03.2012, 13:36
 Kochany Święty Dominiku zawierzam się Twojemu wstawiennictwu wyjednaj łaskę macierzyństwa dla mojego małżeństwa
 Grzegorz: 12.03.2012, 23:34
 Swiety Dominiku prosze Cie o powrot do zdrowia oraz madrosc i pomyslnosc. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 K. P.: 12.03.2012, 20:52
 Święty Dominiku proszę Cię z całego serca wyproś u Pana Jezusa Chrystusa potrzene dla nas łaski abyśmy się mogli cieszyć upragnionym potomstwem, tak bardzo go pragniemy.
 czcicielka: 21.02.2012, 21:03
 Swiety Dominku prosze Cie o znalezienie wlasciwych kobiet dla moich dzieci i zalozenie sakramnetalnych zwiazkow malzenskich opartych na milosci.Jak tez,by zawsze trwali przy Bogu oraz poblogoslaw ich w sprawy zawodowe. Dziekuje bardzo za modlitwe.
 mm: 16.01.2012, 15:50
 Kochany Święty Dominiku proszę cię o uzdrowienie pewnego ciężko chorego chłopca Dominika oraz nieustanną opiekę nad nim
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] (10) [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej