Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

Wasze komentarze:
 Aga : 24.06.2019, 08:22
 Święty Dominiki, proszę Cię aby moja ciąża przebiegała bez komplikacji, a dziecko, którego tak bardzo pragniemy urodziło się zdrowe. Błagam wstaw się za mną.
 Aga : 24.06.2019, 08:22
 Święty Dominiki, proszę Cię aby moja ciąża przebiegała bez komplikacji, a dziecko, którego tak bardzo pragniemy urodziło się zdrowe. Błagam wstaw się za mną.
 Aga : 24.06.2019, 08:21
 Święty Dominiki, proszę Cię aby moja ciąża przebiegała bez komplikacji, a dziecko, którego tak bardzo pragniemy urodziło się zdrowe. Błagam wstaw się za mną.
 Ola: 12.06.2019, 19:23
 Święty Dominiku proszę Cię o potomstwo którego bardzo pragniemy aby urodziło się zdrowe i ciąża przebiegała bez komplikacji Amen
 Mama 12.05.2019 23:01: 12.05.2019, 21:05
 Święty Dominiku proszę o dar upragnionego potomstwa dla córki i zięcia
 Mama 12.05.2019 23:01: 12.05.2019, 21:00
 Święty Dominiku proszę o dar upragnionego potomstwa dla córki i zięcia
 Mama : 12.05.2019, 20:58
 Święty Dominiku proszę o dar upragnionego potomstwa dla córki i zięcia
 Mama: 12.05.2019, 20:52
 Święty Dominiku proszę o dar upragnionego potomstwa dla córki i ziecia
 Stasia: 08.05.2019, 18:17
 Św Dominiku proszę Cię o twoje wstawiennictwo za synowa i jej nienarodzonym dzieckiem żeby ciąża przebiegła szczęśliwie i dziecko urodziło się całe i zdrowe miej również w opiece wszystkich lekarzy którzy podejmują decyzje co do stanu zdrowia jej i dziecka. Proszę oprócz ich swoją opieką.

 Aaapmak: 06.05.2019, 20:56
 Święty Dominiku błagam o dar upragnionego potomstwa dla nas o poczęcie i narodziny zdrowego szczęścia Bóg zapłać
 Marta: 29.04.2019, 20:49
 Dziękuję za zdrową córeczkę i proszę święty Dominiku uproś nam kolejne zdrowe dzieci. Proszę również o potomstwo tak długo oczekiwane dla Pauliny i Rafał.
 Irena: 18.03.2019, 18:55
 Święty Dominiku! Proszę o łaskę poczęcia i szczęśliwego rodzicielstwa dla syna i synowej. Aby Bóg im pobłogosławił i udało im się doczekać narodzin zdrowego dziecka.
 Agnieszka : 09.02.2019, 10:25
 Święty Dominiku błagam Cię o upragnione dziecko!Proszę Cię wstaw się za Nas.
 Agnieszka : 09.02.2019, 10:20
 Święty Dominiku błagam Cię o upragnione dziecko!Proszę Cię wstaw się za Nas.
 Magda: 07.02.2019, 10:42
 Święty Dominiku proszę o łaskę potomstwa obyśmy mogli wreszcie cieszyć się z upragnionej ciąży i zdrowego urodzenia i wychowania pociechy.
 Dorota: 22.01.2019, 21:05
 Św. Dominiku prosze o wstawiennictwo za Hubertem, Anię i Jasia wypros łaskę nawrócenia szczerej wiary i odnalezienia drogi do Boga
 matka: 17.01.2019, 11:53
 Sw.Dominiku prosze Cie w intencji blagalno-dziekczynnej o cud uzdrowienia dla dzieci: Grzegorza i Marcina. W intencji pomocy w rozwiazaniu ich problemow mieszakniowych/o spokoj/,zawodowych i osobistych. Bog zaplac za modlitwe i za laski otrzymane.. Amen.
 Agnieszka: 07.01.2019, 22:34
 Święty Dominiku Savio proszę ci za moją córcia żebym mogła dla niej szybko załatwić zrzeczenie się spadku po wujku żeby w dorosłym życiu nie musiała za niego płacić długów bo zostało mało czasu a sądy nie patrzą na dobro dziecka Bardzo denerwuje się że nie zdążę zwłaszcza że za niedługo mam rozwiązanie i jeszcze ta przeprowadzka Proszę cię wysłuchaj mnie i czuwaj nad nią i jeszcze nie narodzonym synkiem Błagam wysłuchaj mnie bo nie chce żeby moje dziecko cierpiało przez głupotę dorosłych Proszę pomóż mi to szybko załatwić i nie patrz na moje grzechy tylko na nią że to niewinne dziecko które nie powinno płacić długów wujka
 Paulina: 14.12.2018, 20:31
 Święty Dominiku wiele czytałam o Tobie proszę Cię miej mnie i moje dziecko w opiece nie pozwól mu odejść A mi nie pozwól kolejny raz się załamać z utraty dziecka . Proszę daj nam się cieszyć nim aby było zdrowe całe i z nami . Módl się za mną i otaczaj nas swoją opieka
 Matka : 04.12.2018, 09:00
 Sw. Dominiku proszę o łaskę poczęcia dla córki i zięcia proszę wstaw się za nimi u jezusa
[1] [2] [3] [4] (5) [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2022 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej