Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 bożenka: 10.10.2013, 20:31
 Św. Dominiku proszę o wstawiennictwo, wyjednaj mi upragnioną łaskę i pomoc .amen
 Patrycja i Darek: 05.10.2013, 23:01
 św. Dominiku proszę cię o wstawiennictwo ,abym mogła cieszyć się upragnionym macierzyństwem amen!!
 Patrycja iDarek: 05.10.2013, 22:59
  ŚW DOMINIKU PROSZĘ O DAR MACIERZYŃSTWA
 joanna: 10.09.2013, 09:19
 św Dominiku proszę wyproś mi łaskę macierzyństwa
 Ewelina i Marcin: 28.08.2013, 11:47
 Święty Dominiku prosimy z całego serca o modlitwę i wstawiennictwo u Pana Boga,aby jeśli jest taka Jego wola pobłogosławił nas zdrowym dzieciątkiem.
 Sabina: 29.07.2013, 19:12
 Święty Dominiku Sacio weź w opiekę moich synów.
 janna: 11.07.2013, 12:29
 ŚW DOMINIKU PROSZĘ O DAR MACIERZYŃSTWA
 janna: 11.07.2013, 12:29
 ŚW DOMINIKU PROSZĘ O DAR MACIERZYŃSTWA
 ania: 26.05.2013, 08:59
 Święty Dominiku Savio, proszę o wstawiennictwo podczas jutrzejszej operacji, dodaj mi siły i odwagi.

 kasia: 18.04.2013, 09:46
 Św Dominiku proszę o łaskę małżeństwa i macierzyństwa proszę abym wkrótce poznała dobrego i odpowiedzialnego człowieka.Proszę także abym uleczyła traumę z dzieciństwa
 Zrozpaczona: 05.04.2013, 05:04
 I ja prosze I blagam o laske macierzystwa .
 Zrozpaczona: 05.04.2013, 05:04
 I ja prosze I blagam o laske macierzystwa .
 hanna: 03.04.2013, 10:07
 Św. Dominiku otocz opieką mojego syna, który się pogubił. Proszę o łaskę zdrowia fizycznego i psychicznego. Pomóż mu w jego problemach i nauce.
 KasiaK: 07.03.2013, 21:34
 Św Dominiku, błagam Cię o wstawiennictwo do Pana o donoszenie tej ciąży, w zdrowiu, miłości i Bożej opatrzności. Proszę wysłuchaj moich modlitw.
 Ella: 27.02.2013, 14:57
 ŚWIĘTY DOMINIKU PATRONIE IMIENNIKU MOJEJ CÓRCI ....MIEJ JĄ W SWOJEJ OPIECE I TERAZ W TYM WAŻNYM OKRESIE WYPRASZAJ POTRZEBNE ŁASKI. CIEBIE PAN NASZ WYSŁUCHA ...WIERZĘ ...AMEN
 kasia30: 16.01.2013, 16:44
 Sw Dominiku u pros u Boga laske maciezynswta dla mnie aby w krotce zaszla wciaze i urodzila zdrowe dziecko chcilabym terz zeby moj zwiazek byl zgodzny trwaly szczesliwy harmonij i kochajacy i moje malzentwko takie samo izebym wkrotce wyszla zamaz
 Dominik: 15.01.2013, 19:05
 Św Dominiku prosze Cię o postępy w nauce, o mondrość, pokore, abym umial czynić tylko dobro, i abym odnalazł się w tym moim świecie.
 Ella: 15.12.2012, 17:35
 ŚWIĘTY DOMINIKU , PATRONIE IMIENNIKU MOJEJ CÓRCI...MIEJ JĄ W SWOJEJ OPIECE I UPRASZAJ ŁĄSKĘ ZDROWIA FIZYCZNEGO I PSYCHICZNEGO ...BŁAGAM .AMEN!!
 Beata: 04.12.2012, 02:14
 Swiety Dominiku, prosze o wstawiennictwo u Pana Boga i Matki Bozej o dar poczecia zdrowego dziecka dla mnie i mojego meza.
 M i K: 20.11.2012, 19:22
 swiety dominiku modl sie za nami ja juz nie mam sily blagam o macierzynsto dla mnie i wszystkich kobiet starajacych sie o dziecko.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej