Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

Wasze komentarze:
 Monika: 16.09.2016, 15:33
 Święty Dominiku,wstaw się za mną u Boga i uproś zdrowie dla naszego synka,a także dar macierzyństwa byśmy mogli mieć jeszcze zdrowe dzieci.
 Monika: 14.09.2016, 09:26
 Święty Dominiku proszę Cię o dar macierzyństwa.Wstaw się za mną u Boga,aby dane nam było cieszyć się zdrowymi dziećmi.
 agnieszka paweł: 13.09.2016, 16:55
 sw Dominiku savio proszę cię uproś u Pana Jezusa dar macierzynstwa .agnieszka paweł
 ewa: 17.07.2016, 19:39
 Św Dominiku wstaw się u Mateczki o cud przemiany mężai Jana,o powrót do rodziny,aby zrozumiał ze co Bóg złączył człowiek niech nie rozdziela...A tamtej kobiecie daj jasność umysłu i e mąż ma żonę na wieki.Jezu ufam Tobie
 hanna,matka : 20.05.2016, 13:59
 Św Dominiku proszę o twoje wstawiennictwo w mojej nowennie pompejańskiej do Matki Bożej Pompejańskiej o uzdrowienie syna Pawła Bóg Zapłać Ci z gór
 Teresa: 12.02.2016, 20:00
 Święty Dominiku proszę o wstawiennictwo u Boga dawcy życia o dar macierzyństwa dla cÓrki. Mama.
 B.W.: 01.02.2016, 20:48
  Święty Dominiku prosimy Cię z całego serca o dar macierzyństwa dla Nas. Uproś u Pana Boga dla Nas tą łaskę . Módl się za Nami.Bóg zapłać.
 Mama: 15.01.2016, 00:15
 Święty dominiku dziękuję ze mnie wysluchales mojej modlitwy a zarazem prośby łzy mi poleciały na tak dobra wiadomość która dostałam dzięki twojemu wstawiennictwu i z całego serca i duszy proszę Cię o dalszą opiekę nad moją córeczka która bardzo mocno pragnie urodzić dzidziusia
 Ania: 26.10.2015, 14:11
 Św. Dominiku proszę Cię o zdrowie i prawidłowy rozwój dla maleństwa które noszę w sobie, błagam Cię ustrzeż je od wszystkiego złego, bym mogła szczęśliwie je donosić i urodzić. Tak długo czekaliśmy aby zostać rodzicami, proszę z całego serca opiekuj się tym maleństwem!

 Prosząca .: 31.08.2015, 11:37
  Św Dominiku błagam wskaż dziewczynę właściwą dla syna.
 Prosząca .: 31.08.2015, 11:36
  Św Dominiku błagam wskaż dziewczynę właściwą dla syna.
 zdzisław: 12.03.2015, 08:15
 Dominiku pomóż moim córką znaleźć Boga i miłość życia .
 sylwia : 09.03.2015, 20:45
 Swiety Dominiku prosze Ciebie o laske aby moj maz znalazl prace blagam wypros lto u Pana Boga
 Kamila: 22.02.2015, 13:50
 Św. Dominiku proszę o wstawiennictwo do Pana naszego dar macierzyństwa, dar cierpliwości i spokoju umysłu. Niech przestanę szarpać się z życiem i przeciwnościami. Boże Milosierny wiem że tylko w Tobie jedyna nadzieja, że Ty wszystko możesz.
 babcia: 27.01.2015, 19:49
 Św. Dominiku powierzam Twojej opiece moje wnuczki, wstawiaj się za nimi do Boga wszechmogącego, niech rosną i dobrze się rozwijają, szczególnie błogosław Ninie w szkole, św. Dominiku módl się za całą moją rodzinę. Amen
 Emilia : 02.12.2014, 14:25
 Święty Dominiku Savio proszę Cię za Twoim wstawiennictwem o łaskę nawrócenia dla mojego męża. Proszę o łaskę zdrowia duszy i ciała dla niego.
 Emilia: 02.12.2014, 14:21
 Święty Dominiku Savio proszę Cię opiekuj się moim wnuczkiem Deniskiem. Powierzaj go Najświętszej Marii Pannie aby zawsze był przy JEJ SYNIE JEZUSIE CHRYSTUSIE.
 teresa: 25.11.2014, 14:33
 Św Dominiku proszę o twoje wstawiennictwo do Jezusa umiłowanego za Madzią z prośbą o zdrowie ratuj ją ocal od ciężkiej choroby spraw aby do szkoły wróciła i podołała nauce.Sw Dominiku oręduj u Jezusa pociesz ją, obdarz darami potrzebnymi. Módl się za nami.Ufamy.
 zatroskana: 17.11.2014, 14:16
 Św.Dominiku Savio proszę wstaw się do Boga jedynego za moją wnuczką o łaskę dla niej zdrowia,mądrości,daru do nauki ,obdarz darami rozumu i miłości.Sw.Dominiku módl się za nami wejrzyj na nasze problemy i oręduj za nami prosimy Cię Ufamy Tobie.
 Agaa z mężem: 23.10.2014, 17:42
 Św Dominiku błagamy o wstawiennictwo do Pana Boga naszego o dar macierzyństwa. staramy się z mężem już 13 lat.Taka bardzo pragniemy zostać rodzicami.Błagamy cie abyśmy mogli cieszyć się upragnionym i wyczekanym dziudziusiem.
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] (9) [10] [11] [12] [13] [14] [15] [16] [17]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności Kontakt - formularz | Kontakt

© 2001-2024 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej