Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Aga: 28.02.2010, 22:39
 Św.Dominiku bardzo cie proszę wyproś u naszego Ojca upragnione dla nas dziecko,byśmy i my mogli cieszyć się szczęśliwym rodzicielstwem...Amen
 agnieszka: 25.02.2010, 20:29
 św. Dominiku proszę Cię z całego serca bym mogła być z osobą którą kocham i za którą tak bardzo tęsknie. On dawał mi tyle radości, szczęścia i nadziei dopomóż nam św Dominiku.
 anna: 16.02.2010, 20:33
 Św.Dominiku prosze Cię bardzo żebym zaszła w ciąze i urodziła zdrowe dzieciątko, bedę je kochać z całego serca , bardzo Cię prosze pomóż nam..Amen
 Justyna: 26.01.2010, 21:35
 Św.Dominiku Savio proszę Cię z całego serduszka o nasze upragnione silne i zdrowe dzieciątko.Obiecuję opiekować się nim i otaczać Miłością...Amen
 Elwira: 26.01.2010, 17:18
 Święty Dominiku, proszę Cię żebym zaszła w ciąże i urodziła zdrowe dzieciątko. Proszę Cię o zdrowie w czasie trwania upragnionej ciąży.
 ...: 22.01.2010, 22:20
 Św.Dominiku prosimy o wstawiennictwo u Pana Naszego
 kamila: 05.01.2010, 10:58
 Święty Dominiku opiekuj się mą kruszynką. Spraw aby była zdrowa i szczęśliwa. Aby się dobrze rozwijała i była naszą pociechcą.Aby żyła długo i w miłości Bożej. Żeby nauczyła mnie Bożej miłości nadziei i wiary.Amen.
 Edyta: 04.01.2010, 18:26
 Świety Dominiku, proszę Ciebie poblogosław nas dzieciątkiem
 Ola: 23.12.2009, 11:00
 Święty Dominiku tak bardzo cię proszę o dar macierzyństwa,o nadzieję że kiedyś nadejdzie ten upragniony dzień... błagam pomóż nam


 Elżbieta : 11.12.2009, 13:38
 Św. Dominiku proszę Cię uproś u Pana Jezusa, który wszystko może dar macierzyństwa dla Ani i Marcina oraz o zdrowe dziecko,Proszę Cię również aby syn Piotr- Wojciech odnalazł sens życia oraz spotkał przeznaczoną mu druga połowę aby umiał być szczęśliwy.
 rosaa: 15.11.2009, 13:14
 Sw Dominiku Savio za Twoim wstawiennictwem niech Bóg obdaruje mnie darem macierzyństwa
 zofia: 12.11.2009, 12:52
 Sw.Dominiku Savio prosze o laske spotkania dziewczyny kandydatki na wspaniala zone dla siostrzenca Dominika i laske zdrowia dla niego.
 wojciech: 06.11.2009, 16:52
 Swięty Dominiku módl się za nami proszę o pomoc
 Matka: 27.10.2009, 13:21
 Swięty Dominkiu opiekuj się moimi synami Piotrm i Arturem wyproś u Pana potrzebne im łaski
 Ewa: 12.10.2009, 20:50
 św. Dominiku, proszę o łaskę spotkania człowieka, który chciałby być mężem i ojcem. Proszę o łaskę miłości, małżeństwa i macierzyństwa
 w ij: 20.09.2009, 18:13
 Św. Dominiku modlę się do Ciebie, wstaw się za nami u Boga Ojca o wybaczenie naszych grzechów. Modlę się do Ciebie o zdrowie dla nas i najbliższych. Modlę się do Ciebie, aby nasz związek małżeński trwał w szczęściu na zawsze . Modlę się z całego serca o wyczekiwane, upragnione maleństwo i zdrowie dla niego. Modlę się do Ciebie św. Dominiku o wiarę i nadzieję.
 wiola: 13.09.2009, 18:23
 święty Dominiku prosze cie wysłuchaj moich modlitw i prosze cie o błogosławiony stan..
 karolina: 09.09.2009, 12:05
 ŚW. Dominiku Savio proszę Cię abyś wymodlił u Ojca Niebieskiego dziecko,upragnionego dla naszej milosci...
 jaro: 07.09.2009, 13:39
 Święty Dominiku Savio proszę Cię byś pobłogosławił nasz związek i napełnił go miłością.Umocnij nasz związek i naszą miłość i spraw by nasz związek przetrwał wszystko i żeby był stały oparty na miłości, zaufaniu, szacunku i wierności.
 wioletta: 07.09.2009, 13:39
 ŚW. Dominiku Savio proszę Cię abyś wymodlił u Ojca Niebieskiego dziecko,upragnionego dla naszej milosci...
[1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] [10] [11] [12] (13) [14] [15]


Autor

TreśćPoprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Pełna wersja | Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej