Rozważania Miłość Modlitwy Czytelnia Źródełko Pomoc Duchowa Relaks Download Cuda Opowiadania Perełki

Modlitwy do św. Dominika Savio

Święty mój patronie Dominiku Savio jesteś moim pełnym chwały obrońcą. W trudach swoich kroczyłeś śladami Jezusa, a przez ukryte swe życie i cnoty, przez czystość, pokorę i żarliwość najbliższy jesteś Maryi.

Od dawna poświęciłem się tobie, ale jeszcze niczego godnego ciebie nie uczyniłem i wstyd mi nazywać ciebie swoim, bo zasłużyłeś na naśladowców odznaczających się wielką czystością zamiarów i wielką stanowczością.

Święty Dominiku Savio roztocz, więc nade mną opiekę. Czuwaj nade mną, nie dozwól, abym wlókł się opieszale, wyjednaj mi łaskę niezbędną do sprostania moim obowiązkom abym mógł czynić postępy we wszystkich cnotach: w wierze, nadziei i miłości, w roztropności i męstwie, sprawiedliwościi umiarkowaniu, a również w pokorze, w czystości, w hojności, w łagodności, i w prawdomówności.

Przewodniku dusz, który tak wiele serc zwróciłeś ku Bogu, módl się za mnie. Amen.

* * * * *

Umiłowany święty Dominiku Savio oddaję się w twoje ręce i przez miłość Jezusa, która ciebie wybrała i uczyniła świętym, błagam cię, abyś modlił się za mnie, aby On, jak ciebie przywiódł do nieba, tak i mnie w czasie odpowiednim do nieba zabrał.

Przeto proszę cię, abyś mi wyjednał siedem wielkich darów, które będą czyniły moje serce ochoczym i zdolnym do wiaryi cnoty. Proś dla mnie o dar mądrości, abym wolał niebo od ziemi i odróżniał prawdę od fałszu; o dar rozumu, który utrwali w mym umyśle tajemnice Jego Słowa; o dar rady, abym umiał znajdować właściwą drogę wśród wszystkich zawiłości życia; o dar męstwa, aby wszystkimi moimi wysiłkami kierowało szczere pragnienie chwały Bożej; o dar pobożności, abym pobożny był i skupiony; i o dar bojaźni Bożej, abym wśród wszystkich spływających na mnie błogosławieństw zachował równowagę i okazywał nabożną cześć.

Przez Chrystusa, Pana Naszego. Amen.

* * * * *

Boże, źródło wszelkiego dobra, Ty w świętym Dominiku Savio dałeś młodzieży przedziwny przykład miłości i czystości. Dozwól również nam, swoim dzieciom, wzrastać w radości i miłości, aż do miary wielkości według pełni Chrystusa. Przez naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

* * * * *

Wszechmogący, Dobry Boże! Modlę się dzisiaj do Ciebie za przyczyną św. Dominka Savio. On, kiedy miał pięć lat, został ministrantem i od tego czasu zawsze gorliwie uczęszcza! na ranne Msze święte. Podawał do ołtarza chleb, wodę, wino i dzwonił głośno, kiedy ksiądz ukazywał ludziom Hostię. Kładł też na ołtarzu dużą książkę - ciężki mszał i był odpowiedzialny za innych chłopców w grupie ministrantów. Pięknie śpiewał w chórze, wielbiąc Jezusa, Maryję i Świętych Patronów. Zawsze też szanował Dzień Pański - niedzielę. Za swoich najlepszych przyjaciół obrał Jezusa i Maryję. Dominik pomagał też kolegom w odrabianiu lekcji, uczył ich katechizmu i godził zwaśnionych rówieśników.

Proszę Cię, Boże, obdaruj i mnie taką gorliwością i pogodą ducha, jaką odznaczał się ten szlachetny chłopiec z Piemontu we Włoszech. Niech i ja, tak jak on, potrafię w skupieniu adorować Chrystusa wystawionego w monstrancji oraz z zapałem i odwagą pracować nad moim charakterem. Proszę o wytrwałość dla mnie i dla moich rówieśników, abyśmy nie obrażali Cię grzechami. Święty Dominiku, gdy umierałeś, miałeś zaledwie piętnaście lat. Przed śmiercią Bóg obdarzył Cię wizją nieba i powiedziałeś wtedy do swego taty: "O, jak piękne rzeczy widzę!". Spraw, Boże, abym i ja wyrósł na dobrego człowieka, z którego Ty będziesz zadowolony, a wielu ludzi będzie miało w życiu pociechę. A gdy pomoże mi Twoja łaska, to może zrealizuję mój plan i zostanę świętym. Amen.

Dominika Savio

   

Wasze komentarze:
 Dominika: 12.07.2017, 16:50
 Św Dominiku dziekuje za opieke wstawiennictwo i kolejny cud dla mnie niepojety prosze o dalsza szczęsliwa droge o zdrowie blogoslawienstwo i opieke Boża nad naszym cudem i o kolejne szczesliwie zakanczane wizyty
 Dominika: 30.06.2017, 19:27
 Św. Dominiku prosze o wstawienictwo i o cud aby dokladnie 12 lipca badanie mogło pokazać bijące serduszko naszego wyczekiwanego i upragnionego dziecka jeden cud juz sie zdazyl upragnione 2 kreseczki prosze o dalsze wstawiennictwo i cud
 Aleksander: 30.06.2017, 15:48
 Swiety Dominiku Savio prosze Cie o wstawiennictwo do Boga o potrzebne laski dla naszych rodzin,modl sie za nami...
 Agata: 28.06.2017, 21:37
 Św. Dominiku, proszę wstaw sie za mną u Pana Boga, aby moje nienarodzone dzieciątko rozwijało sie prawidłowo i urodziło sie zdrowe
 Ewa: 15.06.2017, 22:55
 Sw Dominika prosze cie blagam o zdrowie dla mojego dzieciątka ktore nosze po sercem zeby bylo zdrowe i zdrowo roslo aby szczesliwie utrzymac ciaze i zeby zagrozenie poronienia minęło🙏🙏nie opuszczaj nas blagam W Imię Jezusa Chrystusa Amen
 Ewa: 14.06.2017, 10:45
 Sw Dominika prosze cie blagam o zdrowie dla mojego dzieciątka ktore nosze po sercem zeby bylo zdrowe i zdrowo roslo aby szczesliwie utrzymac ciaze i zeby zagrozenie poronienia minęło🙏🙏nie opuszczaj nas blagam W Imię Jezusa Chrystusa Amen
 teściowa Ela: 18.05.2017, 12:44
 Święty Dominiku Savio proszę Cię o wstawiennictwo u Boga, aby miał w opiece moją synową Dominikę i jej nienarodzone dziecko.Opiekuj się Nimi,aby dziecko rozwijało się zdrowo, a Dominika czuła się dobrze. Twoja czcicielka Elżbieta
 Anna: 17.05.2017, 22:30
 Święty Dominiku za Twoim wstawiennictwem uproś u Pana Boga wszelkie łaski dla mojej ciężarnej Bratowej i dzieciątek noszonych pod sercem, aby nie brakowalo im zdrowia. Prosze takrze o dar potomstwa dla mnie.
 Monika i Bartosz: 12.05.2017, 12:51
 Święty Dominiku prosimy Cię o wstawiennictwo u Pana Boga Najwyższego, aby donosić ciążę i urodzić zdrowe dzieciątko

 Ela: 30.04.2017, 22:41
 Święty Dominiku

Czuwaj nade mną dopomóż mi donosić ciążę i urodzić zdrowe dziecko. Żeby wszystko było dobrze. Proszę o to z całego serca potrzebuję Twojej pomocy.
 Matka Anna: 22.04.2017, 21:07
 Święty ojcze Dominiku proszę wstaw się do Boga Najwyższego, aby miał w opiece moją córkę i jej nienarodzone dziecko. Czuwaj nad nimi, aby dziecko rozwijało się zdrowo a córka czuła się dobrze.
 Elżbieta: 26.03.2017, 13:49
 SW Dominiku proszę o dar szczęśliwego potomstwa dla Sylwii, Kasi,Asi,Ani,Magdy i Dorotki
 Aneta 123: 15.02.2017, 09:58
 Św Dominiku proszę Cię o wstawiennictwo do Boga Najwyższego o to żeby nasze maleństwo rosło zdrowo i szczęśliwie się urodziło.
 Ania: 31.01.2017, 20:53
 Św. Dominiku Savio proszę o wstawiennictwo, aby Bóg uleczył niepłodność w moim małżeństwie i obdarzył nas zdrowym potomstwem oraz błogosławieństwem. Błagam chroń mnie i mojego męża od złego, pozwól cieszyć się życiem i odsuń od nas troski.
 Paulina: 11.01.2017, 23:44
 Swiety Dominiku prosze pomoz mi sbym zaszla w upragniona ciaze, zeby moje dziecko bylo zdrowe. Blagam Wstaw sie za mna.
 matka : 28.11.2016, 10:32
 Św. Dominiku pomóż mojej córce i jej nienarodzonemu dziecku,spraw żeby żyło i dobrze się rozwijało ,Św.Dominiku uratuj ich
 matka : 25.11.2016, 20:58
 Św.Dominikuj opiekuj się moją ciężarną córką ,spraw żeby dzieciątko dobrze się rozwijało i urodziło się zdrowe
 matka: 24.11.2016, 23:08
 Św. Dominiku Savio nie opuszczaj mojej córki i jej nienarodzonego dziecka , spraw żeby rosło i prawidłowo się rozwijało .
 Kasia i Adam: 28.09.2016, 08:17
 Święty Dominiku, błagamy Cię o wstawiennictwo u Pana Boga Naszego i wyproś łaskę macierzyństwa dla Nas, na które tak długo czekamy. Prosimy, żeby nasze obecne starania okazały się owocne i abyśmy mogli cieszyć się z cudu narodzin naszego upragnionego Maleństwa. Amen.
 matka: 26.09.2016, 20:42
 świety Dominiku prosimy o cud wyproszenia znanej Ci łaski u Boga dla nas , módl sie za nami.
[1] [2] [3] [4] [5] (6) [7] [8] [9] [10] [11] [12] [13] [14] [15]

Autor

Treść

Poprzednia[ Powrót ]Następna
 
[ Strona główna ]

Zagadki | Opowiadania | Miłość | Powołanie | Małżeństwo | Niepłodność | Narzeczeństwo | Prezentacje | Katecheza | Maryja | Tajemnica Szczęścia | Dekalog | Psalmy | Perełki | Cuda |

Polityka Prywatności | Kontakt

© 2001-2020 Pomoc Duchowa
Portal tworzony w Diecezji Warszawsko-Praskiej